Badania pokazują, że kawa może wydłużyć oczekiwaną długość życia

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Osoby pijące kawę Zdobądź dodatkową energię z porannego kubka Joe! Nowe badanie wykazało, że osoby pijące kawę rzadziej umierają w ciągu 7-letniego okresu obserwacji niż osoby niepijące kawy. Roczniki Chorób Wewnętrznych.

Dorośli, którzy pili od 1,5 do 3,5 filiżanek niesłodzonej lub słodkiej kawy dziennie, byli mniej narażeni na śmierć niż ci, którzy nie spożywali tradycyjnego porannego rytualnego napoju. Autorzy badania stwierdzili, że wyniki nie były jasne dla tych, którzy z nich korzystali Sztuczne słodziki W ich kawie.

Czarna kawa wlewa się do białego kubka.
(iStock)

Dr Don Liu, redaktor Wspólne badanieBadanie wykazało: „Nasze badanie wykazało, że ci, którzy pili umiarkowane ilości kawy każdego dnia, byli o 30% mniej narażeni na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny w ciągu przeciętnego siedmioletniego okresu obserwacji niż osoby niepijące kawy”.

Palone ziarna kawy mogą być używane jako tło, a brązowe ziarna kawy jako tło

Palone ziarna kawy mogą być używane jako tło, a brązowe ziarna kawy jako tło
(iStock)

Naukowcy z Południowego Uniwersytetu Medycznego w Guangzhou w Chinach wcześniej stwierdzili, że spożywanie kawy wiąże się z wyższym ryzykiem śmierci, ale badania nie rozróżniają tych, którzy piją kawę bez cukru, od tych, którzy używają cukru lub w sposób syntetyczny. Desery w swoim napoju, krok Informacja prasowa.

Truskawki zostały wycofane z powodu zapalenia wątroby w kilku stanach i Kanadzie

Naukowcy zebrali dane z ankiety dotyczącej zachowań zdrowotnych w badaniu Biobank w Wielkiej Brytanii. Aby określić nawyki związane z konsumpcją kawy, zespół badaczy zadał wiele pytań dotyczących diety i behawioralnych zachowań 171 000 uczestnikom, którzy nie mieli chorób serca ani raka.

Nalewanie mleka do czarnej kawy

Nalewanie mleka do czarnej kawy
(iStock)

W ciągu 7 lat obserwacji naukowcy odkryli, że ci, którzy pili niesłodzoną kawę, byli o 16 do 21 procent mniej narażeni na śmierć niż ci, którzy tego nie robili. Badanie wykazało, że uczestnicy, którzy pili od 1,5 do 3,5 filiżanek słodzonej kawy ze średnią 1 łyżeczką cukru na filiżankę, byli o 29 do 31 procent mniej narażeni na śmierć niż ci, którzy nie pili kawy. Odkrycia są nieograniczone dla uczestników, którzy z niego skorzystali Sztuczne słodziki.

READ  Liz Cheney zaprzecza dyskusji Kevina McCarthy'ego na temat rezygnacji Trumpa po 6 stycznia

Nowe badanie daje BBC nadzieję na spokojniejsze leczenie chorób wątroby

Chociaż odkrycia sugerują, że większość osób pijących kawę nie powinna eliminować napojów ze swojej diety, autorzy badania ostrzegają, że powinni zachować ostrożność, jeśli chodzi o wysokokaloryczne kawy specjalne.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Naukowcy zauważyli, że średnie dzienne spożycie cukru na filiżankę kawy uwzględnione w analizie badania było znacznie niższe niż w przypadku napojów specjalnych w popularnych sieciówkach kawowych, co utrudnia porównanie z osobami, które nie piją kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.