Bejsbolista z Pensylwanii śmiertelnie uderzył go w twarz podczas rozbijania niezatwierdzonej ziemianki

Koroner z Pensylwanii orzekł, że bejsbolista z college’u zginął przez pomyłkę, gdy zawaliła się prowizoryczna ziemianka i został uderzony w twarz.

HARRISBURG, Pensylwania — bejsbolista z college’u zmarł po uderzeniu w twarz, gdy zawaliła się na niego prowizoryczna ziemianka, którą pomagał rozbierać.

19-letni Angel Mercado był zawodnikiem klasy średniej, który właśnie zakończył swój pierwszy sezon w Division II Pennsylvania Central College. Grał w Summer Recreation League, której mecze i treningi odbywały się w parku w Harrisburgu.

Trener Mercado zbudował w niedzielę prowizoryczną ziemiankę z drewna, ale władze miasta powiedziały mu, że jest to niedozwolone. Mercado był w grupie graczy demontujących konstrukcję w poniedziałek po południu, kiedy ta niespodziewanie się zawaliła i uderzyła go w twarz.

Mercado doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł we wtorek. Biuro koronera hrabstwa Cumberland orzekło, że śmierć była wypadkiem.

„Nie wydarzyło się tu nic kryminalnego” – powiedział rzecznik miasta Matt Maisel. „Żadne zarzuty nie zostaną postawione trenerowi. Nikomu nie zostaną postawione żadne zarzuty. To po prostu tragedia”.

Podczas czwartkowej ceremonii otwarcia szkoły niektórzy uczniowie oddali hołd Mercado, nosząc jego inicjały i numer na koszulce baseballowej na strojach ukończenia szkoły.

READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 – Grupy, Kalendarz, Harmonogram meczów, Drabinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *