BeReal startuje: nowa aplikacja społecznościowa uważana za „anty-Instagram”

Wygląda na to, że nadszedł czas, aby stać się „prawdziwym”.

Nowa aplikacja o nazwie BeReal przywraca autentyczność Scena mediów społecznościowych – To wybucha na dobre. („SNL” nawet wspomniał o tym w sitcomie w zeszły weekend).

Według TechCrunch, BeReal został pierwotnie uruchomiony w grudniu 2019 r. przez francuskiego założyciela i byłego pracownika GoPro, Alexisa Barreyata.

Rywalizacja użytkowników mediów społecznościowych o chmurę elektroniczną ma realne konsekwencje na świecie

Firma Apptopia, zajmująca się analizą aplikacji, poinformowała w sierpniu, że BeReal został pobrany ponad 43 miliony razy od czasu jego uruchomienia, a jak dotąd baza użytkowników wzrosła o oszałamiające 315%.

BeReal jest wyświetlany w sklepie z aplikacjami na ekranie telefonu w Polsce, na zdjęciu wykonanym 7 sierpnia 2022 roku.
(Jacob Borzeki / NoorPhoto przez Getty Images)

Raz dziennie aplikacja do udostępniania zdjęć prosi użytkowników o opublikowanie zdjęcia tego, co robią w danym momencie – a czas wydaje się całkowicie losowy.

Aparat wykona zdjęcie z przedniej i tylnej kamery smartfona, przełączając się z nich w ciągu kilku sekund.

Propozycje badań publikowane w mediach społecznościowych sprawiają, że użytkownicy są bardziej pewni siebie

Użytkownicy mają 2 minuty na opublikowanie postów o określonej godzinie, co odblokuje możliwość przeglądania postów swoich znajomych; Ale użytkownicy mają również możliwość publikowania postów z opóźnieniem.

Cel tego wszystkiego? wystawić Twoi przyjaciele Co porabiasz… i „nabierz się na to”.

Zack Powers robi zdjęcie BeReal podczas spaceru ze swoim psem Ruby w North End w Bostonie 23 września 2022 roku.

Zack Powers robi zdjęcie BeReal podczas spaceru ze swoim psem Ruby w North End w Bostonie 23 września 2022 roku.
(Moce Zacha)

Fox News Digital zwrócił się do BeReal o komentarz.

Kalifornijski dyrektor generalny Open Influence, Eric Dahan, opowiedział o pojawieniu się BeReal w wywiadzie dla Fox News Digital, wyjaśniając, dlaczego aplikacja stała się „antyspołeczną platformą społecznościową”.

„Interakcje są ograniczone” – powiedział. „Funkcja została naprawdę zaprojektowana, aby zmusić użytkownika do bycia wiarygodnym – nie poddawaj się. [people] Możliwość tworzenia zbyt ustrukturyzowanych treści”.

READ  God of War Ragnarok's Huge New Game Plus aktualizacja jest już dostępna na PS5 i PS4

BeReal odpowiada na bardziej autentyczne potrzeby społeczne pokolenia Z, zasugerował Dahan, podczas gdy milenialsi cenią sobie pełne doświadczenie w kuratorowaniu treści i możliwość dzielenia się nimi.

Powiadomienia push BeReal ostrzegają użytkowników, kiedy nadejdzie pora na publikację na dany dzień.

Powiadomienia push BeReal ostrzegają użytkowników, kiedy nadejdzie pora na publikację na dany dzień.
(Angelica Stapel/Fox News Digital)

„Autentyczność jest naprawdę ważna” – powiedział. „Widzimy to nawet w przypadku treści reklamowych, gdzie treści, które wyglądają bardziej realistycznie, osiągają lepsze wyniki”.

Ekspert ds. mediów społecznościowych postawił również hipotezę, że użytkowników przyciąga bardzo proste wezwanie do działania w aplikacji.

IPHONE, ANDROIDY, TABLETY I WIĘCEJ TO NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE URZĄDZENIA TECHNOLOGICZNE W TWOIM DOMU – JAK JE CZYŚCIĆ

„Publikowanie tego, co robisz w dowolnym momencie, jest bardzo łatwym zadaniem do naśladowania” – powiedział. „To naprawdę skoncentrowany produkt”.

„To nie jest coś na dużą skalę, w którym użytkownicy muszą to zbadać i zobaczyć, co muszą stworzyć. Jest dobrze zapakowany, co ułatwia ludziom”.

Shane Swanson i Alana Karpovich uwieczniają BeReal podczas kolacji sushi w Lower East Side na Manhattanie 30 września 2022 roku.

Shane Swanson i Alana Karpovich uwieczniają BeReal podczas kolacji sushi w Lower East Side na Manhattanie 30 września 2022 roku.
(Alana Karpowicz)

Ale Dahan wyjaśnił, że aplikacja jest bardzo atrakcyjna na większą skalę, ponieważ trzyma ludzi z dala od fałszywych mediów.

Gdy opinia publiczna osiedla się w bardziej cyfrowym świecie, zwłaszcza od czasu pandemii koronawirusa, Dahan powiedział, że ludzie coraz bardziej pragną prawdziwego kontaktu z ludźmi.

JAK UZYSKAĆ ​​TYTUŁY WIADOMOŚCI FOX NA EKRANIE BLOKADY IPHONE

„Kiedy patrzysz na media społecznościowe, ludzie robią, co w ich mocy, nadmiernie formatując lub modyfikując swoje treści” – powiedział.

Powiedział jednak: „Ludzie tego nie chcą”. „Chcą czuć się związani”.

Dahan pochwalił BeReal za rozwiązanie tego słabego segmentu rynku i przewidział, że jego „unikalna” funkcjonalność pozwoli na działanie platformy.

TikTok zintegrował już nową funkcję o nazwie „Teraz”, która bezpośrednio naśladuje funkcjonalność BeReal.

Dahan zasugerował, że „dobrą strategią” dla innych platform mediów społecznościowych z „angażującymi społecznościami”, takich jak TikTok i Instagram, byłoby podążanie za przykładem i uczenie się na unikalnych funkcjach BeReal.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Istnieje wiele możliwości dla istniejących platform, aby zbudować i odnieść w tym sukces”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *