Biden ogłasza nowy program dla uchodźców ukraińskich na wjazd do Stanów Zjednoczonych ze względów humanitarnych

Przeprowadzka następuje prawie miesiąc po tym, jak Biden obiecał rozpoznać Do 100 000 Ukraińców Uciec przed rosyjską inwazją i ma na celu szybsze zainteresowanie Ukraińców przyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

„Ten nowy humanitarny program zwolnienia warunkowego uzupełni istniejące legalne ścieżki dostępne dla Ukraińców, w tym wizy imigracyjne i rozpatrywanie wniosków uchodźczych. Zapewni wygodny kanał bezpiecznej legalnej imigracji z Europy do Stanów Zjednoczonych dla Ukraińców, którzy mają sponsora z USA, takiego jak rodziny lub organizacji pozarządowej” – ogłosił w czwartek prezydent, przedstawiając aktualne informacje na temat Ukrainy i Rosji.

Biden kontynuował: „Ten program będzie szybki. Zostanie usprawniony. Zagwarantuje, że Stany Zjednoczone wypełnią swoje zobowiązanie do zwracania się do narodu ukraińskiego i (oni) nie będą musieli przechodzić przez naszą południową granicę”.

Prezydent też jest w czwartek Ogłaszamy kolejny pakiet o wartości 800 milionów dolarów Więcej broni i innej pomocy zostanie wysłana na Ukrainę w ramach ostatnich wysiłków administracji mających na celu wzmocnienie sił kraju walczących z rosyjską inwazją.

CNN podało wcześniej w czwartek, że humanitarny program zwolnienia warunkowego będzie wymagał od Ukraińców starających się wjechać do Stanów Zjednoczonych do sponsorowania obywatela USA lub osoby fizycznej, w tym organizacji przesiedleńczych i organizacji non-profit.

Ukraińscy kandydaci będą musieli przejść rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa i kontrole, w tym badania biometryczne i biometryczne, pełne szczepienia i inne wymagania dotyczące zdrowia publicznego, w tym otrzymanie szczepionki przeciw Covid-19, aby kwalifikować się. Ukraińcy również muszą mieszkać na Ukrainie od 11 lutego.

Sponsorzy będą musieli przejść własne kontrole bezpieczeństwa, a także reklamować wsparcie finansowe. Nie ma ograniczeń co do liczby osób, które osoba lub grupa może sponsorować, ale przedstawiciele kierownictwa wskazują, że będą oceniać swoje możliwości i możliwości wspierania Ukraińców. Programem będzie administrować Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

READ  Putin Gorbaczow zaprzecza organizacji państwowego pogrzebu i trzyma się z daleka

„Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie nadal niósł pomoc narodowi ukraińskiemu, jednocześnie wspierając naszych europejskich sojuszników, którzy przeżyli wszystko, co znosili w wyniku brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę” – powiedział w oświadczeniu minister bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorcas.

W ramach tego procesu wnioskodawcy z Ukrainy będą mogli podróżować i przebywać w Stanach Zjednoczonych Uważane za humanitarne zwolnienie warunkowe Indywidualnie przez okres do dwóch lat. W przypadku akceptacji, osoby fizyczne będą kwalifikować się do uzyskania pozwolenia na pracę.

Osoby fizyczne mogą zacząć składać wnioski za pośrednictwem portalu internetowego 25 kwietnia.

Ograniczone do tej pory trasy do Stanów Zjednoczonych sprawiły, że setki Ukraińców wyjechało do Meksyku, gdzie łatwo jest uzyskać wizę, a następnie próbują przedostać się do Stanów Zjednoczonych przez lądowe porty wjazdowe. Według danych US Customs and Border Protection w marcu do Stanów Zjednoczonych próbowało wjechać ponad 5000 Ukraińców, w tym ponad 3200 na południowej granicy z Meksykiem.

Przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdził w czwartek, że Ukraińcy nie powinni podróżować do Meksyku w celu wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

„Po uruchomieniu programu Unii dla Ukrainy Ukraińcom, którzy przebywają w portach lądowych USA wjazdu bez ważnej wizy lub bez uprzedniego zezwolenia na podróż do Stanów Zjednoczonych, odmówi się wjazdu przez program Unii dla Ukrainy i wskazano, aby ubiegali się za jego pośrednictwem. program”, według DHS.

Oprócz humanitarnego programu zwolnienia warunkowego, Departament Stanu rozszerza działalność Programu Przyjęć Uchodźców w Europie, mając na celu zapewnienie kwalifikującym się osobom lepszego dostępu do Programu Lautenberga, inicjatywy mającej na celu pomoc osobom uciekającym przed prześladowaniami religijnymi z ZSRR Unia. Unii, a także zintensyfikowanie mechanizmów skierowań dla Ukraińców poszukujących stałego przesiedlenia.

READ  Podczas podróży do Azji Biden powiedział, że byłby gotów użyć siły w obronie Tajwanu

Ponad 5 milionów ludzi uciekło z Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji pod koniec lutego, powiedział w środę Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.