Biden pozytywnie testuje Covid: Aktualizacje wiadomości na żywo

dług…Pete Marovich dla The New York Times

Mimo że wiceprezydent Kamala Harris zaraziła się koronawirusem w kwietniu, jest mało prawdopodobne, że zostanie ponownie zarażona – możliwość wynikająca z jej obecności Dwa dni przed pozytywnym wynikiem testu prezydenta Bidena.

Zgodnie z jej planem dnia, pani Harris otrzymywała codzienną odprawę prezydenta w Gabinecie Owalnym. Był w Białym Domu jako Mr. Spotkał się także z pierwszą damą Ukrainy Oleną Zelenską, Bidenem i innymi.

Pani. Harris, 57, i pan Może być mylące, że 79-letni Biden został zarażony wirusem, ale obaj zostali w pełni zaszczepieni i otrzymali dwie dawki przypominające, które zapewniają wysoką ochronę przed poważnymi chorobami. Pani Harris otrzymała drugą dawkę impulsu 1 kwietnia, a pan Biden 30 marca.

Pani Harris, która w czwartek pojechała do Karoliny Północnej, powiedziała, że Powiedział, że rozmawiał z Bidenem przez telefon i powiedział, że jest w „dobrym nastroju”.

Według urzędnika Białego Domu, Pani Harris uzyskała negatywny wynik testu Czwartkowy poranek. Za radą zespołu medycznego Białego Domu założy maskę, ale jego harmonogram będzie kontynuowany zgodnie z planem.

Może nie być jasna. Wielu ekspertów zaleca wykonanie szybkiego testu w celu obliczenia okresu inkubacji wirusa Po możliwej ekspozycji przez dwa do czterech dniI wykonaj co najmniej dwa szybkie testy w odstępie jednego dnia.

Przed panią Harris Infekcja koronowa została potwierdzona 26 kwietnia. Ogłaszając swój pozytywny test, Jego biuro stwierdziło, że nie ma objawów i poddane kwarantannie w domu. W tym czasie pani Harris była już w pełni zaszczepiona i otrzymała dwie dawki przypominające. Przepisano jej lek przeciwwirusowy Paxlovit.

W momencie jego infekcji wiceprezes p. Nie w bliskim kontakcie z Bidenem. Spędził kilka dni w Kalifornii i przez osiem dni nie widział osobiście prezydenta.

READ  Plotki o MLB Free Agency: Powiadomienia na żywo, gdy baseballowy gorący piec ponownie płonie po blokadzie

Miesiąc wcześniej mąż pani Harris, Doug Emhoff, Pozytywny test Na wirusy. Pani Harris nie była wtedy zarażona, ale kiedy została odizolowana i nadal miała negatywny wynik testu, pan. Pozytywny test Emhoffa, panie. Zmusiło go to do odwołania występu na imprezie z Bidenem.

Wiceprezydent prawdopodobnie ponownie zarazi się wirusem. Przeciwciała, które pomagają chronić przed infekcją, zmniejszają się z czasem, a Omicron skuteczniej blokuje te przeciwciała niż poprzednie warianty.

Nawet poprzednia infekcja Omicronem nie chroni przed kolejnymi infekcjami. Chociaż nie jest jasne, którą wersję wirusa miała pani Harris w kwietniu, Dr BA.2 Pododmiana Omicron jest dominującą wersją w USA.

Teraz BA.5 Wariant podrzędny, który rozprzestrzeniał się szybciej niż poprzednie wersje, prowadząc do wzrostu liczby nowych przypadków, w tym ponownych infekcji. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oszacowały w zeszłym tygodniu, że konta BA.5 Prawie 80 procent to nowe infekcje Przez Amerykę

„Możesz być już wcześniej zarażony – nawet w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – a wskaźnik ponownego zakażenia jest bardzo wysoki” – powiedział pan. Dr Ashish K., koordynator odpowiedzi na koronawirusa Bidena. powiedział Ja. Wywiad w zeszłym tygodniu.

Najnowsze badanie Kataru nie zostało jeszcze zweryfikowane przez zewnętrznych ekspertów. Zaleca BA.4 i BA.5 Lepiej unikać przeciwciał z poprzednich infekcji koronawirusem niż poprzednie wersje Omicron.

Jednak osoby zarażone wcześniejszą wersją Omicron powinny być lepiej chronione niż osoby zarażone innymi szczepami wirusa. Według badań z Kataru, infekcja wariantem pre-Omicron była w 28% skuteczna w zapobieganiu późniejszemu zakażeniu BA.4 lub BA.5. Jednak poprzednia infekcja Omicron była w 80% skuteczna w zapobieganiu infekcji BA.4 lub BA.5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.