Biden ujawnia plan zmniejszenia otyłości i zakończenia głodu do 2030 r.

Korekta

Wcześniejsza wersja tej historii błędnie twierdziła, że ​​ponad 73 procent Amerykanów w wieku 15 lat lub starszych było otyłych. Ta liczba reprezentuje Amerykanów z nadwagą lub otyłością. Historia poprawiona.

Biały Dom zwoła w środę krajową konferencję na temat zdrowia i bezpieczeństwa żywności, po raz pierwszy od 50 lat. Krajowa kampania mająca na celu walkę z wysokimi wskaźnikami otyłości i położenie kresu chronicznemu głodowi w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku.

Posunięcie to ma na celu przyspieszenie poprawy zdrowia publicznego i rozwiązanie problemu obciążającego naród. Ponad 73 procent Amerykanów w wieku 15 lat i starszych ma nadwagę lub otyłość, w oparciu o pomiary wskaźnika masy ciała – drugi najwyższy wskaźnik. W około trzech tuzinach krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – i o 1 na 10 amerykańskich gospodarstw domowych Jedzenie jest niebezpieczne.

Konferencja Białego Domu na temat głodu, odżywiania i zdrowia zbliża się do Amerykanów Zmagać się z rosnącymi kosztami żywności Oraz konsekwencje pandemii koronawirusa, która… Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Mówi, że otyłość mogła wzrosnąć w Ameryce.

Biały Dom twierdzi, że rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą pokarmową stanowi szerszy problem dla kraju. Wpływa na gotowość wojskową, wydajność pracy, osiągnięcia w nauce i zdrowie psychiczne. To zwiększa koszty opieki zdrowotnej dla amerykańskich rodzin pozbawionych gotówki, powiedział Biały Dom.

Jest to „pilny kryzys zdrowotny związany z odżywianiem” – napisano w oświadczeniu.

W 44-stronicowym podsumowaniu swojej polityki żywieniowej, które zostanie opublikowane na konferencji, administracja Bidena zobowiązała się, że zdrowe odżywianie będzie bardziej przystępne i dostępne, poszerzy możliwości aktywności fizycznej oraz ulepszy badania nad żywnością i odżywianiem.

Prezydent Biden zobowiązał się do konkretnych działań politycznych: rozszerzenia bezpłatnych posiłków szkolnych do 9 milionów dzieci w ciągu następnej dekady; poprawę opcji transportowych dla około 40 milionów Amerykanów z ograniczonym dostępem do sklepów spożywczych lub targów rolnych; zmniejszenie marnotrawstwa żywności (jedna trzecia całej żywności w Ameryce jest niezjadana, mówi Biały Dom); przeprowadzać dodatkowe kontrole pod kątem braku bezpieczeństwa żywności; edukowanie pracowników służby zdrowia w zakresie żywienia; Redukcja sodu i cukru w ​​dietach amerykańskich; Marketing promujący fast foody, słodkie napoje, słodycze i niezdrowe przekąski; I tworzenie kolejnych parków w „ubogich społecznościach”.

READ  Blinken: Rosja planuje zwiększyć „więcej” sił na granicach Ukrainy

Poprzednie administracje próbowały poprawić higienę żywności. Wysiłki federalne sięgają co najmniej prezydenta Theodore’a Roosevelta, który w 1906 roku podpisał pierwszą amerykańską ustawę o bezpieczeństwie żywnościowym.

Ostatnio, jako Pierwsza Dama, Michelle Obama Przewodniczył Kampania „Let’s Move” mająca na celu podniesienie świadomości na temat dziecięcej otyłości, ale jego wysiłki przyniosły mieszane rezultaty i Przyciągnięty Przegląd z prawej strony.

USDA daje 2 miliardy dolarów bankom żywności i szkołom, aby zapobiec wzrostowi głodu

Prezydent Richard M. Nixon po raz pierwszy zwołał konferencję Białego Domu na temat głodu w 1969 roku, a konferencja z tego tygodnia ma swoje korzenie w niedawnym nacisku ponadpartyjnym. W zeszłym roku reprezentant Jim McGovern (D-Mass.), wieloletni zwolennik walki z głodem, wprowadzony Projekt ustawy o funduszach na Konferencję w Białym Domu na temat diety i zdrowia. Do tego ustawy Sen. Corey Booker (DNJ), przedstawiciel Jackie Walorski (R-Ind.) i Sen. Współsponsorem jest Mike Brown (R-Ind.).

W tym czasie Brown wyraził poparcie dla „dwupartyjnego i zdroworozsądkowego podejścia” do walki z głodem, podczas gdy Walorczy Zginął w wypadku samochodowym w zeszłym miesiącuPowiedział, że zwalczanie braku bezpieczeństwa żywnościowego i „usuwanie barier, które uniemożliwiają rodzinom odniesienie sukcesu, to priorytety obu partii”.

„W tym kraju nie ma potrzeby głodu” – powiedział McGovern powiedział na MSNBC. „Nie mamy woli politycznej, by połączyć wszystkie kropki i zakończyć to raz na zawsze. W Ameryce jest wiele produktów spożywczych. Żyjemy w najbogatszym kraju w historii świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *