Bitcoin [BTC] Szanse na krótkotrwałe wyzdrowienie są ponure dzięki…

Bitcoin ponownie spada, a recesja nie zatrzymuje się na zastrzeżonej kryptowalucie. Ostatnie osiem tygodni zakończył w przegranej i wydaje się być gotowy do kontynuowania rutyny. Istnieje dobry powód, dla którego ekstremiści obawiają się, że ich ukochany Bitcoin spadnie poniżej nowych poziomów wsparcia.

pewnego dnia! pewnego dnia!

Obecnie jego cena wynosi 28 800 USD, ale w ciągu ostatnich 24 godzin spadła o około 1%. Ze względu na brak ruchu w ostatnim czasie oczekuje się, że Bitcoin zakończy tydzień w okolicach 29 000 USD. Wolumen jest kolejnym powodem do niepokoju, ponieważ spadł o prawie 25% od wczoraj.

Największa kryptowaluta przeszła w tym miesiącu ekstremalną zmienność, a wycofanie się Terra rozwiewało nadzieje na jakiekolwiek odrodzenie. Miliardy zostały zmiecione z rynku kryptowalut po krachu, który postawił Bitcoin na krawędzi poważnej krachu.

Bitcoin przetrwał, ale skonsolidował się w okolicach 29 000-30 000 USD. Jednak wskaźniki sugerują, że ostatnie dane, które nie są zachęcające, wciąż mają coś więcej. W niedawnym tweecie Glassnode, sygnał NVT był na najniższym od 4 lat poziomie 233,9. W rzeczywistości poprzednie 4-letnie minimum zaobserwowano dopiero 25 maja, co zwiększyło presję na społeczność Bitcoin.

Źródło: Glassnode

Kolejny tweet podniósł brwi w całej przestrzeni kryptograficznej, a Crypto Quant stwierdził, że nastąpią „2-3 miesiące nudnej akcji cenowej. Potem kolejna możliwa kapitulacja z dodatkowym 30-50% spadkiem ceny”. Potwierdza to, że dno rynku jest badane na wykresie cen bitcoinów, ponieważ stara się on wzrosnąć powyżej poziomu 30 000 USD.

Źródło: Crypto Quant / Twitter

Analityk daje Bitcoinowi wielką nadzieję

Marion Labore, analityk w Deutsche Bank Research, powiedziała w oświadczeniu: wywiad Z CNBC,

„Bitcoin będzie nadal zyskiwał na wartości w zależności od tego, ile ludzie uważają, że jest wart”.

Bitcoin jest obecnie często pozycjonowany na czerwonym wykresie, ponieważ wygląda na to, że kończy swoją dziewiątą z rzędu stratę. To także mniej niż połowa jego najwyższej w historii wartości około 68 000 USD. Ale Labory wspomniał o czterech czynnikach, które ostatecznie pomogą Bitcoinowi osiągnąć zwycięstwo.

READ  Troska o skarby martwi Wall Street i Waszyngton

Labore przedstawia cztery czynniki, które mogą prowadzić do wzrostu ceny Bitcoina. Pierwszym czynnikiem jest psychologia Bitcoina i kryptowaluty, którą określa jako efekt Dzwoneczka. Oznacza to, że sentyment rynku do Bitcoina determinuje jego przyszły wzrost.

Drugim czynnikiem jest podaż i popyt. Przy stałej podaży 21 milionów monet popyt na Bitcoin w końcu wzrośnie, co spowoduje wzrost cen. Trzeci czynnik jest najbardziej kontrowersyjny: regulacja. Stwierdziła również, że ma powody, by sądzić, że „nadchodzą regulacje”, które mogą utorować drogę do większej adopcji kryptowalut.

Na koniec wymieniła zmienność jako czynnik determinujący wzrost Bitcoina. Rynki kryptowalut były w ostatnich latach nękane przez niestabilność, czego najnowszym przykładem jest krach Terra. Ale dzięki regulacjom i zwiększonej adopcji zmienność może w rzeczywistości działać na korzyść Bitcoina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *