Boris Johnson obiecuje nową pomoc wojskową dla Ukrainy po niespodziewanej wizycie premiera Wielkiej Brytanii

Johnson i austriacki prezydent Carl Nehmmer złożyli w sobotę osobne wizyty w Żeleńskim, ostatnią z serii przywódców opuszczających kraj podczas trwającej rosyjskiej inwazji.

Zdjęcie zamieszczone na Twitterze przez ambasadę Ukrainy w Wielkiej Brytanii pokazuje Johnsona siedzącego naprzeciwko Żeleńskiego przy stole w pokoju z różowo-zielonym stiukiem. Ten post jest zatytułowany słowem „niespodzianka” i emoji w mgnieniu oka.

Służba Prasowa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Rady Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że obaj przywódcy prowadzili rozmowy w Kijowie, a para opublikowała kilka zdjęć z niezapowiedzianego wcześniej spotkania.

Johnson napisał na Twitterze, że jego wizyta w Kijowie była „pokazem naszego niezachwianego wsparcia dla narodu ukraińskiego” i zapowiedział nowy pakiet pomocy finansowej i wojskowej.

„Ukraina wbrew konfliktowi wypchnęła siły rosyjskie z bram Kijowa i osiągnęła największe osiągnięcie zbrojne XXI wieku” – powiedział w oświadczeniu brytyjski premier.

Pochwalił „stanowcze przywództwo” Zhelensky’ego oraz „niezwyciężoną odwagę i odwagę narodu ukraińskiego” i powiedział: „Anglia trwa przy nich w tej toczącej się walce… przez długi czas”.

Po spotkaniu Downing Street ogłosił, że rząd Wielkiej Brytanii dostarczy pojazdy opancerzone i systemy rakiet przeciwokrętowych, oprócz ogłoszonego w piątek „wysokiej jakości sprzętu wojskowego o wartości 100 milionów funtów”.

Według oficjalnego kanału telegramu Zhelensky’ego spotkanie Żeleńskiego z Nehammerem było oddzielone od spotkania z Johnsonem i odbyło się wcześniej w sobotę.

Chociaż kilku przywódców odwiedziło Ukrainę w ostatnich tygodniach, wizyta Nehmara jest znacząca, biorąc pod uwagę neutralne stanowisko jego kraju. Wbudowany w jego konstytucję.
Rosja albo zgiń: kilka tygodni po bombardowaniu Putina, ci Ukraińcy mieli tylko jedną opcję.
Austria nie jest częścią NATO I nie dostarcza broni na Ukrainę. Jednak jest Udzielił pomocy humanitarnej Ukrainie A do tego hełmy i bielizna ochronna do użytku cywilnego – wynika z relacji z austriackiego Pałacu Prezydenckiego.

Nehemiasz powiedział w sobotę, że chociaż jego kraj jest militarnie neutralny, „zdajemy sobie sprawę, że musimy pomagać tam, gdzie dochodzi do niesprawiedliwości i zbrodni wojennych”.

READ  Amerykanie przeżywają recesję mieszkaniową, mówią budowniczowie domów

Według jego biura, przed powrotem do Austrii w sobotę wieczorem, Nehmar był gotowy na spotkanie z premierem Denisem Schmidtem i burmistrzem Kijowa Witalijem Kliczko.

Nehemiasz miał odwiedzić przedmieścia Kijowa ்சா, który przetrwał ciągłe pożary przez prawie pięć tygodni; Po opuszczeniu miasta przez wojska rosyjskie w mieście znajdowało się co najmniej 20 ciał cywilnych Widziałem go leżącego na ulicy, Niektórzy są skuci kajdankami.
Wojna na Ukrainie goni światową zdolność do walki ze zmianami klimatycznymi

Pucha to „miejsce, w którym miały miejsce zbrodnie wojenne”, powiedział Nehemiasz.

„Musimy zgłosić te zbrodnie wojenne ONZ, a międzynarodowy wymiar sprawiedliwości musi zacząć badać i zwalczać te zbrodnie” – powiedział na konferencji prasowej z Zełenskim.

Podwójne wizyty Johnsona i Nehemiaha mają miejsce dzień po podróży na Ukrainę przez czołowych urzędników UE. Prezydent UE Ursula von der Leyen i Josep Borrell, główny ambasador obozu, w towarzystwie premiera Słowacji Eduarda Hegera, odwiedzili w piątek Kijów i Buchę.

Podczas wizyty formalnie Van der Lion Zełenski przedstawił kwestionariusz UE Podsumowując – symboliczny, ale ważny krok w stronę członków Ukrainy. Van der Leyen napisał na Twitterze o przeprowadzce: „Zadbamy o przestrzeganie wszystkich warunków i przyspieszymy proces tak bardzo, jak to możliwe”.
Vin premierzy Czechy, Polska i Słowenia Odwiedził Kijów w zeszłym miesiącu, w czasie, gdy był stale celem rosyjskich strajków. Podobnie jak przybycie Johnsona w sobotę, podróż była utrzymywana w tajemnicy, dopóki trzej przywódcy nie przyjechali pociągiem ze wschodniej Ukrainy.

Zgłoszone przez Sarah Dean z CNN z Polski, Przemyśl i napisane przez Ivanę Kottasovą w Londynie. James Frater z CNN, Radina Djiković, Alex Hardy, Tara John i Max Foster przyczynili się do powstania reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *