Boston Celtics pokonał Miami Heat i zremisował 1-1 w finale | NBA

Jego zespół przegrał 10 biegów w pierwszych minutach, a trener Bostonu Ime Utoka nie próbował ukryć swojego rozczarowania.

Jego przesłanie jest proste.

– Wstawaj – powiedział swojemu zespołowi.

Och, zapytali. Po zakończeniu wszystkich finałów Konferencji Wschodniej Celtics są teraz przygotowani do przejścia do Bostonu, serii, która ma przewagę na własnym boisku.

Jason Tatum miał 27 punktów, Marcus Smart i Jaylan Brown po 24, a Celtics mieli dobrą passę w pierwszej połowie. Miami ciepło Czwartkowy wieczór 127-102 w drugim meczu serii.

„Chłopaki są dumni i patrząc na złotą okazję, którą przegapiliśmy (w grze 1), pomyśleliśmy, że możemy zrobić jeszcze lepiej” – powiedział Utoga. – Zrobiliśmy to dziś wieczorem.

Sprytne było zawstydzenie potrójnego podwójnego zbiórki po dodaniu 12 asyst i dziewięciu zbiórkach.

Grant Williams zdobył 19 punktów dla Bostonu, który wykorzystał 17-0 pod koniec pierwszej kwarty – wywołany pięcioma rzutami za trzy pomiędzy sześcioma podaniami – aby przejąć kontrolę. Payton Pritchard i Al Horford zajęli 10 miejsce dla Celtics.

„Byliśmy bardzo optymistyczni” – powiedział Pritchard.

Celtics wygrali drugi mecz finału najlepszej konferencji wschodniej z siedmiu gier w czwartek wieczorem.

Jimmy Butler zdobył 29 punktów w 32. minucie dla Miami, które spadło 7-1 w fazie playoff. Cape Vincent i Victor Olidibo zdobyli po 14 punktów, a Tyler Hero 11 punktów.

„Liczy się tylko jeden” – powiedział trener termiczny Eric Spolestra. „Doświadczeni gracze i personel w szatni to rozumieją. Nie podobało nam się to. Grali bardzo dobrze. Macie dwie dobre drużyny i musimy znaleźć kilka rzeczy.

Celtics – 4-0 zaraz po porażce – strzelili 20 rzutów na trzy z 10 punktów Miami. Mecz 3 w sobotę w Bostonie.

Vincent powiedział: „To strata, jeśli przegrasz o jeden lub o 20. To znowu drużyna.

READ  Rosyjski wojskowy odrzutowiec rozbija się w pobliżu Biełgorodu, zabijając 74 osoby – podają władze

A margines mógł być gorszy: Boston miał 34 punkty przewagi na czwartym miejscu, co stawiało grę na szczycie dobrej historii Celticu i złej historii upałów. Rekord Celtics pod względem największego zwycięstwa poza sezonem wynosił 40, rekord największej straty w przegranej posezon to 36, a te liczby były na wyciągnięcie ręki, zanim mogły stracić sens w ostatnich chwilach Miami.

Boston wyprzedził 10 w pierwszej kwarcie, a następnie pokonał Miami 60-21 w ciągu następnych 18 minut – 39-punktowy zwrot akcji, prowadzący do przewagi 70-45 do przerwy.

Celtics zdobyli 22-punktową przewagę na przerwie w Chicago w 2009 roku, mając 25-punktową przewagę w przerwie w każdym meczu play-off.

„Wyszli”, powiedział centrum ciepła Pam Adebayo, „uderzając się w nasze usta”.

Brown miał w pierwszej kwarcie 11 punktów, podczas gdy Celtics osiągnęli 11 do 9 z zakresu trzech punktów. Następnie Tottenham zdobył 17 punktów na drugim miejscu, a Boston odszedł, pewnego dnia wszystko potoczyło się po Celtics. Wcześniej tego dnia dowiedzieli się, że dwóm starterom, Harford (problemy związane z wirusem) i Smart (skręcenie w środku), pozwolono grać w drugiej grze po tym, jak przegapili pierwszego gracza w serii.

„Muszę się zrelaksować, muszę odzyskać zdrowie, muszę zobaczyć kilka rzeczy, muszę wyjść i zagrać w tę grę” – powiedział Smart.

A dobre wieści przychodziły przez całą noc.

Butler, który zdobył 16 punktów w trzeciej kwarcie i wszedł do gorączki w ciągu 17, zrobił wszystko, co mógł, aby wrócić. Ale Celtics odzyskali 27-punktową przewagę 12-2 pod koniec kwarty. Prowadzenie objęło czwarte miejsce 96-71, a jego wynik nie był daleki od wątpliwości pod innymi względami.

Miami nie wykorzystało nawet swoich pierwszych graczy w czwartym kwartale.

– Musiało boleć – powiedział Butler. „Próbowali nas zawstydzić. Zawstydzili nas… Ogólnie rzecz biorąc, powinniśmy być w lepszej sytuacji”.

READ  Egzaminy koszykówki College, harmonogram: Michigan State Vs. Prognozy na Illinois i inne topowe mecze w sobotę