Bramki Kyliana Mbappe zapewniają, że obrońca tytułu Francja jest pierwszą drużyną, która zapewni sobie miejsce w fazie pucharowej mistrzostw świata

CNN

Broniąca tytułu Francja została pierwszą drużyną w 2022 roku Mistrzostwa Świata Aby awansować do fazy pucharowej dzięki zwycięstwu 2:1 nad Danią, przypieczętowane późną bramką supergwiazdy Kyliana Mbappe.

Les Blues W pierwszych 45 minutach przeważali w posiadaniu piłki, ale defensywa Danii utrzymała się przy remisie po pierwszej połowie.

Impas trwał do 61. minuty, kiedy odbity strzał Mbappe minął Kaspera Schmeichela, wywołując dzikie świętowanie ze strony francuskiej drużyny, która jedną nogą awansowała do fazy pucharowej.

Dania wyrównała jednak wkrótce po tym, jak Andreas Christensen, odbijając się z rzutu rożnego, wbił piłkę do siatki.

Wyglądało na to, że Francja straciła szansę na awans, gdy zegar tykał pod koniec normalnego czasu gry, ale Mbappe pokazał swój ogromny talent i instynkt, aby strzelić kolejnego gola i zakończyć z nawiasem klamrowym, aby popchnąć swoją drużynę do 1. . 16.

Robert Lewandowski Zaloguj sie Mistrzostwa Świata Po raz pierwszy, kiedy Polska przegrała Królestwo Arabii Saudyjskiej 2:0, aby podtrzymać nadzieję na awans w Katarze.

Napastnik Lewandowski, który już jest najlepszym strzelcem Polski i trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, ustępując jedynie Lionelowi Messiemu i Cristiano Ronaldo, nie zagrał na Mistrzostwach Świata 2014 po tym, jak Polska nie zakwalifikowała się do kwalifikacji, nie strzelił gola w turnieju 2018 i miał rzut karny obroniony we wtorek przeciwko Meksykowi.

Ogarnięty emocjami prześlizgnął się po boisku, świętując, gdy koledzy z drużyny wskoczyli na niego, gdy zakopał twarz w trawie.

W końcówce meczu podwoił prowadzenie Polski i przypieczętował ważne zwycięstwo nad Zielonymi Sokołami, którzy we wtorek pokonali Argentynę.

Pierwszy gol dla Polski padł niezgodnie z przebiegiem gry w pierwszej połowie, kiedy Lewandowski uderzył niecelnym strzałem, ale utrzymał piłkę w grze i podał ją do kolegi z drużyny Piotra Zielińskiego, który ostatecznie nie chybił.

READ  Justin Verlander wygwizdał, gdy Mets upadli w swoim pierwszym występie na Citi Field

Tuż przed przerwą sędzia wideo (VAR) podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej, ale pierwszy rzut karny Salem Al Dosari obronił bramkarz Wojciech Szczęsny, podobnie jak kolejna próba.

Arabia Saudyjska zmarnowała wiele okazji do wyrównania w drugiej połowie, zanim Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Polski.

Australia wygrał jako pierwszy Mistrzostwa Świata mecz od czerwca 2010, porażka Tunezja 1:0, dając sobie szansę na awans do fazy pucharowej w Katarze.

Wspaniała główka Mitcha Duke’a w pierwszej połowie pokazała różnicę między zespołami, ponieważ Tunezja marnowała okazję za okazją i nie mogła znaleźć sposobu na ominięcie nieustępliwej australijskiej obrony.

Dla obu drużyn, które chcą awansować do fazy pucharowej grupy obejmującej Francję i Danię, był to mecz, który trzeba wygrać.

Carthage Eagles odeszli z wiatrem w plecy, po remisie 0: 0 z Danią w meczu otwarcia, podczas gdy Australia uległa 4: 1 z broniącą tytułu mistrzem Francji i potrzebowała wygranej, aby utrzymać ich w polowaniu na play-offy. .

Australia rozpoczęła silniejszy z dwóch zespołów, z Tunezją utknęła na własnej połowie podczas potyczek otwierających, a drużyna Australii objęła wczesne prowadzenie po golu od końca do końca.

Przesunęli piłkę wyżej, a Craig Goodwin znalazł miejsce na lewym skrzydle i wystrzelił dośrodkowanie w pole karne, które, choć odbite, znalazło Duke’a, który wyskoczył w powietrze, by uderzyć piłkę szeroko.

Mitch Duke świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu bramki.

Atakując swoich kolegów z drużyny, Duke zrobił J rękami i wysłał wiadomość do swojego młodego syna Jaxsona, który obserwował na trybunach, który odpowiedział kciukami w górę.

Tunezja miała szansę wyrównać tuż przed przerwą, kiedy Mohamed Drager strzelił na bramkę, ale Harry Sutar pchnął piłkę szeroko i poza niebezpieczeństwem, po czym Youssef Msakni posłał piłkę obok niego.

Carthage Eagles nadal atakowali po przerwie, ale pomimo wielu prób na bramkę, nie byli w stanie otworzyć australijskiej obrony.

READ  Bills vs. Chargers po zwycięstwie Steelers nad Bengals. Wyniki, najważniejsze momenty, aktualności, nieaktywne i aktualizacje na żywo

Na pięć minut przed końcem normalnego czasu gry mecz otworzył się nagle i Tunezja ruszyła do kontrataku.

Po raz kolejny to Souttar przybył na ratunek Australii, broniąc szczupłej przewagi swojego zespołu, a Australia utrzymała historyczne zwycięstwo.