Brytyjski regulator nakłada więcej ograniczeń na Microsoft, Activision Blizzard

Subskrybuj GI Daily tutaj, aby otrzymywać najnowsze wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Urząd ds. Konkurencji i Rynków, brytyjski regulator, który w zeszłym miesiącu zablokował proponowane przez Microsoft przejęcie Activision Blizzard, nałożył dalsze ograniczenia na obie firmy.

To Zamówienie tymczasowe Wczoraj organizacja opublikowała szczegóły nowych ograniczeń dotyczących „nabywania udziałów” w drugiej spółce.

Zgodnie z nakazem CMA Microsoft i Activision będą musiały uzyskać uprzednią pisemną zgodę regulatora przed:

  • Nabywa udziały w innej firmie lub którejkolwiek z jej spółek zależnych, na przykład inwestując w swoje studia deweloperskie
  • Nabywa udziały w innej firmie, która ma udziały w innej firmie
  • Masz możliwość zainteresowania się którymkolwiek z powyższych

CMA powiedział, że ograniczenia zostały dodane „w celu zapobieżenia środkom ostrożności” ze strony Microsoftu lub Activision Blizzard.

W zeszłym miesiącu Urząd ds. Rynków Kapitałowych postanowił nie zatwierdzić przejęcia za 68,7 miliarda dolarów w związku z obawami, że Microsoft stanie się dominujący w przestrzeni gier w chmurze.

Microsoft obiecał odwołać się od tej decyzji, a Xbox, Activision Blizzard i CMA przygotowują teraz swoje sprawy do Trybunału Apelacyjnego ds. Konkurencji.

Chociaż transakcja została zatwierdzona na wielu innych rynkach – w tym w Japonii, RPA, Arabii Saudyjskiej, Chile i ostatnio na Ukrainie – Microsoft i Activision muszą pozyskać organy regulacyjne w USA, Wielkiej Brytanii i Europie, aby doszło do przejęcia . .

Podczas gdy tylko CMA oficjalnie blokuje transakcję, amerykańska Federalna Komisja Handlu złożyła w grudniu skargę prawną, a rozprawa sądowa zaplanowana jest na sierpień.

Unia Europejska wydała formalne ostrzeżenie antymonopolowe w styczniu i ma podjąć ostateczną decyzję do 22 maja.

Możesz przeczytać więcej o przeszkodach regulacyjnych, jakie napotykają Microsoft i Activision Blizzard w naszym obszernym przewodniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *