Byron Leftwich, koordynator zdjęć, w ramach masowej operacji sprzątania domu

TAMPA — Kiedy Byron Leftwich przyszedł do pracy w czwartek, znalazł pamiątkową pomalowaną piłkę nożną NFL umieszczoną w szafce każdego trenera, aby pogratulować personelowi zdobycia mistrzostwa pierwszej ligi po raz pierwszy w historii franczyzy.

Godzinę później wspomnienie nabrało nowego znaczenia dla Koordynatora Boss Offensive: Dzięki, jesteś zwolniony!

Po przegranym sezonie i jednorazowym występie w fazie play-off, pomimo rozgrywającego Toma Brady’ego, Bucs dokonali ogromnych zmian w sztabie trenerskim Todda Bowlesa.

Leftwich i pięciu asystentów trenerów zostało zwolnionych, a trzech innych przeszło na emeryturę. W domu sprzątania zniknęli trener odbiorników Kevin Garver, trener specjalista Chris Boniol, trener obrońców Todd McNair, asystent trenera linii defensywnej Lori Locust i trener kontroli jakości ofensywy Jeff Castle.

Trzech innych asystentów zdecydowało się przejść na emeryturę, w tym trener rozgrywających Clyde Christensen, 66 lat. główny asystent ofensywy Rick Christofel, 70; i zewnętrzny trener linebacków Bob Sanders, 69 lat.

Decyzje zostały podjęte po spotkaniu Bulls z członkami rodziny Glazer, która jest właścicielem Bucs, oraz dyrektorem generalnym Jasonem Lichtem.

„Doceniamy ciężką pracę i wkład wszystkich tych trenerów w nasz sukces w ciągu ostatnich czterech sezonów” – powiedział Bowles w oświadczeniu. „Jako kolektyw nie spełniliśmy wysokich standardów, które wyznaczono na zeszły rok, a teraz skupiam się na zrobieniu tego, co jest wymagane, aby zapewnić udany sezon 2023. To były bardzo trudne decyzje, ale czułem, że było to niezbędne dla naszej drużyny piłkarskiej Naprzód.”

Bulls zebrali cały sztab trenerski około 10 rano i rozpoczęli spotkanie od stwierdzenia, że ​​​​zespół ma prawie 60 milionów dolarów więcej niż przewidywany pułap wynagrodzeń na 2023 rok, podkreślając, że trudno będzie im podpisać kontrakt z tak wieloma wolnymi agentami. Tom Brady będzie kosztował Bucs 35,104 miliona dolarów w martwym miejscu. Następnie Bowles zaczął wzywać swoich pracowników do swojego biura i indywidualnie informować ich o ich losie.

READ  Rankingi QB Power Rankings Football College: debiutuje CJ Stroud z Ohio State, Tanner Morgan z Minnesoty State

Niektóre zwolnienia dotyczyły pracowników, których nie uznano za niezbędnych, ale byli byłymi pracownikami trenera Bruce’a Arians. Na przykład Bonyol pracował tylko z biegaczem Ryanem Succopem i był pod okiem trenera drużyn specjalnych Keitha Armstronga. Locust była jedną z pierwszych pełnoetatowych asystentek zatrudnionych przez drużynę NFL, ale służyła jako asystentka trenera linii obronnej i koordynatora współobrony Kasey Rodgers. Pomagał Kastle Leftwich w różnych obowiązkach.

Powells został awansowany na głównego trenera dopiero 30 marca i zasadniczo odziedziczył Leftwich i sztab trenerski po Arianach, którzy przeszli na emeryturę, aby objąć stanowisko starszego doradcy Lichta.

Chociaż Bucs zajmują ostatnie miejsce w NFL pod względem jardów w pośpiechu, średnich i próbach, Bucs zachowali na razie trenera linii ofensywnej Joe Gilberta i koordynatora gry biegowej Harolda Goodwina.

Koordynator Byron Leftwich odnotował gwałtowny spadek punktacji w tym sezonie. [ JEFFEREE WOO | Times ]
Uważaj na hakerów

Uważaj na hakerów

Zapisz się do bezpłatnego biuletynu Bucs RedZone

Będziemy podsumowywać wiadomości i komentarze na temat Tampa Bay Buccaneers co tydzień w trakcie sezonu.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie dostępne opcje

Strzelanie Leftwich nie było zaskoczeniem po tym, jak Bucs odnotowali największy spadek ofensywy w historii ligi, przechodząc z 61 przyłożeń w 2021 roku do zaledwie 31 w 2022 roku.

Brady próbował zdobyć rekord w karierze 66 wślizgów w poniedziałek wieczorem, przegrywając 31-14 z Dallas Cowboys w grze NFC z dziką kartą, o dwa mniej niż ligowy rekord play-off i najwięcej w 383 meczach w karierze, w tym w play-offach.

43-letni Leftwich dołączył do Bucs jako koordynator ofensywy w 2019 roku jako członek pierwotnego sztabu trenerskiego Arian. Jego zwolnienie następuje po sezonie, w którym Bucs zdobyli 198 punktów mniej niż w 2021 roku.

The Bucs zdobyli średnio ponad 30 punktów na mecz pod wodzą Leftwich w sezonie 2020, kiedy wygrali Super Bowl 55 i 2021, kiedy zdobyli swoje pierwsze tytuły NFC South jeden po drugim.

Nawet z Jameisem Winstonem jako rozgrywającym w 2019 roku, Bucs zdobywają średnio 28,6 punktu na mecz.

Jednak w tym sezonie Tampa Bay walczyło ze średnią zaledwie 18,2 punktu w sezonie zasadniczym. Tylko dwa razy zespół zdobył 30 punktów, w tym przegraną 41-31 z Kansas City 2 października.

Bucs rozpoczną natychmiastowe poszukiwania następcy Leftwicha. Wśród kandydatów jest koordynator ofensywy z Alabamy, Bill O’Brien. Były główny trener Penn State i Houston Texans był trenerem rozgrywających Brady’ego i koordynatorem ofensywy przez trzy sezony w Nowej Anglii.

Tampa Bay rozmawiał z O’Brienem rok wcześniej, kiedy myśleli, że Leftwich może zostać zatrudniony jako główny trener Jacksonville Jaguars.

Koordynator ofensywy w Georgii, Todd Monken, to nazwisko, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chce wrócić do Tampa Bay na tej samej pozycji, na której grał z Dirkiem Kuetterem w 2018 roku. Biorąc pod uwagę obecny skład, Bucks mogą zwrócić się do głównego trenera Eagles, Briana Johnsona. Albo były główny trener Gators, Dan Mullen, obaj pracowali z Kylem Traskiem na Florydzie. Trask jest jedynym rozgrywającym Bucs, który ma kontrakt na 2023 rok.

Leftwich grał jako rozgrywający w Steelers, kiedy Arians był koordynatorem ofensywy w Pittsburghu i był uczniem ataku „Nie ryzykuj, nie ma ciastek”, które obejmowało głęboką, szeroko otwartą praktykę podań.

W swoim pierwszym sezonie z Bucs Brady przeszedł na 4633 jardy z 40 przyłożeniami i 12 przechwytami, prowadząc Tampa Bay do mistrzostw Super Bowl.

Podążył za tym, prowadząc NFL z 5316 podaniami, 43 przyłożeniami i 12 przechwytami w 2021 roku.

Jednak pod rządami Leftwich Bucs nigdy nie byli w stanie znaleźć równowagi w grze biegowej. W ostatnich dwóch sezonach regularnych Brady prowadził w lidze z 719 i 733 próbami podania.

Nie jest jasne, jaki wpływ będą miały czwartkowe zmiany trenerskie na decyzję Brady’ego o grze w 2023 roku. W sierpniu skończy 46 lat i będzie nieskrępowanym wolnym agentem.

• • •

Zapisz się do newslettera Bucs RedZone Aby uzyskać aktualizacje i analizy dotyczące najnowszego zespołu Bucs i pisarza wiadomości NFL, Joeya Knighta.

Nie przegap najnowszych sportów uniwersyteckich z Bucs, Rays, Lightning, Florida College i innych. Śledź naszą drużynę sportową Tampa Bay Times na Twitterze Świergot I Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.