Casemiro z Realu Madryt jest zdeterminowany, aby dołączyć do Man United

Casemiro Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti potwierdził, że chce dołączyć do Manchesteru United, mówiąc, że pomocnik chce „nowego wyzwania” z dala od Bernabeu.

ESPN poinformował w czwartek, że reprezentant Brazylii, który w Madrycie wygrał pięć razy Ligę Mistrzów i trzy tytuły La Liga w ciągu dziewięciu lat w Madrycie, rozważa ofertę United, a decyzja jest nieuchronna.

La Liga w ESPN+: przesyłanie strumieniowe gier i powtórek na żywo (tylko USA)
– Notatnik: Obawy Tin Hag dotyczące De Gea
Trzecia koszulka Realu Madryt inspirowana Bernabéu

Oczekuje się, że 30-letni Casemiro otrzyma znaczną podwyżkę pensji w United, która szukała wzmocnienia swojego składu po przegranej dwóch pierwszych meczach w Premier League.

„Rozmawiałem o tym z [Casemiro] Dziś rano Ancelotti powiedział na konferencji prasowej w piątek przed meczem La Liga Realu Madryt w Celta Vigo: „Chce spróbować nowego wyzwania, nowej możliwości. Klub i ja to rozumiemy. Casemiro – z tym, co zrobił w tym klub i z osobą, którą jest – musimy to uszanować.” pragnienie, które on ma.

„Teraz trwają negocjacje. Nic oficjalnego, nadal jest zawodnikiem Realu Madryt, ale chce odejść. Jeśli pójdzie i dojdzie do porozumienia, mamy środki, by go zastąpić”.

Ancelotti powiedział, że nie próbował namawiać gracza do zmiany zdania.

– Po prostu go posłuchałem – powiedział włoski trener. „Słysząc, że chce odejść, nie ma odwrotu… Jeśli negocjacje przebiegną pomyślnie i dojdzie do porozumienia, musimy życzyć mu wszystkiego najlepszego i spojrzeć na to, co mamy.

„Trudno teraz mówić, ponieważ nie wiemy, co stanie się w ciągu najbliższych kilku godzin, czy zostanie, czy odejdzie. Ale jeśli odejdzie, jesteśmy mu bardzo wdzięczni”.

Real Madryt już tego lata dodał potencjalnego zastępcę do swojego składu, podpisując kontrakt z reprezentacją Francji Aurelien Chuamini za opłatą 80 milionów euro w czerwcu.

READ  French Open 2023 NA ŻYWO: Najnowsze wyniki tenisowe i aktualizacje Rolanda Garrosa jako Daniil Miedwiediew i Coco Gauff w akcji

Ancelotti powiedział, że klub nie będzie szukał dodatkowego pomocnika, jeśli Casemiro zakończy przejście do United.

„Mamy alternatywy w zespole” – powiedział. „Mamy wielu dobrych graczy, którzy mogą grać na tej pozycji. Chuamini jest obecnie jednym z najlepszych pomocników na rynku. Wtedy jest wybór. Toni Kroosktóry może grać na tej pozycji, tak jak w moim drugim roku tutaj [the 2014-15 season]kiedy wygraliśmy 22 mecze z rzędu.

„Mamy [Eduardo] Camavinga, który grał w zeszłym roku. Nie możemy zastąpić Casemiro zawodnikiem o tych samych cechach, ale mamy innych zawodników o innych cechach… [AC Milan] Zespół [Andrea] Pirlo grał na tej pozycji i spisywał się dobrze.

– Jeśli Casemiro odejdzie, mamy sześciu pomocników – dodał Ancelotti. „[Luka] Modrić, Kroos, Chuamini, [Fede] Valverde, Camavinga i [Dani] Ceballos. Myślę, że sześciu z nich wystarczy na cały sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *