Cena BTC wzrosła o ponad 28,3 tys. USD pomimo problemów prawnych na Binance

Co jest złego w szyfrowaniu? Inwestorzy odsyłają Bitcoin z powrotem za ponad 28 000 USD

Pomimo ciągłego napięcia spowodowanego ostatnimi problemami prawnymi Binance, bitcoin i inne główne kryptowaluty spędziły środę na plusie.

Największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej była ostatnio notowana na poziomie 28 380 USD, co oznacza wzrost o 3,9% w ciągu ostatnich 24 godzin i znaczący wzrost z najniższych poziomów poniżej 27 000 USD na początku tygodnia po podniesieniu przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Pozew przeciwko Binance oskarżającego giełdowego giganta oferowania niezarejestrowanych kryptowalutowych instrumentów pochodnych, wśród innych zarzutów. Bitcoin wzrósł w marcu o około 21%, przewyższając inne aktywa, takie jak eter, akcje i złoto.

„Reakcja rynku była pozytywna pomimo historii CFTC, głównie dlatego, że nadal dominuje szersza narracja o powrocie do zaostrzenia ilościowego (QE) i drukowania na papierze”, powiedział CoinDesk Joe DiPasquale, dyrektor generalny firmy zarządzającej aktywami kryptograficznymi BitBull Capital. .

Ether (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ostatnio zmieniła właściciela za 1794 USD, zyskując 1,1% w ciągu dnia. Wśród innych altcoinów, token platformy płatności kryptowalut Ripple XRP nadal umacniał się od wtorku, skacząc o prawie 6% do 54 centów. Token ADA Cardano i token MATIC firmy Polygon wzrosły odpowiednio o 3,8% i 3,3%.

Niedawne lepsze wyniki monet, takich jak XRP, są związane z „organami regulacyjnymi, które wydają się kwestionować nawet największe nazwiska w kosmosie”, powiedział DiPasquale, dodając, że „pole gry jest równe dla wszystkich innych monet, które wcześniej uważano za kontrowersyjne”.

W pozwie złożonym w poniedziałek przeciwko Binance w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Illinois, CFTC wymieniła kilka kryptowalut, w tym BTC, ETH, Litecoin (LTC), Tether (USDT) i Binance USD (BUSD). Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, sugerował wcześniej, że tokeny typu proof-of-stake, takie jak ETH, są papierami wartościowymi w ramach toczącego się sporu między agencjami o jurysdykcję.

READ  Dow futures: Meta Continues Tech Titan Meltdown; Jabłko na pokładzie

Rynki akcji wzrosły w środę: S&P 500 i Nasdaq-Heavy zamknęły się odpowiednio 1,4% i 1,7%. Dow Jones Industrial Average (DJIA) wzrósł o 1%.

James Lavish, partner zarządzający w Bitcoin Opportunity Fund, nazwał środę dniem „podjęcia ryzyka” we wszystkich dziedzinach, ponieważ inwestorzy wydają się pozycjonować siebie i swoje księgi przed kilkoma publikacjami danych w tym tygodniu, w tym najnowszym PKB USA za czwarty kwartał. . Publikacja i inflacja danych o wydatkach na konsumpcję osobistą za piątek.

„Chodzi o to, że jeśli te dane okażą się słabsze niż oczekiwano, dostarczą (przewodniczącemu Fed) Powellowi wystarczających dowodów, aby powstrzymać dalsze wzrosty cen”, powiedział Lavish w e-mailu do CoinDesk. the Narzędzie CME FedWatch Pokazało to, że ponad 62% traderów spodziewa się, że bank centralny USA nie podniesie stóp procentowych na majowym posiedzeniu polityki pieniężnej.

Dodał, że cena BTC skorzystała na niedawnym ruchu ryzyka, a także na ogłoszeniu Chiny zakończone Pierwszy handel skroplonym gazem ziemnym (LNG) ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

„To wzmacnia argument, że bitcoin może być używany jako środek wymiany w dużym transgranicznym handlu energią w najbliższej przyszłości” – powiedział. „Powiedziawszy to, myślę, że ten fakt, choć prawdziwy, jest wciąż bardzo odległy”.

Tymczasem oprocentowanie 2-letnich amerykańskich obligacji skarbowych od wtorku pozostało na niemal niezmienionym poziomie, w tym samym czasie oscylując wokół 4,06% w środę, podczas gdy oprocentowanie 10-letnich obligacji skarbowych było prawie na tym samym poziomie co dzień wcześniej i wynosiło 3,56%. .

Nicholas Colas, współzałożyciel firmy analitycznej DataTrek Research, podkreślił w środowej notatce, że rentowność dwuletnich bonów skarbowych jest wyższa niż rentowność 10-letnich bonów skarbowych od lipca 2022 r. – znak, że „ rynki widziały restrykcyjną politykę pieniężną USA”.

„Polityka pieniężna zasadniczo hamuje amerykańską gospodarkę i recesja nieuchronnie następuje” w oparciu o wzorce historyczne, napisał Colas, dodając: giełdy amerykańskie.

READ  Steruj żurawiami po wygraniu zysków. Dlaczego akcje DE spadły.

DAO gromadzi się, aby utrzymać przy życiu sieć testową Goerli

Przyszłość sieci testowej Ethereum Goerli jest nadal niepewna, ale mało znana społeczność Ethereum gromadzi się za siecią w nadziei na znalezienie rozwiązania, które pozwoli jej działać.

GoerliDAO, zdecentralizowana autonomiczna organizacja, jest Tworzenie spraw Aby kontynuować Goerli jako aktywną sieć blockchain i używać goerli ether (gETH) do stymulowania aktywności w sieci.

„Historyczne zastosowanie Goerli sprawia, że ​​jest on idealnym kandydatem, aby być de facto kanarkiem dla Ethereum – eksperymentalnego środowiska podobnego do sieci głównej”, powiedział nowo utworzony DAO w poście na początku tego tygodnia.

Dodał: „Zachęcona sieć Canary, taka jak Goerli, oferuje wyjątkowe korzyści zarówno budowniczym, jak i użytkownikom, a koncepcja odniosła sukces na wielu łańcuchach bloków – w szczególności z Kusama w stosunku do Polkadot”.

Nie jest jasne, kto stoi za GoerliDAO od środy.

Sieci testowe, takie jak Goerli, to środowisko testowe, które symuluje wykorzystanie łańcucha bloków w świecie rzeczywistym, umożliwiając programistom znajdowanie i łatanie krytycznych błędów w nadchodzących produktach lub funkcjach, które mają zostać wdrożone w głównej lub działającej sieci blockchain.

Na Goerli przeprowadzono wiele testów głównych aktualizacji Ethereum, takich jak Merge.

Utrzymanie tego środowiska testowego przy życiu jest tym, do czego dążą ludzie stojący za GoerliDAO: „Utrzymanie Goerli jako sieci kanaryjskiej nie tylko zaspokoi krytyczną potrzebę w ekosystemie Ethereum, ale także utoruje drogę do innowacji i przyszłych bodźców w świecie zdecentralizowanych finansów.

Całą historię znajdziesz tutaj.

Dane CoinDesk pokazały, że bitcoin (BTC) wzrósł w tym roku o prawie 72% do 28 500 USD, co jest najlepszym kwartalnym zyskiem od dwóch lat. Dystrybuowane przez Jeffa Dormana, dyrektora ds. inwestycji w firmie Arca. Dodatkowo saldo Binance w łańcuchu pozostaje podwyższone, mimo że amerykańskie organy regulacyjne oskarżają Binance o naruszenie amerykańskiego prawa federalnego w zeszłym tygodniu. Braden Perry, partner Kennyhertza Perry’ego i były główny adwokat procesowy w CFTC, podzielił się swoimi poglądami na temat przyszłości regulacji kryptowalut. A Journey Head of Metaverse Cathy Huckle współpracowała z Metaverse Fashion Week.

READ  Rosja gwałtownie podnosi stopy procentowe, gdy sankcje obniżają rubla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *