Ceny gazu poszybowały w górę do rekordu, mówią analitycy, „przyzwyczajeni” do tego

Ciągły ból pompy dla Amerykanów zaostrza się w piątek – ceny gazu biją nowy rekord.

Średnia krajowa na galon wzrosła do 4432 USD Według numerów AAA.

Jest to szczyt poprzedniego rekordu wszech czasów w połowie marca, kiedy uzupełniano zbiorniki dla kierowców średnio w wysokości 4331 USD za galon w całym kraju.

Średnia krajowa dla gazu zwykłego W czwartek osiągnął 4418 $Poprzednie nagranie.

Według danych AAA, nowy piątkowy znak jest o około 15 centów wyższy niż w zeszłym tygodniu i wzrósł ze średnio 3028 dolarów rok temu.

Koszt pompy różnił się znacznie w zależności od stanu, z najdroższymi średnimi cenami w Kalifornii (5872 USD) i Nevadzie (5136 USD). Najtańszy galon można znaleźć w Gruzji (3 954 USD) i Kansas (3 986 USD).

Średnia krajowa dla zwykłego gazu wyniosła w czwartek 4418 dolarów.
Obrazy Getty

Średnia cena galonu oleju napędowego również osiągnęła nowy rekord wszech czasów w wysokości 5560 USD w piątek. To wzrost z 5019 dolarów zaledwie miesiąc temu i 3150 dolarów rok temu, według danych AAA.

Nowy wzrost nastąpił dzień po tym, jak administracja Bidena anulowała sprzedaż ropy i gazu w Zatoce Meksykańskiej i Cook Inlet na Alasce, co może zaszkodzić krajowej produkcji paliw.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w czwartek The Post, że sprzedaż dzierżawy Cook Inlet nie zostanie przeprowadzona z powodu „braku zainteresowania branży leasingiem w okolicy”.

Mapa pokazująca rosnące ceny gazu w Stanach Zjednoczonych.
Mapa pokazująca rosnące ceny gazu w Stanach Zjednoczonych.
AAA

Agencja anulowała również dwie sprzedaże najmu w Zatoce Meksykańskiej, powołując się na „sprzeczne decyzje sądowe”, które wpłynęły na proponowane posunięcia.

Eksperci ds. energii spodziewają się, że ceny gazu wzrosną jeszcze bardziej, prawdopodobnie przekraczając 4,50 USD do końca maja. Konsultant branżowy z Houston Do CNN w poniedziałek Przewidywał skok o kolejne 18 do 20 centów w ciągu następnych 10 dni.

Tymczasem inny analityk uważa, że ​​galon o wartości 5 USD „nie jest wykluczony”. USA Today zgłoszono w czwartek.

READ  Alaska Airlines odwołuje ponad 120 lotów, ostrzega przed weekendowymi zakłóceniami - KIRO 7 News Seattle
Administracja Bidena anulowała wczoraj sprzedaż ropy i gazu w Zatoce Meksykańskiej i Alaska Cook Inlet.
Administracja Bidena anulowała wczoraj sprzedaż ropy i gazu w Zatoce Meksykańskiej i Alaska Cook Inlet.
Obrazy Getty

„Musimy przyzwyczaić się do wyższych cen benzyny” – powiedział gazecie Matt Smith z firmy Kpler zajmującej się analizą danych. Nie powinniśmy oczekiwać, że spadnie z powrotem do 2 dolarów za galon. Wydaje się, że te czasy już minęły”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.