Chicago Bears może zbudować stadion z kopułą w Arlington Heights

Po raz pierwszy Chicago Bears potwierdziło we wtorek, że stadion, który zespół zamierza zbudować w Arlington Heights, zostanie przechowany – ale zespół wezwał również do finansowania części projektu przez podatników i wskazał, że plan jest nadal niepewny.

Wypuść niedźwiedzie Ilustracje proponowanego projektu i oświadczenie Była to najbardziej szczegółowa jak dotąd propozycja zakupu Arlington International Racecourse. Powiedziała, że ​​stadion będzie „najlepszym w swojej klasie stadionem krytym, który zapewni Chicagolandowi nowy dom godny goszczenia światowych wydarzeń, takich jak Super Bowl, College Football Playoffs i Final Four”.

Na 326-hektarowej inwestycji znajdą się również restauracje, powierzchnie biurowe, hotel, centrum fitness oraz nowe ogrody i otwarte przestrzenie.

Zespół oszacował, że stworzenie proponowanego projektu stworzyłoby 48 000 miejsc pracy, co miałoby wpływ ekonomiczny na 9,4 miliarda dolarów w Chicago i 1,4 miliarda dolarów rocznego wpływu gospodarczego. Zespół nie będzie się starał o pomoc podatników przy budowie stadionu, ale ze względu na skutki ekonomiczne będzie zabiegał o dofinansowanie ze środków publicznych na pozostałą część projektu.

„Nadal mamy umowę na zakup nieruchomości, ale są warunki, które muszą być spełnione, abyśmy mogli zamknąć” – napisał zespół w oświadczeniu. „jeśli Jesteśmy blisko nieruchomości, nie gwarantuje to, że ją zagospodarujemy.”

Ilustracje opublikowane we wtorek pokazują mapę wskazującą, że stadion będzie znajdował się wzdłuż trasy 53 i torów podmiejskich Mitra. Teren wielofunkcyjny będzie znajdował się na południowy wschód od stadionu.

Dwie inne ilustracje przedstawiają zdjęcia lotnicze kompleksu, który obejmie wiele budynków wraz ze stadionem.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: wyniki MŚ College World Championship, terminarz

Zespół grał na Soldier Field w Chicago od pół wieku i płaci rocznie około 6,5 miliona dolarów czynszu. Dzierżawa obowiązuje do 2033 roku, ale Zespół może zerwać umowę najmu za 84 miliony dolarów Od 2026 r. W lipcu burmistrz Chicago Lori Lightfoot zaproponował opcje budowy kopuły nad Soldier Field za 2,2 miliarda dolarów, nie precyzując, w jaki sposób zostaną one wypłacone.

We wrześniu 2021 r. rodzina Bears podpisała wstępną umowę kupna terenu w Arlington od właściciela toru Churchilla Downsa, który w zeszłym roku zamknął tor wyścigowy.

„Podtrzymujemy umowę zakupu nieruchomości, ale istnieją warunki, które muszą być spełnione, jeśli mamy być w stanie zamknąć” – stwierdziła para Beers, ale nie określiła tych warunków.

„Podczas zawierania umowy ze sprzedawcą Arlington Park nie będziemy omawiać ani badać żadnych innych alternatywnych lokalizacji stadionów ani innych możliwości, w tym renowacji Soldier Field” – stwierdził zespół.

„Jeśli zespół będzie nadal kupował nieruchomość w Arlington, a Bears zdecyduje się kontynuować budowę nieruchomości, projekt będzie jednym z największych przedsięwzięć w historii Illinois”.

Zespół spodziewał się, że budowa wygeneruje 3,9 miliarda dolarów dochodu z pracy dla pracowników, z ponad 9750 długoterminowymi miejscami pracy i 601 milionami dolarów rocznego dochodu pracowników.

Jeśli chodzi o dochody podatkowe, Al Beers oszacował, że transakcja przyniesie 16 milionów dolarów rocznie dla Arlington Heights, 9,8 miliona dolarów dla hrabstwa Cook i 51,3 miliona dolarów dla stanu Illinois.

Zespół nie podał szczegółów, jak dokonywać takich prognoz. Ekonomiści Kwestionował takie „promocyjne” studia.stwierdzając, że wydatki konsumentów na sport często po prostu zastępują inne rodzaje wydatków rekreacyjnych.

W kilku badaniach stwierdzono, że nowe obiekty sportowe mają niewielki wpływ na działalność gospodarczą i zatrudnienie, ale nie uwzględniają one wpływu obszaru o mieszanym przeznaczeniu, jak sugeruje Beers.

„Podejmujemy poważne kroki, aby ocenić przedstawioną nam szansę” – powiedział zespół. „Niedźwiedzie pozostają zaangażowane w Soldier Field i dotrzymają warunków najmu… Przed zamknięciem nieruchomości, a następnie czy zamierzamy ją zagospodarować, trzeba wykonać wiele pracy.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z partnerami i kluczowymi interesariuszami w społeczności Chicagoland i stanu Illinois w nadchodzących miesiącach”.

Niedźwiedzie nie stawiają ultimatum, że będą zabiegać o finansowanie z podatników, aby dokończyć transakcję, ale zasugerowali, że może to być konieczne, wielokrotnie podkreślając, że transakcja jest uzależniona od spełnienia nieokreślonych warunków.

We wtorek wieczorem Rada Wioska Arlington Heights miała rozważyć zatwierdzenie propozycji dewelopera nieruchomości Hunden Strategic Partners Inc. z Chicago, aby przeprowadzić analizę ekonomiczną i rynkową propozycji przebudowy. Zarząd miał również rozważyć ofertę Sam Schwartz Consulting LLC, z siedzibą w Chicago, dotyczącą badania ruchu i parkowania.

Niedźwiedzie zorganizują spotkanie społeczności w czwartek wieczorem w Hersey High School w Arlington Heights, aby porozmawiać o planie.

Wniósł wkład AD Quig z Chicago Tribune.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.