Chińskie centrum kosmiczne odkryło tajemnicze urządzenie zagłuszające poza swoją bazą na kilka tygodni przed wystrzeleniem załogowej rakiety

Załogowy statek kosmiczny Shenzhou 14 i rakieta nośna Long March-2F są widoczne w Centrum Wystrzeliwania Satelitarnych Jiuquan.VCG / VCG przez Getty Images

  • Główne centrum wystrzeliwania satelitów w Chinach odkryło zakłócacz w pobliżu swojej bazy tuż przed wystrzeleniem, w lokalnych mediach.

  • Urządzenie, które ma maksymalny zasięg około 32 stóp i które można kupić online, zostało znalezione w samochodzie.

  • Naukowiec z centrum powiedział, że urządzenie zagłuszające może zakłócać sygnał satelitarny SCMP.

Naukowcy z centrum kosmicznego w Chinach powiedzieli, że znaleźli urządzenie zagłuszające poza ich bazą na kilka tygodni przed planowanym startem rakiety, jak podają lokalne serwisy informacyjne.

Paczka została znaleziona w samochodzie, który jechał w pobliżu Centrum Wystrzeliwania Satelitarnego Jiuquan w prowincji Gansu około dwa tygodnie temu. Wieczorne wiadomości Jangcy Wspomniałem w niedzielę.

Centrum kosmiczne nie podało, czy incydent był aktem sabotażu, ale zauważyło, że urządzenie zakłócające może zakłócać systemy nawigacyjne i spowodować, że pocisk eksploduje z kursu, zgodnie z informacją.

Chiny mają w niedzielę wysłać przez nią trzech astronautów na swoją stację kosmiczną Tiangong Pocisk Shenzhou 14. Wśród członków załogi jest Liu Yang, który został Chińczykiem Pierwsza kobieta wysłana w kosmos W 2012.

Według Yangtze Evening News naukowcy z Centrum Kosmicznego Jiuquan zaczęli wykrywać „nienormalne” sygnały interferencyjne na początku tego miesiąca i spędzili kilka dni na ich tropieniu.

Wykryte urządzenie było małym nadajnikiem częstotliwości o typowym maksymalnym zasięgu 32 stóp, W South China Morning Post. Sklep podał, że takie urządzenia można kupić w witrynach e-commerce, takich jak „Taobao” – potężna chińska wersja Amazona.

Pomimo swoich rozmiarów urządzenie może zostać wykorzystane do zakłócenia sygnału satelity, który jest już słaby, ponieważ nadaje z wysokości ponad 12 000 stóp nad powierzchnią Ziemi, powiedział SCMP naukowiec z centrum.

We wtorek rano czasu pekińskiego start Shenzhou-14 nadal przebiega zgodnie z planem, z „dobrym stanem” oraz wyposażeniem i wyposażeniem Centrum Kosmicznego Jiuquan. Doniosła agencja informacyjna Xinhua.

READ  Doradcy bezpieczeństwa NASA wyrazili obawy dotyczące Starlinera Boeinga i statku kosmicznego SpaceX

Jeśli misja załogowa zakończy się sukcesem, rozpocznie ostatnią fazę budowy stacji kosmicznej Tiangong – odpowiedź Chin na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). To byli chińscy astronauci Wykluczony z ISS od 2011 r. Z powodu obaw o bezpieczeństwo USA.

Tiangong, co oznacza „niebiański pałac”, składał się z trzech modułów, które były instalowane jeden po drugim. Pierwszy statek jest na orbicie od kwietnia 2021 roku.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.