Co dalej z Cade McNamara? Kopia zapasowa QB w Michigan ma opcje

Ann Arbor, Michigan – Jim Harbaugh był ostrożny, jeśli chodzi o nadmierne gadanie, ale oświadczenie rozgrywającego przekazane trenerowi Michigan po zwycięstwie nad Hawajami wskazywało na zmianę gardy.

Pomógł Cady McNamara, odważnemu rozgrywającemu, który rozpoczął 16 meczów z rzędu z Wolverines, zapoczątkować nową erę futbolu w Michigan i późniejszy sukces, zostanie zdegradowany do wspierania misji.

Junior J.J. McCarthy odniósł zwycięstwo w wyścigu zawodników, który rozpoczął się w obozie treningowym, trwał do sezonu zasadniczego i zakończył się sobotnim zwycięstwem 56-10 nad Hawajami, w którym McCarthy błysnął oznakami elitarnej gry.

Chociaż żaden z rozgrywających nie został później udostępniony mediom, prawdopodobnie oznaczało to koniec ery McNamary, niezwykle udanego odcinka, w którym Michigan wygrało 12 sezonów, zdobywając mistrzostwo Big Ten i zdobywając miejsce w College Football Playoff, wszystkie pierwsze w epoce Harbo.

Kończy się również unikalnym podejściem do znalezienia rozgrywającego, które komplikuje przywództwo McNamary i wsparcie jego kolegów z drużyny. Był namiętnie kochany w szatni i został wybrany kapitanem przez swoich kolegów z drużyny, jako pierwszy dla rozgrywającego z Michigan od czasu, gdy Harbaugh przybył do Ann Arbor przed sezonem 2015.

jeszcze: Pamiętasz standardy QB zapoczątkowane przez Jima Harbaugha? Zmiażdżony przez JJ McCarthy

Za wyjątkiem poważnej kontuzji lub słabej gry McCarthy’ego, który ma 15 na 16 na 259 jardów i trzy przyłożenia w pierwszych dwóch meczach, McNamara zostanie poproszony o oglądanie z linii bocznej. To trudna prośba dla konkurenta, takiego jak McNamara, były czterogwiazdkowy rekrut, który czekał na swoją kolej, gdy przybył do Michigan, obserwując, jak Shea Patterson, Dylan McCaffrey i Joe Melton otrzymują przed nim szanse. Jednak to McNamara znalazł się na szczycie tabeli głębokości w 2020 roku dzięki swoim cechom rozgrywania i zdolności do poruszania atakiem, i ostatecznie dostał tę pracę.

READ  Arsenal 4-0 Chelsea, sparing: reakcja po meczu

Po rozpoczęciu tego, co stało się finałem ostatniego sezonu Michigan przeciwko Penn State w 2020 roku, McNamara rozpoczął 15 kolejnych meczów z rzędu, w tym każdy mecz w bardzo udanym sezonie Michigan w 2021. Chociaż był w cieniu otaczających go supergwiazd, elitarni rozgrywający, tacy jak Aidan Hutchinson i David Ojabo, Daxton Hill i Hassan Haskins, to McNamara zdobył zaufanie najwyższego kierownictwa. Pochodnia została skutecznie przekazana, a zwycięstwa nad wielkimi rywalami Ohio State i Iowa o tytuł Wielkiej Dziesiątki, pierwszy w programie od 2004 roku, tylko poparły ten ruch.

Jednak to McCarthy rozpocznie mecz z Connecticut w sobotę (południe, ABC), jego drugi z rzędu start w tym, co ma być prequelem Wielkiej Dziesiątki. Chociaż nigdy nie powiedziałbyś nigdy, Harbaugh, były rozgrywający z college’u i sam zawodowiec, woli zachować pewne pozory rutyny, jeśli chodzi o rozpoczęcie rozgrywania. Chociaż wciąż jest otwarty na grę w obu meczach, zwłaszcza w krzywych sprawach, takich jak ostatnie dwa, celem jest konsekwentne cotygodniowe traktowanie.

jeszcze: Cady McNamara odeszła od gwiazdy UM QB do ustąpienia w ciągu jednego roku

– Oni (nasi trenerzy i zawodnicy) zdają sobie sprawę, że mamy naprawdę dobrych pomocników – powiedział w poniedziałek Harbo. „Chciałbyś, aby twoja baza fanów była w stanie to zrobić.

„Najważniejsze jest to, że dla naszego zespołu ogromną zaletą jest posiadanie dwóch naprawdę dobrych obrońców. My jako zespół to akceptujemy.”

Jednak McNamara może twierdzić, że jest najlepszym (i odnoszącym największe sukcesy) rezerwowym rozgrywającym w Wielkiej Dziesiątce, pozostając daleko od odzyskania pracy. Duża część gry McCarthy’ego do tego momentu polegała na jego umiejętności ucieczki z jeepa i chwytania jardów nogami. I chociaż lubi być agresywny (mówi, że wywodzi się z hokeja), jego waga 6 stóp-3, 196 funtów może być podatna na kontuzje przy dużym uderzeniu. Harbo zachęcał go, by nie przyjmował niepotrzebnych ciosów i ratował jego ciało na cały sezon.

READ  Liczby stojące za dominacją Toronto Blue Jays nad Boston Red Sox

Istnieje również wariant w epoce bramy transportowej. McNamara, mimo że został zatrudniony jako absolwent czwartego roku, nadal ma jeszcze dwa lata kwalifikowalności do college’u po sezonie 2022. Zatrzymał się na pierwszym roku w 2019 i grał w 20, sezonie, który został wymazany z liczników uprawnień przed NCAA z powodu pandemii COVID-19, a swoją karierę w college’u rozpoczął w ’21.

To może utorować drogę McNamary (który prawdopodobnie stanie się gorącym towarem), aby przenieść go i zacząć od nowa, gdzie od razu będzie się kwalifikował i miał szansę na odkupienie. Ale nic jeszcze nie wskazuje na to, że McNamara planuje to zrobić, a taki ruch prawdopodobnie nastąpi dopiero po zakończeniu sezonu.

Do tego czasu McCarthy wygrał początkową pracę w dającej się przewidzieć przyszłości, a McNamara, który pomógł Michigan osiągnąć nowe wyżyny w zeszłym sezonie, będzie miał jego poparcie. Z pewnością nie jest to ranking, którego McNamara spodziewał się w tym sezonie. Czuł się, jakby grał najlepiej, odkąd przyjechał do Michigan. Ale czasami twoje najlepsze wyniki nie są wystarczająco dobre, co wydawało się w tym scenariuszu.

Przeczytaj więcej o piłce nożnej w Michigan:

Jim Harbo niewiele mówi o rannych z Michigan

Przeszłość Harbaugha jest bardzo podobna do teraźniejszości QB w Michigan

Linia zakładów Michigan-UConn podnosi poziom Hawajów i może wzrosnąć

Przetworniki i wyniki PFF: JJ McCarthy z Michigan zapala się przy pierwszym starcie

Sondaż AP: Michigan Soccer nadal w pierwszej piątce po wybuchu w drugim tygodniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *