Co zrobić, jeśli masz objawy COVID, ale wynik testu w domu jest ujemny?

Obraz artykułu zatytułowanego Co zrobić, jeśli masz objawy COVID, ale wynik testu w domu jest ujemny?

obrazek: lojalność (walka o akcje)

Był czas, kiedy pozytywny test na COVID przyszedł z pewnością, że nie zostaniesz zarażony przez kilka miesięcy. niestety my Nie mają już poczucia krótkotrwałej ochrony. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dzięki Dobrze zaopatrzona maskamądrze jest odzyskać wartość Bezpłatne testy na COVID wysyłane pocztą i regularnie testowane.

Dobra wiadomość: domowe testy na COVID nigdy nie były tak łatwo dostępne. Złe: Jak zapewne słyszałeś (jeśli nie z bezpośredniego doświadczenia), domowe testy antygenowe nie są całkowicie wiarygodne.

Obecnie rozpowszechnione szczepy COVID, BA.4 i BA.5, są szczególnie dobre w unikaniu wykrywania w domowych testach antygenowych, Według ekspertów. Oto, co zrobić, jeśli wyniki testów domowych są negatywne, ale nadal masz objawy COVID.

Dlaczego Twój test na COVID może być ujemny

Negatywny wynik testu nie może całkowicie wykluczyć infekcji. Jeśli masz objawy COVID (lub byłeś narażony na COVID), ale czujesz się komfortowo z negatywnym wynikiem testu, może się zdarzyć kilka rzeczy.

The BA.4 and BA.5 Pojawienie się może potrwać dłużej W testach w domu. Nawet jeśli jeden z tych szczepów nie był wysoce przenośny, być może zostałeś przebadany zbyt wcześnie (powinieneś odczekać co najmniej pięć dni po badaniu). Podobnie, twoje miano wirusa może nie być wystarczająco wysokie, aby dać pozytywny wynik, nawet jeśli masz wirusa.

To jest dobry błąd użytkownika. Nawet przed obecnymi wariantami wewnętrzne testowanie antygenów nie było w żadnym wypadku idealnym systemem. Nie oznacza to, że powinieneś ich całkowicie unikać; Eksperci powiedzieli CNBC Że ludzie powinni nadal korzystać z testów antygenowych w domu, jeśli mają objawy lub byli narażeni na kontakt z wirusem.

CDC ادات Wytyczne Powiedz, że bez względu na twój stan, Powinieneś przetestować ponownie 1-2 dni po negatywnym teście. Upewnij się, że Przechowuj testy w domu prawidłowo i spójrz Uzyskaj test PCR Zrobiłem, jeśli mogłem.

Jeśli masz objawy, powinieneś odizolować

Jeśli masz objawy podobne do COVID, powinieneś założyć, że jesteś zaraźliwy, nawet jeśli ostatecznie jest to coś innego niż COVID. Dobrze jest zostać w domu i zapewnić bezpieczeństwo innym. Pamiętaj: „łagodne” objawy mogą pojawić się u innej osoby bardziej dotkliwie.

Najważniejsze jest to, że jeśli czujesz się chory, prawdopodobnie jesteś chory Coś. Negatywny wynik testu nie czyni magicznie fikcyjnymi objawami fizycznymi. Odizoluj i umieść maskę w środku. Nawet jeśli to nie COVID, nikt nie chce tego, co masz.

READ  Aktualizacje Covid Live: Hongkong mija 1 milion przypadków, gdy liczba zgonów rośnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *