Coleman Hawkins, Terrence Shannon Jr. Powrót do Illinois

Jonathana GiffoniegoESPN31 maja 2023 r. o 22:59 czasu wschodniego2 minuty na przeczytanie

Napastnik Illinois, Coleman Hawkins, wycofuje się z draftu do NBA i wraca do szkoły na swój seniorski sezon, powiedział w środę ESPN.

„Powodem powrotu jest poczucie większego komfortu na początku mojej przygody z NBA” – powiedział Hawkins. „Byłbym pierwszym wyborem, ale jeśli chodzi o kontrakty, umowy dwustronne – nic nie jest z nimi gwarantowane. Kolejny rok pierwszego roku pozwoliłby mi na lepszy start w mojej karierze w NBA i mam nadzieję, że dostanę się do pierwszej rundy gwarantowany kontrakt”.

Powrót Hawkinsa — jednego z najbardziej wszechstronnych koszykarzy w college’u, który przewodził Illinois w zbiórkach, asystach i blokach — był wielkim dniem dla Illini, którego czołowy strzelec, Terrence Shannon Jr. ogłasza zamiar powrotu do szampana.

Hawkins, poprzednio zajmujący 54. miejsce w rankingu draftu ESPN, zaintrygował drużyny NBA swoją umiejętnością rozpoczynania ataku na wysokości 6 stóp i 10 z jednej strony, obrony rozgrywających z drugiej strony i rzucania trójek podczas gry z piłką , dając mu wyjątkową wariację na temat współczesnej gry.

Skauci będą chcieli zobaczyć, jak odnajduje większą spójność w strzelaniu z zewnątrz (28% rzutów za trzy punkty), nadal zwiększa rozmiar swojej 224-funtowej ramy i staje się bardziej konsekwentnym graczem na obu końcach parkietu, aż w końcu zasłuży na to, by być wybór w pierwszej rundzie w 2024 roku, co według Hawkinsa jest jego celem na następny sezon.

„Drużyny NBA mówią, że chcą, żebym był bardziej agresywny” – powiedział Hawkins. „Zespoły pokazały pewność siebie. Granie z amnezją. Zapominanie o niecelnych strzałach i po prostu granie w swoją grę. Jestem elitarnym strzelcem, ale nie pokazałem tego w zeszłym roku, więc ważne będzie, aby być bardziej konsekwentnym”.

Hawkins, trzeci najlepszy strzelec Illini, ponownie połączy siły z Shannonem, który przeniósł się z Texas Tech zeszłego lata, na drugi sezon w Illinois, mając nadzieję na kontynuację zeszłorocznej kampanii, w której drużyna osiągnęła 11-9 w Big Ten i przegrał w pierwszej rundzie z turnieju NCAA.

READ  Becky Hammon odniosła swoje pierwsze zwycięstwo jako trener WNBA w swoim debiucie w Las Vegas Ice

Zespół powrócił również do początkowego środkowego Dain Dainja, wszechstronnego skrzydłowego Ty Rodgersa, miotacza Luke’a Goode’a i strażnika kombinacji Sencire Harris, a także dokonał kilku transferów w południowym Illinois Marcus Dumasek, Quincy Guerrier w stanie Oregon i Justin Harmon w stanie Utah, wraz z With 4-gwiazdkowe przystawki Amani. Hansberry i Dravyn Gibbs-Lawhorn.

„Oczekuję lepszej dynamiki i lepszego zrozumienia tego, jak gramy” – powiedział Hawkins. „Będziemy bardziej współpracować jako zespół. W zeszłym roku mieliśmy wielu pierwszaków, pierwszaków i młodzików. Teraz mamy lepszy pomysł, jak wygrywać. Celem jest rywalizacja o kolejny tytuł Wielkiej Dziesiątki, co byłoby moim trzecim w ciągu czterech lat tutaj. To jest mój cel.” „.

Jonathan Giffoni jest ekspertem draftu NBA oraz założycielem i współwłaścicielem DraftExpress.com, zastrzeżonej usługi skautingu i analiz, z której korzystają zespoły NBA, NCAA i międzynarodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *