College Football Playoff rozszerza się do formatu 12-zespołowego

Rada Dyrektorów College Football Playoff głosowała w piątek jednogłośnie za rozszerzeniem CFP do 12 drużyn w 2026 roku, ale zachęca komisarzy sportowych, aby spróbowali wdrożyć ją jak najszybciej do 2024 roku.

W czasie, który został ogłoszony „historycznym dniem futbolu uniwersyteckiego”, 11 prezesów i doradców zarządów zatwierdziło pierwotny model 12 drużyn, który został po raz pierwszy ogłoszony zeszłego lata i obejmuje sześciu czołowych zwycięzców konferencji i sześć najlepszych drużyn. Rada ogłosiła.

„Nadal jest sporo problemów do rozwiązania – kilka bardzo oczywistych problemów logistycznych do rozwiązania – ale miejmy nadzieję, że uda nam się je rozwiązać. [the commissioners] Prezydent Mississippi, Mark Keenum, przewodniczący Rady Dyrektorów CFP, powiedział, że należy jak najszybciej zająć się tą sprawą. „Poprosiliśmy naszych komisarzy, Komitet Zarządzający, o zbadanie możliwości rozpoczęcia 12-zespołowego formatu playoff przed sezonem 2026, w 2024 lub 2025 roku”.

Dziesięciu komisarzy FBS i dyrektor sportowy Notre Dame Jack Swarbrick spotkają się w przyszły czwartek w Irving w Teksasie, aby rozpocząć dyskusje na temat możliwości wdrożenia formatu już w 2024 roku.

Klasyfikacja zespołów będzie nadal określana przez Komitet Selekcyjny CFP, który pozostanie w dużej mierze niezmieniony.

Czterech najwyżej sklasyfikowanych mistrzów konferencji zostanie sklasyfikowanych od jednego do czterech, a każdy z nich zostanie pożegnany w pierwszej rundzie. Drużyny z rozstawem od 5 do 12 zagrają ze sobą w pierwszej rundzie w drugi lub trzeci weekend grudnia. Ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane w naprzemiennych meczach o pulę, a mecz o mistrzostwo odbędzie się w neutralnym miejscu, tak jak w obecnym formacie czterodrużynowym.

„To ekscytujący dzień dla przyszłości uniwersyteckiego futbolu” – powiedział w oświadczeniu komisarz Naczelnej Rady Piłki Nożnej Greg Sankey. „Jak pierwotnie sugerowano, 12-zespołowy play-off zapewnia większy dostęp drużynom i konferencjom w całym kraju do rywalizacji w mistrzostwach futbolu uniwersyteckiego. Jest wiele pracy, aby ten format stał się rzeczywistością, ale cieszę się, że wszyscy się poruszamy w tym samym kierunku. dla wspólnego celu.”

READ  Piłka nożna w Nebrasce dokonuje drugiego transferu OL w tym sezonie poza sezonem

Model składający się z 12 drużyn został pierwotnie złożony przez Sankeya, Swarbricka, komisarza Mountain West Craiga Thompsona i byłego komisarza Big 12 Boba Bowlsby’ego. Został on wprowadzony publicznie w czerwcu 2021 r., ale zawiódł z powodu polityki konferencji. W lutym CFP ogłosiło, że nie rozszerzy obecnego kontraktu, który wygasa po sezonie 2025.

Głównym zakłóceniem były konkretne przechwycenia z ACC, Big Ten i Pac-12. Ale po piorunowej reorganizacji tego lata, kiedy USC i UCLA zobowiązały się do Wielkiej Dziesiątki i tej konferencji podpisując przełomową umowę telewizyjną, problemy z tych lig zaczęły znikać na dalszy plan.

„Pac-12 zdecydowanie popiera rozszerzenie WPRyb iz zadowoleniem przyjmuje decyzję Rady CFP” – powiedział Pac-12 w oświadczeniu w piątek. „Rozszerzenie CFP zapewni większy zasięg i ekscytację i jest w sam raz dla studentów-sportowców i kibiców. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi kolegami z konferencji w celu sfinalizowania ważnych elementów rozszerzonej CFP, aby uruchomić ją tak szybko, jak to możliwe. „

Kiedy Keenum został zapytany konkretnie o te trzy konferencje, które głosują teraz za rozszerzeniem, powiedział, że chodziło o te turnieje i wszyscy inni „dokładali należytej staranności” i rozmawiali z każdym członkiem.

„Poświęcili trochę czasu, włożyli wysiłek, aby dotrzeć do tego punktu”, powiedział Keenum. „Myślę więc, że był to po prostu łączny wysiłek wszystkich tych osób, aby dojść do punktu, w którym czują, że – nie tylko te konkretne konferencje, ale wszystkie konferencje w zarządzie – przeszły ten sam proces”.

Po roku niezdecydowania i nieufności między komisarzami, która kipiała, a czasami nawet grała otwarcie, szefowie zdominowali proces decyzyjny w ostatnich tygodniach. Szefowie i doradcy mają ostateczną władzę nad rozgrywkami, ale komisarze zwykle przedstawiają im plan do zatwierdzenia.

Dwa tygodnie temu zarząd CFP przeprowadził niezapowiedziany telefon, aby omówić ekspansję i możliwość rozpoczęcia 12-zespołowej play-off przy obecnej strukturze kontraktu. Zostało to zademonstrowane w piątkowe popołudnie u progu sobotniego oficjalnego rozpoczęcia sezonu piłkarskiego.

READ  Orioles uniknął sędziowania z Tre Mancini

Zapytany, dlaczego teraz, w piątek w Święto Pracy i na otwarciu sezonu, Keenum powiedział: „Najwyższy czas”.

„Czas podjąć decyzję” – powiedział. „Musimy udzielić komisarzom wskazówek. Czuliśmy, że musimy dać im ostatnią myśl:„ Tu jesteśmy”. Uważamy, że tutaj powinien zmierzać futbol uniwersytecki, jeśli chodzi o play-off naszego mistrza narodowego.” „Myślę, że nasi komisarze potrzebują wskazówek od tej rady, więc cieszę się, że mogliśmy im to dzisiaj dać. ”

Rozpatrzenie możliwości rozgrywek play-off 12 drużyn w 2024 lub 2025 r. może zająć tygodnie lub miesiące. W połowie sierpnia CFP ogłosiło, że Atlanta będzie gospodarzem krajowego meczu o mistrzostwo w 2025 r., a następnie Miami w styczniu 2026 r. Podczas gdy CFP urzędnicy postawili przed takimi przeszkodami, jak ten nagły ruch – zakwaterowanie, hotele, kontrakty telewizyjne – pieniądze mogą stać się potężnym katalizatorem zmian.

„Nie jesteśmy naiwni, aby zrozumieć, że rozszerzona playoff ma wartość dodaną, ale mogę powiedzieć, że biorąc udział w tych dyskusjach od samego początku, to, co motywowało mnie i szefów, było to, że potrzebowaliśmy mieć szansę aby zaangażować w grę więcej zespołów” – powiedział Keenum. Nasze krajowe mistrzostwa kraju. „Mając tylko cztery zespoły, czuliśmy, że nie jest to sprawiedliwe dla naszych studentów-sportowców z punktu widzenia uczestnictwa… Jesteśmy świadomi dodatkowego dochodu które będą dostępne, ale to nie była siła napędowa tej ostatecznej decyzji. Tak nie było.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *