Czterech kandydatów na prezydenta Filipin, w tym Pacquiao, nie opuści wyścigu

MANILA (Reuters) – Czterech filipińskich kandydatów na prezydenta, w tym emerytowana gwiazda boksu Manny Pacquiao, rozwiało spekulacje, że odpadną z wyścigu, mówiąc, że pozostają alternatywnymi opcjami dla lidera Ferdinanda Marcosa Jr.

Burmistrz Manili Francisco Domagoso, senator Panfilo Lacson i były sekretarz obrony Norberto Gonzalez obiecali na wspólnej konferencji prasowej w niedzielę, że będą walczyć z „wszelkimi próbami podważenia prawdziwej woli ludzi poprzez manewry wyprzedzające lub w inny sposób ograniczenia ich opcji”. .

„Każdy z nas będzie kontynuował nasze kampanie prezydenckie i dążył do tego, by być godnym wyborów, z których nasi ludzie będą wybierać” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu.

„Nigdy się nie wycofa pomimo czarnej propagandy zapoczątkowanej przez innych kandydatów” – powiedział rzecznik Pacquiao, który początkowo miał wziąć udział w konferencji prasowej, ale nie uczestniczył.

Cała czwórka przegrywała w sondażach przed wyborami 9 maja, podczas gdy Marcos – syn zmarłego dyktatora i imiennik kraju – prowadził wyraźną przewagę, podczas gdy wiceprezydent Leni Robredo zajął drugie miejsce z dużą przewagą.

„Podejmowano liczne próby ograniczenia wyborów wyborców do dwóch (Marcos i Robredo). Dlatego musieliśmy to zrobić (wspólna konferencja prasowa)” – powiedział Laxon, nie precyzując, kto podejmuje takie kroki.

Domagoso posunął się tak daleko, że wezwał Robredo, jedynego kandydata, do złożenia „wyższej ofiary” i wycofania się z wyścigu, pokonując Marcosa.

„Wzywam Lenny’ego do rezygnacji. Wszystko, co robisz, nie jest skuteczne przeciwko Marcosowi” – ​​powiedział Domagoso, były aktor lepiej znany pod pseudonimem Isco Moreno.

Laxon powiedział, że nie był jedynym, który sprawił, że poczuł się, jakby odpadł z rzekomego wyścigu „w zamian za względy finansowe i inne”.

Ale obóz Robredo odrzucił wezwania do wycofania się.

„Na trzy tygodnie przed dniem wyborów doświadczamy znacznego rozmachu kampanii naszych obywateli” – powiedział w oświadczeniu jej rzecznik, Barry Gutierrez.

READ  Argentyńscy mistrzowie świata przylecieli helikopterami, gdy uliczne imprezy są przepełnione

(Raportowanie Enrico Dela Cruz; Edytowanie przez Raju Gopalakrishnana)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *