Czy Elon Musk może sprawić, że liczby na Twitterze będą działać?

Jednak oprocentowanie kredytów odzwierciedla ryzyko nieumorzenia. Banki nie zatrzymują pożyczek, ale sprzedają je innym inwestorom na rynku, więc jeśli Twitter nie może spłacić swoich długów, Musk albo będzie musiał zapłacić tym inwestorom, być może sprzedając więcej akcji Tesli, albo może zrezygnować z części jego własności Twittera, co zmniejsza jego udział.

Kapitalizacja rynkowa Tesli wyniosła w piątek 902 miliardy dolarów, ale jej akcje spadły o około 20 procent od czasu, gdy Musk po raz pierwszy ujawnił na początku kwietnia, że ​​kupił duży udział w Twitterze. Jeśli finanse Twittera pogorszą się, zmuszając Muska do sprzedaży większej liczby akcji Tesli, aby spłacić dług Twittera lub zastawić więcej akcji jako zabezpieczenie jego osobistych pożyczek, może to wywrzeć dalszą presję na cenę akcji Tesli. Pan Musk nie otrzymuje wynagrodzenia od Tesli, ale jest opłacany w akcjach, które są emitowane na podstawie kamieni milowych wyników, które obejmują cenę akcji firmy.

Odkąd Musk po raz pierwszy ujawnił swoją stawkę, zaawansowany technologicznie Nasdaq spadł o ponad 10 procent, przez co jego oferta wydaje się jeszcze bardziej hojna. „To wysoka cena i udziałowcy to pokochają” – powiedział Musk. Wiadomość do rady dyrektorów Twittera. Chociaż akcje firmy zajmującej się mediami społecznościowymi były notowane tylko powyżej oferty pana Muska sześć miesięcy temu, spadły one daleko od tej ceny na początku tego roku i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie powróciły do ​​tych maksimów.

Musk rozważał współpracę z firmami inwestycyjnymi w celu zakupu Twittera, co zmniejszyłoby ilość pieniędzy, które musiałby zainwestować osobiście. Według dwóch osób zaznajomionych z dyskusją, nadal może współpracować z firmą lub innymi inwestorami, takimi jak biura rodzinne, aby pomóc zebrać pieniądze.

READ  Dow Jones Futures: S&P 500 odzyskuje kluczowy poziom, ale bądź ostrożny; Tesla podwoiła amerykańską zniżkę

Thoma Bravo, skoncentrowana na technologii firma zajmująca się przejmowaniem, wyraziła chęć zapewnienia pewnego finansowania, ale nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Apollo, alternatywny zarządzający aktywami, również rozważał potencjalną transakcję, w ramach której przedłużyłaby pożyczkę na korzystnych warunkach.

Jeśli rachunki z transakcji staną się dla Muska niesmaczne, ma wyjście: opłatę za zerwanie w wysokości 1 miliarda dolarów. Dla człowieka z fortuną szacowaną na ponad 200 miliardów dolarów to niewielka cena do zapłacenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *