Czy sojusznicy Trumpa Giuliani, Graham zeznawać przed wielką ławą przysięgłych w Gruzji? Prokurator Okręgowy Hrabstwa Fulton przeniósł sąd, aby wymusić zeznania

Waszyngton – Prokurator Generalny Gruzji Rudy Giuliani i Sen. Kilku sojuszników Trumpa stara się o oskarżenie, w tym Lindsey Graham.

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fannie Willis zwróciła się do sędziego nadzorującego panel o wydanie zaświadczeń stwierdzających, że Giuliani, Graham i inni są kluczowymi świadkami w procesie, co stanowi pierwszy krok w kierunku zmuszenia sądów w innych stanach do stawienia się w Gruzji. Konserwatywny adwokat John Eastman i ekspert Jackie Deason zostali zidentyfikowani jako materialni świadkowie, podobnie jak adwokaci Trumpa Cleta Mitchell, Kenneth Chesbro i Jenna Ellis.

Atlanta Journal-Konstytucja Pierwsze zgłoszenie Akcja wymuszenia zeznań świadków. Oświadczenia stwierdzają, że świadkowie muszą zeznawać do 12 lipca.

Adwokat Giulianiego powiedział, że byłemu burmistrzowi Nowego Jorku „nie doręczono nakazu sądowego”. Rzecznik Grahama nie od razu zwrócił się z prośbą o komentarz we wtorek.

Oświadczenie o nazwisku Giuliani podczas przesłuchania przed Senatem Stanu Georgia w grudniu 2020 r. Giuliani, który był osobistym adwokatem Trumpa, wysunął zarzuty oszustwa wyborczego, które szybko zostały odrzucone, ale nadal ścigał je publicznie. powiedział.

„Pojawienie się świadka i jego zeznania na rozprawie zawierały dowody na to, że kampania Trumpa była częścią wielopaństwowego, skoordynowanego planu mającego wpłynąć na wyniki wyborów w listopadzie 2020 r. w Gruzji i innych miejscach” – czytamy w oświadczeniu.

Dokument zeznań Grahama mówi, że po wyborach rozmawiał z sekretarzem stanu Gruzji Bradem Raffensbergerem. Graham zapytał sekretarza Raffensbergera i jego personel o przypomnienie kilku nieobecnych głosów oddanych w Gruzji, aby zbadać możliwość wyniku korzystniejszego dla Trumpa, stwierdza oświadczenie.

Graham przyznał się do rozmów telefonicznych w przeszłości i zaprzeczył jakimkolwiek zarzutom popełnienia przestępstwa. Mówiąc „zmierz się z narodem”. W styczniu „zapytał, jak działa system, jeśli chodzi o głosowanie pocztą elektroniczną, głosowanie”.

Prezydent Biden ledwo zdobył Gruzję w 2020 roku, a republikańscy urzędnicy wyborowi w tym stanie wielokrotnie zeznawali, że zarzuty o powszechnym oszustwu wyborców są bezpodstawne.

READ  Byli przyjaciele Sama Bankmana-Frieda współpracują teraz w sprawie oszustwa FTX

Trump naciskał na Raffensbergera i innych urzędników, aby „znaleźli” wystarczającą liczbę głosów, zgodnie z transkrypcją rozmowy telefonicznej między Trumpem a Raffensbergerem uzyskaną przez CBS News w zeszłym roku. Sty. 2, 2021 r. prezydent powiedział Raffensbergerowi: „To właśnie chcę zrobić. Chcę zdobyć 11 780 głosów, czyli o jeden więcej niż my. Ponieważ wygraliśmy państwo”.

Było specjalne jury Obdarzony stycznia na prośbę Willisa, prokuratora okręgowego. Śledztwo obejmowało rozmowę telefoniczną między Raffenspergerem i Trumpem oraz sekretarzem stanu Został wezwany do zeznań przed wielkim jury w czerwcu. Gubernator Georgii Brian Kemp zgodził się złożyć oświadczenie pod przysięgą przed ławą przysięgłych 25 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *