Deandre Ayton z Phoenix Suns podpisał 4-letnią ofertę kontraktową z Indiana Pacers o maksymalnej wartości 133 milionów dolarów, mówią agenci.

Phoenix Suns kontrolowało centrum wolnego agenta Deandre Ayton Jego agenci Bill Duffy i Nima Namakian poinformowali ESPN w czwartek, że podpisuje czteroletni kontrakt z Indiana Pacers o maksymalnej wartości 133 milionów dolarów.

The Suns mają dwa dni, aby dopasować największą ofertę w historii NBA i zatrzymać Aytona — albo pozwolić mu iść do Pacers za nic w zamian.

Oferta Aytona przekracza czteroletni kontrakt o wartości 107 milionów dolarów, który podpisał Otto Porter Junior. Umowa, którą ostatecznie doszli Washington Wizards – z Brooklyn Nets w 2017 roku.

Żadne umowy typu „sign and trade” nie będą dozwolone, gdy Ayton podpisze arkusz ofert z Indianą.

Jak dotąd Słońca nie wykazały zainteresowania negocjowaniem kontraktu i handlem z Pacerami, ale oczekuje się, że po podpisaniu umowy z Aydenem dorównają rekordowej liście ofertowej Phoenix 133 miliony dolarów, jak poinformowały źródła ESPN.

Jeśli słońca pasują do arkusza oferty, nie mogą nigdzie zamienić Aytona co najmniej do 15 stycznia – i nie mogą sprzedać go do Indiany na kolejny rok. Ayton ma prawo weta w każdej transakcji przez rok.

Namakian z Innovate Sports oraz Duffy i WME z BDA Sports nalegali na Suns, że mogą znaleźć najwyższą ofertę kontraktową dla Aytona na rynku, a teraz oferują ją wraz z kartą ofertową. The Suns nigdy nie złożyli Aytonowi maksymalnej oferty i nie cenili go jako najlepszego gracza. Jeśli arkusz nie pasuje, Suns przegrają wybór nr 1 2018 bez rekompensaty.

Kiedy największy arkusz ofert został kiedykolwiek podpisany przez niedopasowaną grupę? Harrison Barnes The Dallas Mavericks podpisali go na cztery lata i 94,4 miliona dolarów w 2016 roku, tego samego letniego zespołu Barnesa, Golden State Warriors, podpisali go. Kevin Durant Jako wolny agent.

READ  Rozmowy ukraińsko-rosyjskie w Stambule wywołały optymizm

Ayden jest podekscytowany możliwością dołączenia do utalentowanej młodej gwardii Dyers Halliburton i stał się centralnym punktem odbudowy Pacerów, źródła powiedziały ESPN.

Indiana Commerce Malcolm Broughon Na początku tego sezonu i Domantas Sabonis W zeszłym sezonie nastąpiło przejście do nowej ery skupionej na wschodzącej gwieździe Halliburton i ekscytującym młodym polu obrony debiutantów. Benedykt MathurinSzósty wybór w drafcie NBA z zeszłego miesiąca.

Pacerowie musieliby wygospodarować 4,7 miliona dolarów na limitach, aby podpisać Ayton w maksymalnej ofercie. Aby to zrobić, Indiana porzuca strażnika Duane Waszyngton I rozciągnięcie trzech graczy, które Boston wymienił na Brocktona: Malik Fitz, Juana Morgana I Nick Stauskasźródła powiedziały ESPN.

Ayton, który w przyszłym tygodniu kończy 24 lata, dokonał pierwszego wyboru w drafcie 2018 z Arizony, będącej częścią pełnej gwiazd klasy draftu. Luka Doncic (trzeci), Jeron Jackson Jr. (czwarty), Trae Young (piąty) i Shai Gilgeous-Aleksander (11.)

Po stworzeniu pierwszego zespołu All-Rookie w 2019 roku, Ayton rozwinął się w wysokiej jakości centrum startowe, osiągając średnio 16,3 punktu i 10,5 zbiórki na mecz, aby pomóc zakotwiczyć obronę Phoenix podczas biegu na finały NBA 2021 – po raz pierwszy w historii . runda mistrzostw ligi, odkąd Charles Barkley prowadził tam Suns w 1993 roku.

W minionym sezonie notował średnio 17,2 punktu i 10,2 zbiórki, strzelając 63,4% z boiska i 74,6% z linii faulu.

Po znakomitym sezonie zasadniczym, który zakończył się najlepszym rekordem w lidze, Phoenix przegrał z Mavericks w siódmym meczu posezonowych półfinałów Konferencji Zachodniej. Ayton oglądał większość drugiej połowy z ławki.

Trener Suns Monty Williams, zapytany po meczu, dlaczego tak się stało, powiedział: „To wewnętrzna sprawa”. Tymczasem Ayton odmówił rozmowy z dziennikarzami po meczu.

Tim Bontemps i Bobby Marks z ESPN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.