Depozyty bankowe wciąż odpływają. Dlaczego akcje są stabilne?

Po dwóch miesiącach zmienności akcje banków regionalnych wreszcie zaczynają się stabilizować, mimo że napływ depozytów pozostaje pod presją.

Depozyty w amerykańskich bankach wyniosły łącznie 17,1 bln USD w tygodniu kończącym się 10 maja, co oznacza spadek o 57 mld USD w porównaniu z poziomem z poprzedniego tygodnia, wynika z najnowszych danych Rezerwy Federalnej. Oznacza to, że banki oddały prawie całość zysków z poprzedniego tygodnia. Ale dane pokazują również, że inwestorzy bankowi mogą nie mieć wystarczających powodów do zmartwień. Tempo ucieczki depozytów jest znacznie niższe niż w marcu i kwietniu, kiedy Bank Doliny Krzemowej, Bank Podpisu i Bank Pierwszej Republiki implodowały.

Daje to niektórym na Wall Street powód do optymizmu co do akcji banków regionalnych.

„Nie ma dobrych wiadomości dla osób cierpiących na depresję” – powiedział Brody Preston, analityk UBS Securities.
I

Wtorkowe książki. Pomimo spadku depozytów banki odnotowują wzrost gotówki i innych aktywów z tygodnia na tydzień, co oznacza, że ​​bilanse sektora są w „dobrym stanie” – napisał.

To dobra wiadomość dla akcji banków regionalnych, które mocno ucierpiały w tym roku, ponieważ inwestorzy obawiają się ucieczki depozytów. Indeks SPDR S&P Regional Banking Index (KRE) spadł aż o 43% na początku maja, gdy w sektorze rozprzestrzeniła się panika. ETF spadł teraz o 35%.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Preston pisze, że na Wall Street chodzi teraz o ideę, że ogólnie system bankowy jest zdrowy, a wszelkie inne kwestie są „uprzywilejowane”. Backwest Bancorp (PACW) to jeden bank, który znalazł się pod szczególną presją w ostatnich miesiącach, a jego akcje spadły w tym roku o ponad dwie trzecie. Akcje spadły o ponad 50% na początku tego miesiąca po doniesieniach, że bank z Beverly Hills rozważa opcje strategiczne. Akcje PacWest odbiły się od tych minimów i wzrosły o 7,7% we wtorkowym handlu, kontynuując wzrost po ogłoszeniu w poniedziałek, że sprzedaje portfel kredytów hipotecznych o wartości 2,6 miliarda dolarów, aby zwiększyć płynność.

READ  Akcje Tesli cierpią z powodu noworocznego kaca z powodu problemów z popytem i dostawami

Wszystko to sugeruje, że wiele zawirowań, które wstrząsały akcjami banków w ciągu ostatnich kilku miesięcy, było w dużym stopniu widoczne w lusterku wstecznym. Poziom depozytów może być nadal pod presją, ponieważ oszczędzający mają teraz lepsze możliwości zarabiania na swoich oszczędnościach niż tradycyjne konta oszczędnościowe, ale depozyty nie uciekają, ponieważ oszczędzający obawiają się wypłacalności swoich banków.

Wreszcie, zespół UBS był ogólnie zachęcony tym, co zobaczyli w ostatnich danych Fed, a także innymi wiadomościami z sektora bankowego.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


„Łącząc to wszystko razem, wyniki z tego tygodnia pokazują, że chociaż banki regionalne nadal były mocno dyskontowane, bilanse są w dużej mierze zdrowe i płynne, a złe wieści dla poszczególnych akcji, które wydają się napędzać grupę do konsolidacji, są w rzeczywistości pojedynczymi akcjami problemy na poziomie podstawowym, Preston Books.

Napisz do Carleton English na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *