Deszcz meteorów Perseidów zaczyna się dziś wieczorem: Gdzie patrzeć, aby zobaczyć scenę kosmiczną | nauka | Aktualności

Punktem kulminacyjnym większości łowców meteorytów i obserwatorów nieba każdego roku jest deszcz meteorów Perseidów, który przez kilka tygodni w okresie letnim pokazuje coraz większą liczbę widocznych i pożądanych skał. Coroczny deszcz rozpocznie się dziś wieczorem – czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zobaczyć fenomen kosmosu.

Meteoryty, charakteryzujące się małym, skalistym lub metalicznym ciałem, są znacznie mniejsze niż asteroidy i mają rozmiary od drobnych ziaren do ciał o szerokości jednego metra.

Jednak deszcz meteorów Perseidów jest znany z tego, że jest kolorowy i wyświetla równie jasne smugi światła, choć jest szczególnie wyjątkowy, licząc nawet 100 głazów na godzinę, chociaż zwykle można zobaczyć około 50.

Co to jest deszcz meteorów Perseidów?

Rój meteorów Perseidów jest obserwowany od ponad 2000 lat i występuje, gdy Ziemia przechodzi przez orbitę komety Swift Tuttle.

Czytaj więcej: Apollo 11: Wiadomość z wyzwaniem, którą Aldrin, Collins i Armstrong wysłali do NASA

Kiedy komety krążą w pobliżu Słońca, nagrzewają się, powodując rozdzielanie się ich części.

Royal Museum of Greenwich (RMG) stwierdziło, że jeśli gruz (meteoryty) spadnie na Ziemię wokół Słońca, może przeniknąć do naszej atmosfery z prędkością od siedmiu do 45 mil na sekundę.

Jednak dokładna prędkość, z jaką meteoryt wejdzie w atmosferę, będzie zależeć od łącznej prędkości Ziemi i samych szczątków.

RMG powiedział: „Średnia prędkość meteoru Perseidów wynosi 36 mil na sekundę, a powietrze przed meteorem jest kruszone i podgrzewane do tysięcy stopni Celsjusza.

I kontynuowała: „Mniejsze meteoryty wyparowują i pozostawiają jasny ślad światła”, podczas gdy „większe meteoryty mogą eksplodować w postaci kul ognia”.

Jeśli spodziewane są pochmurne i deszczowe warunki w miejscu, w którym się znajdujesz, możesz udać się do nowego miejsca, w którym pogoda ma być wyraźniejsza, lub wyjść w inny dzień. W końcu prysznice mają trwać przez kilka następnych tygodni.

READ  Astronomowie odkryli, jaka może być najodleglejsza jak dotąd galaktyka

Kolejną wskazówką jest próba zmniejszenia ilości zanieczyszczenia światłem w polu widzenia.

Udaj się na wieś, do parku lub innej rozległej przestrzeni, aby uzyskać lepszy widok. Royal Museums Greenwich sugeruje zrobienie czegoś tak prostego, jak odwrócenie się plecami do lamp ulicznych, aby obserwować, czy nie możesz podróżować.

RMG powiedział: „Daj swoim oczom co najmniej 15 minut na przystosowanie się do ciemności, abyś mógł złapać więcej słabych meteorów – oznacza to, że nie powinieneś patrzeć na swój telefon!

„Meteoryty mogą pojawić się w dowolnej części nieba, więc im więcej nieba widzisz, tym lepiej”.

Postaraj się znaleźć obszar z dala od drzew i budynków oraz wyraźniejszy widok na horyzont – ale nie martw się o lornetkę i teleskop. Ograniczy to ilość nieba, którą będziesz mógł zobaczyć.

Wyjdź, gdy niebo jest najciemniejsze, a zwłaszcza w przypadku strzałów meteorów, najlepszy czas na to jest od północy do wczesnych godzin porannych.

Jednak w przypadku Perseid może być również widoczny wczesnym wieczorem, podobnie jak słońce, które świeci nad horyzontem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *