Didi mówi, że Diageo porzucił markę tequili na rzecz George’a Clooneya

Praca

1 czerwca 2023 | 6:54 rano


Sean „Diddy” Combs twierdził, że jego partner biznesowy Diago zaniedbał swoją markę tequili – nazywając ją „miejską i „czarną marką”” – na korzyść rywala Casamigos po zapłaceniu 1 miliarda dolarów za alkohol należący do George’a Clooneya, zgodnie z pozwem złożonym przez potentata rapu w środę.

Combs twierdził, że gigant spirytusowy „sabotował” markę tequili DeLeon tandetnymi opakowaniami, które „sprawiały, że produkt wyglądał tanio”, w skardze złożonej w Sądzie Najwyższym Stanu Nowy Jork na Manhattanie, Według The Wall Street Journal.

Twierdził również, że dyrektor Diageo powiedział mu w 2019 roku, że wyścig był jednym z powodów, dla których firma ograniczała dystrybucję DeLeón i popularnej wódki Ciroc.

Dyrektor generalny powiedział raperowi, który stał się przedsiębiorcą, że gdyby jego firma, Combs Wines and Spirits, była własnością Marthy Stewart, jego marki byłyby rozpowszechniane szerzej, wynika z akt sądowych.

W tym samym roku Diageo wprowadziło przeprojektowaną butelkę z etykietą, która „była podatna na bąbelki, co sprawiało, że produkt wyglądał tanio”, zgodnie z aktami sądowymi. Nic dziwnego, że przemianowany produkt DeLeón nie odniósł sukcesu.


Sean „Diddy” Combs twierdził, że dyrektor Diageo powiedział mu w 2019 roku, że wyścig był jednym z powodów, dla których firma ograniczała dystrybucję DeLeón i popularnej wódki Ciroc.
Obrazy Getty’ego

Combs złożył skargę do Ivana Menezesa, prezesa Diageo.

„DeLeón nadal jest sabotowany przez kierownictwo i zaniedbania Diageo”, napisał do dyrektora generalnego Ivana Menezesa w 2020 r., zgodnie z pozwem sądowym.

Menezes odpowiedział, mówiąc Combsowi, że jest zdecydowany zresetować związek i dziękując mu za bycie „kluczowym motorem sukcesu Cîroca” poprzez bycie „mistrzem Afroamerykanów”, zgodnie z pozwem sądowym.

Diageo zaprzeczył zarzutom Combsa o dyskryminację rasową lub zaniedbanie marki.

„To jest spór handlowy i jesteśmy zasmuceni, że pan Combs zdecydował się powtórzyć to jako coś innego” – powiedział rzecznik Diageo dla The Post.

„Nasze niezachwiane zaangażowanie na rzecz różnorodności w naszej firmie i społecznościach, którym służymy, traktujemy bardzo poważnie”.

READ  Piosenka CBS „United States of Al” anulowana i nie wróciła w sezonie 3

Combs twierdził, że gigant spirytusowy „sabotował” swoją markę tequili DeLeón tandetnym opakowaniem, które „sprawiało, że produkt wyglądał na tani”.
ZUMAPRESS.com

Rzecznik dodał: „Kategorycznie odrzucamy postawione zarzuty i będziemy energicznie bronić się na odpowiednim forum”.

The Post poprosił Combs o komentarz.

W 2007 roku Combs i Diageo połączyły siły, aby stworzyć Cîroc, który stał się bestsellerem.

Sześć lat później obaj starali się wykorzystać rosnącą popularność tequili i utworzyli spółkę joint venture, która przejęła DeLeón, mało znaną markę, która sprzedawała w niektórych barach po 1000 dolarów za butelkę.


Diageo zaprzeczył zarzutom Combsa o dyskryminację rasową lub zaniedbanie marki. Powyżej, George Clooney.
Obrazy Getty’ego

Marka tequili Clooney’s Casamigos.
ZUMAPRESS.com

W 2017 roku Diageo zgodziło się zapłacić do 1 miliarda dolarów za Casamigos, najlepiej sprzedającą się markę tequili, którą kierują Clooney i partner biznesowy Rande Gerber.

Portfolio Diageo obejmuje również Don Julio.

Według źródeł branżowych cytowanych przez gazetę, te dwie marki stanowiły prawie 25% z 11,7 miliarda dolarów sprzedaży tequili w zeszłym roku.

Tymczasem DeLeon zajął 28. miejsce, odpowiadając za 0,4% sprzedaży tequili w 2022 r., podał magazyn.

Diddy twierdził, że DeLeón był chronicznie niedostępny i utrudniał go efekt małej dystrybucji, zgodnie ze skargą.

Według gazety skarga ma na celu zmuszenie Diageo do przestrzegania umowy joint venture z 2013 roku i innych umów podpisanych między stronami.

„Przez ponad 15 lat utrzymywaliśmy produktywną i obopólnie korzystną współpracę z panem Combsem przy różnych przedsięwzięciach biznesowych, dokonując znaczących inwestycji, które przyniosły sukces finansowy wszystkim zaangażowanym” – powiedział rzecznik firmy.


W 2017 roku Diageo zgodził się zapłacić Casamigos do 1 miliarda dolarów, wyprzedzając Clooneya i partnera biznesowego Rande’a Gerbera powyżej.
ZUMAPRESS.com

„Jesteśmy rozczarowani, że nasze wysiłki zmierzające do polubownego rozwiązania tego sporu handlowego zostały zignorowane, a pan Combs zdecydował się zaszkodzić produktywnemu i wartościowemu partnerstwu”.

Rzecznik dodał: „Chociaż szanujemy pana Combsa jako artystę i biznesmena, jego zarzuty są bezpodstawne i ufamy, że fakty pokażą, że był traktowany sprawiedliwie”.

z drutem

https://nypost.com/2023/06/01/diddy-says-diageo-ditched-tequila-brand-in-favor-of-george-clooney/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *