Dion Sanders: Nick Saban nie rozmawiał ze mną i Jimbo Fisherem, Saban rozmawiał ze swoimi dopalaczami

Obrazy Getty

Trener Texas A&M Jimbo Fisher nie jest sam Zaproszenie W środę wieczorem trener Alabamy Nick Saban skomentował zamieszanie wywołane nazwiskiem, figurą i podobnymi wypłatami. Trener Jackson State i Pro Football Hall of Fame Dion Sanders również zapytał.

„Piekło, Przeczytaj o tym w gazecieSaban powiedział w środę na imprezie w Birmingham. „To znaczy, Jackson State dał facetowi milion dolarów w zeszłym roku, to dobry gracz ligi I, żeby przyszedł do szkoły. To było na papierze i rozmawiali o tym z dumą. Nikt nic z tym nie zrobił. Facet mówi mi, jak on to robi.

Sanders obiecał odpowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych w środę wieczorem. Zrobił to w czwartek w komentarzu do Jeans-Jacques Taylor z Andscape.com.

„Trener Saban ze mną nie rozmawiał” – powiedział Sanders. Trener Saban nie rozmawiał z Jimbo Fisherem. Rozmawiał ze swoimi dopalaczami. Rozmawiał ze swoimi absolwentami. Rozmawiał z tymi, którzy dawali. Próbowałem zdobyć pieniądze. To właśnie robił. Wykorzystał nas, aby dostać się tam, gdzie próbował iść.

Sanders ma rację. Saban jęczy o nowej rzeczywistości. Nawiązując do bezpośredniego ataku Fishera na praktyki rekrutacyjne Sabana, Sanders zasugerował, że równe szanse dla graczy, którzy płacą proporcjonalnie, szkodzi tym, którzy wcześniej oszukiwali zasady.

„Nawet nie noszę zegarka, wiem, która jest godzina. Zapominają, że wiem, kto przyniósł torbę i odłożył ją ”- powiedział Sanders Taylorowi. „Wiem wiem. Nie jestem osobą, z którą chcesz się bawić w to wszystko. . . . Kiedyś torba była tylko torbą. Teraz jest równość między dużymi facetami. Nie mamy takich toreb. Nie mamy dopalaczy ani dawców i dawców. Wypuść mnie z tego bałaganu ”.

Saban Travis wspomina Huntera, odnosząc się do poglądu, że Jackson State zapłacił 1 milion dolarów w „pieniądze” graczowi w zeszłym roku. Taylor informuje, że Hunter ma dwa kontrakty NIL, z których dwa są w toku i są warte mniej niż 250 000 dolarów.

READ  „Światło nadziei”: Ukraina i Rosja podpisują umowę na eksport zboża

Saban powiedział w czwartek, że próbował skontaktować się z Fisherem i Sandersem. Sanders powiedział Taylorowi, że nie przyjmie zaproszenia Sabana.

„Musimy rozmawiać publicznie, a nie prywatnie” – powiedział Sanders Taylorowi. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Nie wymaga dialogu. Porozmawiajmy publicznie i niech wszyscy usłyszą rozmowę. . . . Nie możesz tego robić publicznie i nie możesz dzwonić prywatnie. Nie nie nie. Nadal go kocham. Podziwiam go. Szanuję go. Jest wielkim wielbicielem uniwersyteckiego futbolu, a to dlatego, że na to zasłużył. . . . Ale wybrał lewą stronę, kiedy musiał być prawą. Mam nadzieję, że na pewno wróci. Nie potknąłem się ”.

Saban kontra Sanders Sanders wie, co się naprawdę dzieje, kiedy nie ma takiego samego skwierczenia jak Saban kontra Fisher. Saban wie, że nowa rzeczywistość NIL utrudni zdobycie najlepszych z najlepszych graczy. A bez najlepszych zawodników ciężko byłoby nadal być uważanym za jednego z najlepszych trenerów w historii gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.