Disney, Netflix i Comcast twierdzą, że pokryją koszty podróży pracowników w celu dokonania aborcji

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Firma Walt Disney Company poinformowała w piątek, że w związku z tym pokryje koszty podróży pracowników w przypadku aborcji Decyzja Sądu Najwyższego o odrzuceniu sprawy Roe v. Wadenajnowszy gigant korporacyjny, który zrobił ten krok, gdy firmy starają się dostosować do nowej rzeczywistości.

Disney powiedział, że zasiłek pokrywa koszty podróży „planowania rodziny” dla każdego pracownika, który nie ma dostępu do opieki w miejscu zamieszkania, w tym „decyzji o ciąży”. Firma zatrudnia 195 tysięcy na całym świecie, w tym prawie 80 tysięcy na Florydzie.

„Zdajemy sobie sprawę z wpływu orzeczenia i pozostajemy zaangażowani w zapewnienie powszechnego dostępu do niedrogiej, wysokiej jakości opieki dla wszystkich naszych pracowników, członków obsady i ich rodzin, w tym planowania rodziny i opieki reprodukcyjnej, bez względu na to, gdzie mieszkają” – powiedział Disney w oświadczeniu. do poczty.

W piątek wystrzelił torrent podobnych reklam takich firm jak Netflix, Paramount, Sony i Comcast, podkreślając niezwykłą rolę firm amerykańskich w ochronie praw reprodukcyjnych po orzeczeniu Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs przeciwko Organizacji Zdrowia Kobiet Jackson. Ale te posunięcia mogą również otworzyć firmy na reakcję publiczną i odpowiedzialność prawną, ponieważ poruszają się one w szybko zmieniającym się krajobrazie praw reprodukcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Dick’s Sporting Goods zwróci do 4000 dolarów kosztów podróży aborcyjnej „do najbliższego miejsca, gdzie taka opieka jest legalnie dostępna” dla pracowników, ich małżonków i osób pozostających na ich utrzymaniu w Stan, w którym dostęp jest ograniczonyCEO Lauren Hobart ogłosiła w piątek na LinkedIn.

„Rozumiemy, że ludzie pasjonują się tym tematem – i że są koledzy i sportowcy, którzy nie zgodzą się z tą decyzją” – powiedział Hobart. „Jednak zdajemy sobie również sprawę, że decyzje dotyczące zdrowia i rodziny są bardzo osobiste i są podejmowane z przemyślaną decyzją. Podejmujemy tę decyzję, aby nasi koledzy z zespołu mogli uzyskać dostęp do tych samych opcji opieki zdrowotnej, bez względu na to, gdzie mieszkają, i wybrać to, co jest najlepsze dla ich.” „.

Lyft Express powiedział w piątek, że amerykański plan świadczeń Medicaid obejmuje pokrycie „planowej aborcji i zwrotu kosztów podróży”, jeśli pracownik musi podróżować więcej niż 100 mil do dostawcy w sieci.

„Transport nigdy nie powinien stanowić bariery w dostępie, a my nadal będziemy opowiadać się za prywatnością i wyborem naszych kierowców, pasażerów i członków zespołu w całym kraju” — powiedziała Kristen Svercic, dyrektor ds. biznesowych Lyft. Post na blogu.

READ  Dow rośnie, ale Netflix traci 35% zysku; Zarobki Tesli należne

Począwszy od lipca, JPMorgan Chase rozszerza świadczenia podróżne o wszelkie usługi objęte ubezpieczeniem, które można uzyskać tylko w promieniu 50 mil od domu pracownika, poinformowała firma The Post. Polityka będzie miała zastosowanie do pracowników ze Stanów Zjednoczonych zarejestrowanych w planie medycznym, a także uwzględnionych partnerów i osób pozostających na utrzymaniu.

„Jak zawsze koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych pracowników i chcemy zapewnić sprawiedliwy dostęp do wszystkich świadczeń” – powiedziała Patricia Wexler, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w banku inwestycyjnym.

comp Odwrócenie Rouxa było planowane od tygodni — Ponieważ projekt opinii sądowej wyciekł na początku maja, Teksas uchwalił własne restrykcyjne prawo dotyczące aborcji na początku tego roku.

Firmy takie jak Apple zapowiedziały, że pokryją koszty leczenia pracowników w Teksasie, którzy być może będą musieli udać się do stanu w celu dokonania aborcji. Salesforce zaproponował przeniesienie pracowników.

Amazon powiedział w maju, że pokryje 4000 dolarów kosztów podróży amerykańskich pracowników szukających opieki medycznej, w tym aborcji i operacji transpłciowych. Ale polityka dotyczy tylko pracowników zapisanych w planie opieki zdrowotnej firmy, z wyłączeniem pracowników koncertowych, pracowników magazynów i kierowców dostawczych, którzy utrzymują giganta e-commerce.

Chór korporacyjnego sprzeciwu wobec decyzji skupił się między mediami a firmami technologicznymi. Ale z wyjątkiem Dick’s Sporting Goods, sprzedawcy – stanowiący część największej siły roboczej w kraju i zatrudniający, według IbisWorld, prawie 18 milionów Amerykanów – w dużej mierze milczeli.

Walmart, Target i Kroger nie odpowiedziały na prośby The Post dotyczące jakichkolwiek zmian w planach zdrowotnych pracowników po podjęciu decyzji.

United for Respect, organizacja non-profit wspierająca pracowników, wezwała Walmart do zwiększenia ochrony 1,6 miliona pracowników w Stanach Zjednoczonych. Grupa stwierdziła, że ​​obecność Walmartu na południu, gdzie wiele stanów posiada przepisy dotyczące aborcji, daje firmie „możliwość i obowiązek wzmocnienia i zapewnienia wsparcia swoim partnerom”.

„Jako największy prywatny pracodawca w kraju, kierownictwo Walmart może wyznaczać standardy dla innych firm, wspierając swoich partnerów, zapewniając odpowiednie macierzyństwo i płatne zwolnienia chorobowe oraz pokrywając koszty dla kolegów, którzy muszą podróżować przez granice stanów, aby uzyskać dostęp do usług aborcyjnych”. United powiedział Nakaz szacunku piątek w oświadczeniu.

Jane Stark, dyrektor firmy BSR zajmującej się doradztwem w zakresie zarządzania, powiedziała, że ​​wielu liderów HR i innych urzędników firmy było również zajętych planowaniem działań, które należy podjąć.

Powiedziała, że ​​niektóre firmy ogłosiły już wewnętrzne ogłoszenia dotyczące rozszerzenia istniejących świadczeń zdrowotnych o podróże lub dostęp do usług aborcyjnych.

READ  Ropa spada o 3% w związku z niepewnością co do przyszłej produkcji OPEC+ i obawami o recesję

„Spodziewam się, że w ciągu następnych 24 do 48 godzin więcej danych i więcej ogłoszeń dotyczących polityki krajowej zostanie upublicznionych” – powiedział Stark.

Dla tych firm aborcja jest traktowana jak przeszczep narządu. Jest to specjalistyczna opieka medyczna, która może nie być dostępna w pobliżu lub w stanie, więc ubezpieczenie pomoże pokryć koszty podróży i płatnego zwolnienia chorobowego.

„To jest uogólnienie tego rodzaju opieki” – powiedział Stark.

Emily Dickens, przewodnicząca spraw rządowych w Towarzystwie Zarządzania Zasobami Ludzkimi, powiedziała, że ​​pracodawcy będą musieli nadal przestrzegać lokalnych, stanowych i federalnych przepisów i regulacji dotyczących aborcji.

„Nowe badanie SHRM pokazuje, że prawie jedna czwarta organizacji zgadza się, że oferowanie konta oszczędnościowego na pokrycie kosztów podróży w celu opieki reprodukcyjnej w innym stanie zwiększy ich zdolność do konkurowania o talenty” – powiedział Dickens. „Jednak nie jest jasne, w jaki sposób te zasady współdziałają z prawem stanowym, a pracodawcy muszą być świadomi związanego z tym ryzyka prawnego”.

Jednym z głównych pytań dotyczących odpowiedzialności jest to, czy pracodawcy byliby narażeni na ryzyko prawne, gdyby pokryli koszty podróży pracowników w stanach, w których aborcja jest zabroniona. W maju krajowa kancelaria prawna Morgan Lewis Ostrzeżenie O rozważaniach dla pracodawców w przypadku likwidacji sprawy Roe v. Wade. Istnieje szczególne ryzyko w stanach takich jak Oklahoma i Teksas, gdzie ustawodawstwo zezwala osobom fizycznym na wnoszenie roszczeń cywilnych przeciwko wykonawcom aborcji i osobom, które „umyślnie pomagają lub ułatwiają wykonanie lub podżeganie do aborcji, w tym płatności za aborcję lub zwrot kosztów poprzez ubezpieczenie lub w inny sposób .” „

„Na przykład plan świadczeń korporacyjnych lub korporacyjnych może zostać uznany za naruszenie prawa Teksasu, jeśli zwraca pracownikowi będącemu rezydentem Teksasu aborcję uzyskaną w stanie, który zezwala na aborcję, lub związane z nią koszty podróży” – stwierdził Morgan Lewis. „Tekst legislacyjny Teksasu i Oklahomy nie daje jasnej odpowiedzi na to pytanie, ani nie jest jasne, czy takie orzeczenie zostanie utrzymane”.

Pracodawcy, którzy zwracają koszty leczenia, zabiegów chirurgicznych i podróży związanych z legalną aborcją pracownika w ramach planu zdrowotnego pracodawcy lub innego porozumienia dotyczącego zwrotu kosztów opieki zdrowotnej, mają pewne zabezpieczenia na mocy Ustawy o zabezpieczeniu dochodów emerytalnych pracownika z 1974 r. (ERISA).

Jednak według Catherine Bakish, kierującej praktykami przestrzegania przepisów zdrowotnych w Seagal Group, zasady wyprzedzające Iressy prawdopodobnie zostaną rzucone wilkom, gdy sądy próbują rozwiązać pułapki zastawione przez Sąd Najwyższy Pracodawców, obalając skargę Roe przeciwko Wade.

READ  Siła gospodarcza zmusza Rezerwę Federalną do większej agresywności

„Nowa decyzja prawdopodobnie wpłynie na korzyści płynące z usług aborcyjnych dla opieki położniczej i leczenia bezpłodności” – powiedział Bakish. Pracodawcy mogą zatrudniać pracowników w krajach, które uznają prawa do aborcji i zakazują aborcji, a nawet kryminalizują aborcję wspomaganą. Kluczowe pytanie, jakie należy zadać, brzmi: „W jaki sposób pracodawcy utrzymują spójność świadczeń dla pracowników w stanach o tak różnych przepisach dotyczących Medicare?”

W piątek w komentarzach na temat decyzji prezydent Biden powiedział, że jego administracja będzie chronić prawo do podróży w celu legalnej aborcji.

„Jeśli jakikolwiek urzędnik stanowy lub lokalny, wysoki lub niższy, będzie próbował ingerować w wykonywanie przez kobietę jej podstawowego prawa do podróżowania, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zwalczyć ten głęboko nieamerykański atak” – powiedział Biden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.