Docelowe zyski spadają o 90%, gdy klienci zmęczeni inflacją wycofują się

Ale Target poinformował, że obniżki cen nie przyniosły wiele dobrego: zakończył kwartał z 1,5% większymi zapasami niż trzy miesiące temu i 36% większymi zapasami niż rok temu.

Firma poinformowała, że ​​zmniejszyła liczbę preferowanych artykułów przechowywanych w magazynach, ale Target zauważył, że sprzedaż tych artykułów „wywiera znaczną presję na naszą krótkoterminową rentowność”.

Akcje cel (TGT) Raport spadł o 2% w handlu przedrynkowym.

Przychody znowu spadają

Kwartalny dochód netto Targetu spadł do 183 milionów dolarów, znacznie mniej z 1,8 miliarda dolarów w tym samym okresie rok temu.

Ponadto skorygowany zysk w wysokości 39 centów za akcję był znacznie niższy od prognozowanych 72 centów przez analityków ankietowanych przez Refinitiv. Sprzedaż w wysokości 26 miliardów dolarów była nieco wyższa niż rok temu i mniej więcej zgodna z prognozami.

Po siedmiu kwartałach silnego wzrostu zysków oznacza to drugi kwartał z rzędu Spadek przychodów W Target spadek wyniósł ponad 40% w poprzednim kwartale.
Wycofanie się konsumentów jest jednym z czynników napędzających popyt na preferowane produkty Strach przed recesjąWydatki konsumenckie odpowiadają za prawie trzy czwarte aktywności gospodarczej kraju.
Rozczarowujące wyniki Targetu kontrastowały ze znacznie lepszymi wynikami u większego konkurenta Walmart (WMT), podał we wtorek zyski, które nieznacznie spadły w porównaniu z rokiem poprzednim. Walmart spodziewa się 8% do 10% spadku rocznych przychodów, choć jest to spadek mniejszy niż wcześniej przewidywano.

„Odczuwanie wpływu inflacji”

Dyrektor generalny Brian Cornell powiedział inwestorom w środę, że środowisko dla Targetu i podobnych detalistów pozostaje „wyzwaniem”. Ale Target widzi „zachęcający początek powrotu do szkoły” – powiedział.

Uważa, że ​​przychody osiągnięte w ostatnim kwartale nie powinny się powtarzać: „Najważniejsza historia: znaczna część finansowego wpływu tych operacji ładunkowych jest już za nami”.

Jednak trudno jest być detalistą ze względu na nieprzewidywalność wydatków konsumenckich oraz wpływ czynników makro, takich jak inflacja.

Target „słyszy od naszych gości, że wciąż mają siłę nabywczą, ale coraz bardziej odczuwają skutki inflacji” – powiedziała Christina Hennington, dyrektor ds. rozwoju firmy. powiedziała Spadające ceny gazu Jednak ostatnie dwa miesiące były „zachęcające”.

Duża zależność Targetu od Walmart vs. Choice

Trendy te uderzają w Target mocniej niż rywal Walmart, który czerpie większą część swojej sprzedaży i zysków z podstawowych produktów, takich jak artykuły spożywcze. Kierowanie jest zwykle w dużym stopniu zależne od tych preferowanych elementów.

Walmart ma reputację oferowania najniższych cen wśród dużych sprzedawców detalicznych w wielu kategoriach – ale we wtorkowym raporcie o zarobkach firma poinformowała, że ​​sprzedaż dla kupujących o średnich i wyższych dochodach wzrosła.

READ  Przywódca Iranu bojkotuje wywiad z Christianem Amanpourem za odmowę noszenia hidżabu | Ibrahim Raisi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.