Dow futures: wzrost rynku utrzymuje się na kluczowym poziomie, Salesforce rośnie; Nie daj się nabrać

Kontrakty terminowe na Dow Jones i S&P 500 nieznacznie wzrosły w środę w środę, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq spadły. Salesforce.com (CR) głównych zysków po zamknięciu, ponieważ Nio i inni producenci samochodów elektrycznych w Chinach odnotowali odbicie w majowej sprzedaży przed otwarciem.
XGiełda zamknęła się w górę we wtorek zmieszana po początkowym cofnięciu, a Nasdaq utrzymał kluczowy poziom po dużym zwyżce w zeszłym tygodniu.

Rynek znajduje się w potwierdzonym trendzie wzrostowym, a inwestorzy mają zielone światło, aby zwiększyć ekspozycję. Ale nie wpadaj w pułapkę kupowania gorących zapasów, które są rozciągnięte, jak Schlumberger (SLB) i stada Albemarle.

Główne zarobki

Salesforce i HP Inc. (HPQ) zgłoszone po zamknięciu.

Zarobki Salesforce Spadły, ale przytłoczone poglądy. Sterowanie było lekkie. Jednak akcje CRM wzrosły o 8% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Akcje osiągnęły ostatnio najniższy poziom od dwóch lat, ale gigant oprogramowania biznesowego pozostaje liderem w branży.

Zyski HP również przekroczyły liczbę wyświetleń, podczas gdy firma produkująca drukarki i superkomputery podniosła swój minimalny roczny cel EPS, chociaż ogólne oczekiwania były mniej więcej zgodne. Akcje HP poszybowały w górę w handlu rozszerzonym. Akcje wzrosły o 0,2% w zwykłej wtorkowej sesji do 38,84, co jest czwartym wzrostem z rzędu, ponieważ odbiły się od 200-dniowej linii i odzyskały 50-dniową linię. Akcje HP mają punkt konsolidacji 41,57, ale 39,81 może działać jako wczesne wejście.

Sprzedaż w Chinach

Tymczasem chińscy producenci pojazdów elektrycznych Nowy (NIO), Exping (XPEV) A Lee Otto (LI) poinformował o dostawach w maju przed otwarciem rynku w środę, ze znacznymi wzrostami od kwietnia, ale wciąż poniżej poziomów sprzed zamknięcia.

Akcje Nio wzrosły we wtorek, wraz z Xpeng i Li Auto, aby złagodzić ograniczenia Covid, poprawić dane gospodarcze i kilka nowych zachęt dla pojazdów elektrycznych. Ale wszystkie trzy są w trendach spadkowych.

Chiny EV i gigant baterii BYD (BYDDF) Majowe wyprzedaże prawdopodobnie zostaną opublikowane w piątek, po zakwestionowaniu skutków Covid rekordowymi wyprzedażami w kwietniu. Akcje BYD nadal znajdują się we wczesnym przedziale cenowym.

Tesla (TSLA) Sprzedaż w Chinach wyjdzie za tydzień lub dwa, gdy produkcja w Szanghaju wzrośnie. Akcje TSLA odbiły się nieco od minimów z 2022 roku pod koniec ubiegłego tygodnia.

Film zawarty w tym artykule omawia ruch na rynku we wtorek i analizuje akcje Schlumberger, Albemarle (ALBA) A OGŁOSZENIE (OGŁOSZENIE).

Zapasy ALB są uruchomione Tabela liderów IBD. Zapasy ADM są uruchomione SwingTrader.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej. Akcje CRM są składnikiem Dow Jones. Kontrakty terminowe na S&P 500 nieznacznie wzrosły, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,15%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 2,86%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły o ponad 1%.

Chiński indeks przemysłowy Caixin wzrósł w maju o 2,1 punktu do 48,1, nieco powyżej szacunków. Wynika z tego, że oficjalny wskaźnik fabryczny jest znacznie mocniejszy niż oczekiwano. Oba były poniżej 50, ale wskazywały na wolniejszy spadek wraz ze złagodzeniem ograniczeń Covid. Szanghaj w dużej mierze zakończył blokady z dniem 1 czerwca.

READ  Meta pracuje nad zdecentralizowaną aplikacją społecznościową

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Wtorkowy rajd na giełdzie

Zwyżka na giełdzie we wtorek zwolniła nieco, ale zamknęła się na najniższych poziomach w ciągu dnia.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,7% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,6%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 0,4%. Mała skala Russell 2000 spadła o 1,3%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,4% do 114,67 USD za baryłkę, po chwilowym przekroczeniu 119 USD. Podjęcie przez Unię Europejską częściowego zablokowania importu rosyjskiej ropy wsparło ceny we wtorek rano, a Chiny złagodziły blokady. Jednak OPEC rozważa, czy wyłączyć Rosję, która odnotowała spadek produkcji w związku z zakazami importu i sankcjami, ze swoich limitów produkcyjnych OPEC+, według OPEC. Dziennik Wall Street. To może utorować drogę Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratom Arabskim, które mają pewne wolne moce produkcyjne, do znacznie większego pompowania.

Kontrakty terminowe na gaz ziemny spadły o 6,7%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 2,84%, odbijając się od linii 50-dniowej. Chiny obniżyły ograniczenia Covid, a gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller poparł „kilka” kolejnych podwyżek stóp procentowych o pół punktu, pomagając w stymulacji rentowności obligacji skarbowych, które od kilku tygodni mają tendencję spadkową.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) zrezygnował z 1,75%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 1,2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) zrezygnować z 2%. CRM jest głównym kontraktem IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 0,4%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 3,5%, a amerykański Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) (kolebka) 1,4%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) w dół o 0,6%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) zrezygnował z 1,5%, znacząco przejmując na własność akcje SLP. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) spadła o 0,3%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 1,3%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 2,9%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) 4,1%. Akcje Tesli to największy udział w ETF Ark Invest. Ark posiada również część akcji BYD.

Akcje Schlumbergera

Akcje Schlumbergera we wtorek na krótko wzrosły do ​​48,67, najwyższego od trzech lat i właśnie oddalając się od oficjalnego punktu zakupów konsolidacyjnych 46,37, który został oczyszczony w zeszły czwartek. W tym momencie akcje SLB były o ponad 15% powyżej linii 50-dniowej. Ale gdy ceny ropy naftowej wymazały poranne wzrosty, akcje SLB spadły, zmniejszając oficjalny punkt kupna. Inwestorzy, którzy kupili giganta usług naftowych z wczesnych punktów skupu, w tym 44,61, są nadal nieco pozytywnie nastawieni, chociaż mogli chcieć zrealizować częściowe zyski w piątek lub wtorek rano. Ale akcje SLB pokazują ryzyko wybicia, zwłaszcza gdy akcje wychodzą poza linię 50-dniową.

READ  Tesla ponownie podnosi cenę chińskiego Modelu Y – o ponad 2000 USD

Albemarle Stock

Akcje Albemarle spadły we wtorek o 3,9 proc. do 260,42, po dużych wzrostach w zeszłym tygodniu i maju. Po flashowaniu wczesnego wejścia w okolicach 248 w czwartek, akcje ALB wyraźnie wzrosły z tego poziomu w piątek. Być może gigant litowy utworzy uchwyt.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Sprzedaż w Chinach

Startupy EV Nio, Xpeng i Li Auto wykazały poprawę produkcji i sprzedaży od ponurego kwietnia, kiedy zamknięcie Covid skrytykowało produkcję i łańcuchy dostaw. Pełne wyzdrowienie może nastąpić do końca czerwca, ponieważ 1 czerwca Szanghaj znacznie złagodził ograniczenia Covid.

Li Auto dostarczyło w maju 11 496 SUV-ów Li One, co stanowi wzrost o 176% w porównaniu do 166% w kwietniu w porównaniu z rokiem poprzednim. Li One to hybryda, z małym silnikiem gazowym jako przedłużaczem zasięgu.

XPeng dostarczył 10 125 pojazdów, o 12,5% więcej w porównaniu z kwietniem i 78% w porównaniu z majem 2021 roku.

Nio dostarczyło w maju 7024 pojazdy, o 38% więcej niż w kwietniu io około 5% więcej niż rok wcześniej.

Akcje Li Auto wzrosły o prawie 3% przed środowym otwarciem. Akcje wzrosły o 3,25% do 25,07 we wtorek, po odzyskaniu 50-dniowej passy w piątek. Akcje LI nadal znajdują się w trendzie spadkowym, z pewną odległością do 200 dni.

Akcje Xpeng wzrosły o 1,5% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. We wtorek akcje XPEV wzrosły o 4,4% do 23,50, poniżej 50-dniowej passy.

Akcje Nio wzrosły o ponad 1% na początku środy, co wskazuje na potencjalny test jego 50-dniowej passy spadkowej. Akcje wzrosły we wtorek o 5% do 17,39.

W kwietniu firma BYD odnotowała rekordową sprzedaż dzięki produkcji baterii i wewnętrznych chipów. Producent prawdopodobnie opublikuje majową sprzedaż w piątek.

Akcje BYD wzrosły we wtorek o 2,8% do 35,80, najwyższego poziomu w 2022 roku. W zeszłym tygodniu akcje notowane były na wczesnym wejściu po 34,60 z całkowicie niejednolitego uchwytu. Akcje BYDDF mają 41,34 punktów kupna z głębokiej podstawy kubka.

Produkcja Tesli Shanghai jest zbliżona do normy, ale produkcja w maju była nadal znacznie poniżej normy. Dane o sprzedaży Tesli w Chinach pojawią się dopiero za tydzień lub dwa w ramach danych o handlu przemysłowym. Akcje Tesli spadły o 0,2% we wtorek do 758,26, po tym jak 24 maja osiągnęły najniższy poziom od 10 miesięcy, ale odbiły się, osiągając 14% tygodniowego wzrostu.

READ  400 000 parasoli tarasowych sprzedanych w Costco wycofanych z powodu ryzyka pożaru

Chińskie gigantyczne lampy elektryczne EV kupują sygnał, ponieważ przejmują Teslę Model 3


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie we wtorek nie poczyniła żadnych postępów, ale nie straciła zbyt wiele.

Główne indeksy spadły we wtorek rano, co nie jest wielką niespodzianką po silnych wzrostach w zeszłym tygodniu, zwłaszcza przy gwałtownych wzrostach rentowności obligacji skarbowych na początku tygodnia. Ale Nasdaq znalazł wsparcie na swojej 21-dniowej średniej kroczącej, podczas gdy Dow i S&P 500 nigdy nie spadły tak daleko.

Był to jednak dzień dystrybucji, w którym gwałtownie wzrosły wolumeny na NYSE i Nasdaq.

Zwyżka na giełdzie jest w potwierdzonym trendzie wzrostowym dzięki indeksowi NASDAQ Dzień kontynuacji Czwartek. Następnie pojawił się Nasdaq z kolejnym znaczącym wzrostem cen w większym wolumenie w piątek. Dow Jones i S&P 500 nie miały jeszcze kolejnych dni, ale zbliżają się do 50-dniowej średniej ruchomej.

Linia 50 dni może być głównym testem rajdu na giełdzie. Może to być moment, w którym główne wskaźniki cofają się w spadki. Decydujący ruch powyżej 50-dniowej linii może wskazywać, że może to być bardziej zwyżka na rynku bessy. Ale nadal istnieje duży ogólny opór, z kluczowymi poziomami również na 200-dniowej linii i szczytach z końca marca.

Akcje wzrostowe, zwłaszcza wzrost spekulacyjny, miały trudny wtorek, chociaż chińskie akcje spółek elektronicznych i internetowych ogólnie odbiły. Firmy farmaceutyczne i niektóre duże firmy biotechnologiczne zostały w tyle. Zapasy górnicze i metalowe, z których niektóre wykazywały oznaki życia, miały ciężki dzień.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Ruch na rynku we wtorek był normalny. Przy niewielu akcjach do kupienia we wtorek nie było powodu, aby zwiększać ekspozycję z cienkiej na przeciętną.

Kupowanie rozszerzonych akcji nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale zwłaszcza na niestabilnym i niestabilnym rynku. Zapasy ropy naftowej we wtorek rano były dużym impulsem. Ale wiele punktów zakupów zostało przedłużonych lub z ich 50-dniowej serii, jak Schlumberger.

Chociaż inwestorzy powinni szukać okazji, nadal należy zachować ostrożność. Trzymaj głowę prosto i pracuj nad listami obserwacyjnymi.

Czytać Wielkie zdjęcie Każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *