Dow wzrósł w piątek o 300 punktów po mocnym sierpniowym raporcie o zatrudnieniu, odrabiając tygodniowe straty

Akcje wzrosły w piątek, odrabiając tygodniowe straty, ponieważ Raport o pracach w sierpniu Przyszło zgodnie z oczekiwaniami. Dane rozwiały obawy, że gorętszy rynek pracy może dać Rezerwie Federalnej pole do umocnienia przy wyższych stopach procentowych.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 304 punkty, czyli 1%. S&P 500 awansuje o 1,2% do wspinać się nad Poziom 4000. Nasdaq Composite wzrósł o 1,3%.

Inwestorom ulżył długo oczekiwany raport o zatrudnieniu, który pokazał gospodarkę Dodano 315 000 miejsc pracy Za miesiąc trochę mniej Ocena Dow Jonesa 318 000. Steve Sosnick, główny strateg w Interactive Brokers, określił to jako raport „Złotowłosa”.

„Nie za gorąco. Nie za zimno. Jest blisko oczekiwań. Nic tu nie mieści 75 [basis points] Powiedział: „Poza stołem, liczba, która mieści się w oczekiwaniach, niczego nie zmienia. To, co teraz widzimy, jest rajdem ulgowym”.

Stopa bezrobocia wzrosła do 3,7%, o jedną dziesiątą punktu procentowego powyżej oczekiwań. Sierpniowy raport jest szczególnie ważny, ponieważ jest jednym z ostatnich dużych raportów ekonomicznych, które Rezerwa Federalna oceni przed podwyżką stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Ten punkt danych może pomóc bankowi centralnemu w ustaleniu, czy podnieść o 75 punktów bazowych.

Ostatnim ważnym raportem ekonomicznym jest sierpniowy CPI z 13 września i prawdopodobnie do ustalenia Jak agresywny powinien być Fed w najbliższym czasie.

Dow i S&P 500 zakończyły dzień wyżej w poprzedniej sesji, aby rozpocząć się we wrześniu, po czterech dniach strat. Mając to na uwadze, główne średnie zakończą tydzień niżej i osiągną trzeci ujemny tydzień z rzędu, po cofnięciu się w ostatnich dniach sierpnia. Dow i Standard & Poor’s mają odnotowywać tygodniowy spadek o ponad 1,5%. Nasdaq Composite zbliża się w tym tygodniu do 2,5%.

Na akcje wpłynęły jastrzębie komentarze przedstawicieli Rezerwy Federalnej sugerujące, że podwyżki stóp procentowych nie wygasną w najbliższym czasie. Teraz handlowcy obserwują, czy akcje ponownie przetestują swoje czerwcowe minima, zwłaszcza że wrzesień jest historycznie słabym miesiącem dla rynku.

READ  400 000 parasoli tarasowych sprzedanych w Costco wycofanych z powodu ryzyka pożaru

A akcje detalisty Lululemon wzrosły po tym o około 10% Raportowanie wyników kwartalnych, które przewyższają oczekiwania Wall Street.

Patti Doom z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *