Doyle Bronson, „ojciec chrzestny pokera”, zmarł w wieku 89 lat w Las Vegas

Getty Images

Doyle Bronson, znany jako „ojciec chrzestny pokera” ze względu na swój wielki wpływ na grę, zmarł w wieku 89 lat w niedzielę w Las Vegas. Jego rodzina potwierdziła tę wiadomość w oświadczeniu udostępnionym na Twitterze przez agenta Bronsona.

Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć naszego ojca, Doyle’a Bronsona. Przeczytaj oświadczenie. „Był ukochanym chrześcijaninem, mężem, ojcem i dziadkiem. W nadchodzących dniach będziemy mieli więcej do powiedzenia, oddając cześć jego dziedzictwu. Proszę, miejcie Doyle’a i naszą rodzinę w swoich modlitwach. Niech spoczywa w pokoju”.

Brunson został wprowadzony do Poker Hall of Fame w 1988 roku i wygrał 10 mistrzostw World Series of Poker — w tym główne turnieje jeden po drugim w 1976 i 1977 roku — podczas swojej długiej i pełnej sukcesów kariery. 10 bransoletek WSOP Bronsona zajmuje drugie miejsce w historii za Philem Hellmuthem, który zdobył 16.

Wpływ Brunsona wykraczał daleko poza jego sukcesy przy pokerowym stole. Jego książki „Super System” i „Super System 2” są uważane za jedne z najbardziej wpływowych książek, jakie kiedykolwiek widziała gra. Brunson przekazał swoje umiejętności swojemu synowi, ponieważ Todd Brunson został wprowadzony do Poker Hall of Fame w 2016 roku.

Daniel Negreanu, jeden z wieloletnich pokerowych przeciwników Brunsona, w prostych słowach opowiedział, co Bronson znaczy dla niego i niezliczonych innych osób.

Nigdy nie będzie drugiego Doyle’a Bronsona. Negreanu napisał na Twitterze.

READ  Phillies wysadza 5 pnączy z Lance McCullers Jr Astrosa kierowanego przez Bryce'a Harpera, Kyle'a Schwarbera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *