EKSKLUZYWNY Tencent poszukuje dużego udziału w twórcy „Assassin’s Creed” Ubisoft-Source

HONG KONG, 4 sierpnia (Reuters) – Tencent Holdings Ltd (0700.HK) Ubisoft planuje zwiększyć swoje udziały we francuskiej grupie gier wideo Entertainment SA (UBIP.PA) Cztery źródła z bezpośrednią wiedzą na ten temat powiedziały Reuterowi, ponieważ chińskie gry są gigantycznym centrum globalnego rynku gier.

Największa chińska firma zajmująca się sieciami społecznościowymi i grami, która kupiła 5% udziałów w Ubisoft w 2018 roku, zwróciła się do rodziny Guillemot, założyciela francuskiej firmy i wyraziła zainteresowanie zwiększeniem swojego udziału w firmie, podają źródła.

Nie jest jasne, o ile więcej Tencent chce mieć Ubisoft, który jest wyceniany na 5,3 miliarda dolarów, ale Tencent zamierza stać się największym pojedynczym udziałowcem francuskiej firmy, kupując dodatkowe akcje, podały dwa źródła, pod warunkiem zachowania anonimowości.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Tencent ma nadzieję, że kupi część dodatkowych udziałów w firmie Ubisoft, która stworzyła przebojową serię gier wideo „Assassin’s Creed”, od rodziny Guillemot, która posiada 15% udziałów w firmie, podały trzy źródła.

Tencent może zaoferować do 100 euro (101,84 USD) za akcję, aby nabyć dodatkowe akcje, podały dwa źródła posiadające wiedzę o wewnętrznych dyskusjach. Za 5% udziałów w 2018 r. zapłaciła 66 euro za akcję.

Szczegóły transakcji nie zostały jeszcze sfinalizowane i mogą ulec zmianie, podają źródła.

Akcje Ubisoftu wzrosły o 16% po tym, jak Reuters poinformował o ich największym dziennym zysku od 2010 roku.

Akcje Guillemot Corp SA (GTCN.PA)Spółka holdingowa, w której rodzina Guillemot posiada pakiet większościowy, zyskała ponad 7%.

Tencent stara się również nabyć akcje od ogólnych udziałowców Ubisoftu, jak podały dwa źródła, w celu zwiększenia swojego udziału i stania się największym pojedynczym udziałowcem.

Według najnowszego raportu rocznego 80% akcji francuskiej firmy należy do udziałowców publicznych.

READ  Berkshire Hathaway BRK Przychody za drugi kwartał 2022 r

Wszystkie źródła odmówiły podania nazwiska, ponieważ nie były upoważnione do rozmowy z mediami.

Tencent i Ubisoft odmówiły komentarza.

Przedstawiciele rodziny Guillemot nie mogli od razu uzyskać komentarza.

Po represjach regulacyjnych pod koniec 2020 r., ostatnia duża zagraniczna transakcja Tencent, planowany wykup akcji, może pomóc zrównoważyć część presji na krajowym rynku gier. Rynek chiński, największy na świecie rynek gier wideo, zmaga się z ostrą konkurencją.

„Tencent jest bardzo zaangażowany w zawarcie umowy, ponieważ Ubisoft jest ważnym strategicznym atutem dla Tencent” – powiedziała jedna z osób.

Przy szczytowym poziomie 100 euro za akcję, oferta Tencent stanowiłaby 127% premię w stosunku do średniej ceny akcji 44 euro w ciągu ostatnich trzech miesięcy i blisko historycznego pułapu ceny 108 euro w 2018 roku.

Tencent przedłożył rodzinie Guillemot term sheet – niewiążącą ofertę, w której szczegółowo opisano podstawowe warunki inwestycji – z ceną „powyżej” aktualnej ceny firmy, aby odeprzeć potencjalną konkurencję, podało jedno ze źródeł.

Globalne potęgi gier w ostatnich latach pospieszyły z produkcją wysokiej jakości niezależnych twórców gier, ponieważ brakuje ich, jak podają dwa źródła.

Kierownictwo wyższego szczebla Tencent poleciało do Francji w maju, aby spotkać się z rodziną Guillemot w sprawie wykupu, powiedziały dwie osoby.

Naciski domowe

Chiński regulator gier nie wydał firmie Tencent żadnych nowych licencji na gry od czerwca zeszłego roku, zanim zamroził pozwolenia na gry na prawie dziewięć miesięcy. Ponieważ zatwierdzenie zostało wznowione w kwietniu tego roku, firma nie została włączona do żadnej z ostatnich czterech partii. Czytaj więcej

W maju Tencent poinformował, że przychody z gier krajowych spadły o 1% w pierwszym kwartale, podczas gdy przychody z gier międzynarodowych wzrosły o 4%.

Tencent, który jest właścicielem udziałów amerykańskich twórców gier wideo Epic Games i Riot Games, powiedział w czerwcu, że do końca roku wyda na całym świecie swoją flagową grę mobilną „Honor of Kings” na całym świecie. Czytaj więcej

READ  Mężczyzna oskarżony o wjechanie samochodem na bożonarodzeniową paradę Waukesha wygłosił płaczliwe argumenty końcowe

W 2016 roku kupił większościowy pakiet udziałów w firmie Supercell, producencie gier mobilnych „Clash of Clans”, za około 8,6 miliarda dolarów, co jest jedną z największych transakcji na rynku gier na świecie.

Jest również właścicielem 9% udziałów w brytyjskiej firmie Frontier Developments zajmującej się grami wideo, aw zeszłym roku zapowiedział, że kupi Sumo, innego brytyjskiego dewelopera, za 1,3 miliarda dolarów. Czytaj więcej

Ubisoft, którego tytuły to także „Prince of Persia” i „Rainbow Six”, prognozuje niższy zysk operacyjny w latach 2022-23 po tym, jak firma straciła przychody operacyjne za lata 2021-22 w maju. Czytaj więcej

(1 USD = 0,9819 euro)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Pameli Barpaglii w Londynie, Sudip Khar-Gupta i Richarda Luffa w Paryżu, grafika Juliana Pontusa; Montaż przez Sumeeta Chatterjee i Jasona Neely

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *