Eksperci ujawniają, co oznacza sprzedaż Tesli o wartości 936 mln USD dla Bitcoina

Eksperci branży kryptograficznej nie przejmują się zbytnio decyzją Tesli o sprzedaży 75% swojego bitcoina (BTC), co sugeruje, że bardzo powszechną strategią przedsiębiorstw jest poprawa przepływu środków pieniężnych w okresie spowolnienia gospodarczego.

W środę producent samochodów elektrycznych ujawnił, że w drugim kwartale sprzedał 75% swoich udziałów w bitcoinach, dodając 936 milionów dolarów fiducjarnych do swojego bilansu.

Podczas telekonferencji dyrektor generalny Tesli Elon Musk zauważył, że sprzedaż „nie powinna być traktowana jako osąd w sprawie Bitcoina”, wyjaśniając, że ruch ten był spowodowany płynnością, biorąc pod uwagę trwające blokady Covid w Chinach.

„Powodem, dla którego sprzedaliśmy nasze pakiety bitcoinów, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokady Covid w Chinach ustąpią. Dlatego ważne było dla nas zwiększenie naszej pozycji gotówkowej.

„Zdecydowanie jesteśmy gotowi zwiększyć nasze zasoby Bitcoin w przyszłości”.

Zapytany przez inwestorów podczas wezwania do zarobków, czy postrzega bitcoin jako aktywa długoterminowe, Musk powiedział, że kryptowaluta była „ubocznym poboczem głównego celu Tesli”, którym jest „przyspieszenie nadejścia zrównoważonej energii”.

„Kryptowaluta nie jest czymś, o czym dużo myślimy” – powiedział.

Marcus Thielen, dyrektor ds. inwestycji w IDEG z siedzibą w Singapurze, zarządzający aktywami cyfrowymi, powiedział Cointelegraph, że Tesla mogła sprzedać swojego bitcoina, ponieważ „postrzegano go jako odwrócenie uwagi od podstawowej działalności”.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby Tesla trzymała się Bitcoina, gdy Bitcoin się ustabilizuje, w przeciwnym razie sprzedałby się w 100%”.

Kylie Purcell, ekspert od obrotu giełdowego w porównywarce Finder, wyjaśniła, że ​​producent samochodów elektrycznych nie był osamotniony w swojej decyzji o „pozyskaniu kapitału w gotówce”.

„W obliczu recesji gospodarczej i recesji nierzadko zdarza się, że inwestorzy i firmy przenoszą kapitał z wysoce niestabilnych aktywów do waluty fiducjarnej” – zauważył.

Dodał, że chociaż ceny bitcoinów spadły po ogłoszeniu, są już oznaki ożywienia.

READ  Pitani wzywa do cofnięcia zamrożenia 3,5 miliarda dolarów dla ofiar afgańskiego Karzaja 9/11

W środę cena Bitcoina spadła o około 2,6% po ogłoszeniu przez Teslę i powróciła do 23 299 USD w momencie pisania tego tekstu – śledząc jej jednomiesięczny szczyt, co oznacza, że ​​społeczność kryptograficzna może nie martwić się zbytnio ogłoszeniem.

Stłumiona reakcja na sprzedaż różniła się od ogłoszenia w lutym zeszłego roku, że Telsa otrzymała 1,5 miliarda dolarów w BTC, aby dodać do swojego bilansu i planuje zaakceptować Bitcoin jako zapłatę za niektóre produkty (który od tego czasu został usunięty).

W wiadomościach cena Bitcoina natychmiast wzrosła o prawie 3000 USD, podnosząc wartość kryptowaluty. Nowy rekord wszech czasów Ponad 43 000 $.

Związane z: Cena Bitcoina spada poniżej 23 000 USD po tym, jak raport o zarobkach ujawnia, że ​​​​Tesla sprzedała 75% swoich BTC

Szef partnerstw strategicznych Swyftx, Tommy Honan, powiedział Cointelegraph, że decyzja Tesli o zakupie Bitcoina w zeszłym roku była „najważniejszym momentem, jaki można sobie wyobrazić dla aktywów cyfrowych”.

„To prawie pozwoliło innym firmom umieścić kryptowaluty w swoich bilansach i widzieliśmy wielu dużych inwestorów instytucjonalnych oraz małych i średnich firm wchodzących na rynek”.

„Wyprzedaż nie jest werdyktem w sprawie Bitcoina, tylko grą gotówkową, a rynek wydaje się go zaakceptował” – powiedział Musk. Cena Bitcoina utrzymywała się na stałym poziomie w ciągu ostatnich 24 godzin i bylibyśmy zaskoczeni, gdyby inni wielcy inwestorzy podążyli w jej ślady, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną cenę Bitcoina.