Eksperyment Elon Musk na Twitterze został zawieszony


Nowy Jork
Biznes CNN

Sędzia nadzorujący spór o przejęcie między Elonem Muskiem a Twitterem w czwartek orzekł o zawieszeniu postępowania sądowego do 28 października na wniosek prezesa Tesli, co oznacza, że ​​proces, który miał się rozpocząć 17 października, nie odbędzie się zgodnie z planem.

Twitter sprzeciwił się wnioskowi Muska o zawieszeniu ruchu i wyraził obawy, że może nie dotrzymać słowa, aby szybko zamknąć transakcję.

„Jeśli transakcja nie zostanie zakończona do godziny 17:00 w dniu 28 października 2022 r., strony są proszone o skontaktowanie się ze mną pocztą elektroniczną tego wieczoru w celu uzyskania dat rozpraw na listopad 2022 r.” – powiedziała sędzia, prezes sądu Delaware Chancery, Kathleen St. Justice McCormick. zamówienie

Prawnicy Elona Muska złożyli w czwartek wniosek o zawieszenie postępowania w sporze z Twitterem i usunięcie procesu, który miał się rozpocząć 17 października, z kalendarza sądu. Według sądu złożonego w czwartek.

Zgłoszenie – które mówi „w oczekiwaniu na zamknięcie transakcji” – przychodzi po Muska na początku tego tygodnia. Proponowane działanie Przejęcie Twittera o wartości 44 miliardów dolarów Zgodnie z pierwotnie uzgodnionymi warunkami Po miesiącach prób wyrwania się z umowy.

Musk jest „przygotowany do zamknięcia transakcji na 54,20 USD, a strony finansujące dług współpracują ze sobą, aby sfinansować zamknięcie, które ma zostać zamknięte około 28 października” – czytamy w zgłoszeniu.

Ale zgłoszenie sygnalizuje również opór Twittera wobec zaprzestania działań prawnych. „Twitter nie przyjmie tak za odpowiedź. Co zaskakujące, nalegali na prowadzenie sprawy” – napisano w liście.

Prawnicy Twittera udzielili zjadliwej odpowiedzi na zgłoszenie Muska. „Przeszkodą w zamknięciu tej sprawy jest, jak twierdzą pozwani, niechęć Twittera do przyjęcia „nie” jako odpowiedzi – czytamy w liście. „Zabronione, pozwani nadal odmawiają wypełnienia swoich zobowiązań umownych”.

Od miesięcy Musk próbuje wyjść z umowy, „a teraz, przed procesem, oskarżeni ogłaszają, że mimo wszystko chcą zamknąć sprawę. Mówią: 'Zaufaj nam, mówimy to tym razem’.

READ  Wiceprezydent Kamala Harris przeprowadziła wywiady z finalistami Sądu Najwyższego, powiedział urzędnik Białego Domu

„Dopóki oskarżeni zobowiążą się do zamknięcia działalności zgodnie z wymaganiami, Twitter będzie miał swój dzień w sądzie” – napisano w liście Twittera. „Oskarżeni mogą i powinni zamknąć w przyszłym tygodniu. Dopóki tego nie zrobią, ta akcja jest niepotrzebna i powinna zostać postawiona przed sądem.

Ta i z powrotem dostarcza najbardziej wyraźnej wskazówki, że finansowanie Muska może być teraz centralną kwestią w sporze między dyrektorem generalnym Tesli a Twitterem o zakończenie postępowania sądowego i zakończenie umowy. Musk wcześniej powiedział, że zapłaci za przejęcie poprzez zobowiązania dłużne od instytucji finansowych, finansowanie kapitałowe od inwestorów oraz własne aktywa.

Jednak eksperci prawni wyrazili obawy, że finansiści mogą chcieć wycofać się z transakcji w świetle ostatnich zmian na rynku kredytowym i spadku wartości firm z mediów społecznościowych. Według ekspertów Twitter chce kontynuować proces jako nacisk na Muska, dopóki nie zgodzi się na zamknięcie transakcji z finansowaniem dłużnym lub bez niego.

W czwartkowym zgłoszeniu zespół prawny Muska powiedział, że Musk zaoferował zamknięcie umowy po otrzymaniu finansowania dłużnego, a Twitter sprzeciwił się zakazowi w oparciu o obawy, że płatności mogą spaść. „Prawnik stron finansujących zadłużenie poinformował każdego ze swoich klientów, że są gotowi wywiązać się ze swoich zobowiązań”, powiedział Musk w zgłoszeniu.

Pozew zwraca się do sądu o zablokowanie pozwu i nakazanie Twitterowi zakończenia transakcji.

„Pragnienie procesu byłoby nie tylko kolosalnym marnotrawstwem zasobów partyjnych i sądowych, ale podważyłoby zdolność stron do zamknięcia transakcji” – stwierdza składający wniosek. „Zamiast pozwolić stronom na skupienie się na zabezpieczeniu finansowania dłużnego niezbędnego do sfinalizowania transakcji i przygotowania się do przeniesienia działalności, strony będą odwracane od zakończenia odkrycia i niepotrzebnego dowodu”.

W liście z odpowiedzią prawnicy Twittera zauważają, że zespół Muska odmówił „zobowiązania się do jakiejkolwiek daty końcowej”. Przedstawiciel jednego z banków, który miał udzielić Muskowi pożyczki, zeznał w czwartek rano: „Mr. Musk jeszcze nie wysłał im zawiadomienia o pożyczce i nie podał im żadnych konkretnych ram czasowych, w których zamierza zamknąć transakcję.

READ  Zaginiona od 30 lat kobieta odnaleziona żywa w domu w Puerto Rico

Prawnicy Twittera dodali: „Oskarżeni muszą umówić się na zamknięcie w poniedziałek 10 października”.

Wcześniej w czwartek prawnicy Muska i Twittera zgodzili się odroczyć zeznanie prezesa Tesli w bitwie sądowej, poinformowało CNN źródło zaznajomione z negocjacjami. Zeznanie Muska miało rozpocząć się w czwartek, zgodnie z zeznaniem na początku tego tygodnia. Nie jest jasne, czy wyznaczono nową datę powołania Muska, ale Twitter będzie naciskał na zamknięcie na początku przyszłego tygodnia, jeśli umowa nie zostanie osiągnięta.

Od środy obie strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia w sprawie zamknięcia przejęcia, poinformowało CNN oddzielne źródło. Przewodnicząca sądu stanu Delaware Chancery, Kathleen St. Jude McCormick, sędzia nadzorujący sprawę, powiedziała w środę w sądzie, że żadna ze stron nie wykluczyła sprawy i nadal przygotowuje się do procesu 17 października.

W czwartek McCormick złożył pismo do obu stron, określając termin odpowiedzi na wnioski o odkrycie, zauważając, że „rozprawa zbliża się wielkimi krokami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *