Elijah Wood i oryginalny film „Władca Pierścieni” rzucili rasistowską krytykę „Rings of Power”

Kilku artystów z nowej serii Amazon „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” uwięziło nienawistne komentarze widzów, którzy Skrytykował obsadę kolorowych ludzi Jak elfy, krasnoludy i Harfootowie, wśród innych fikcyjnych ras. (Większość ról została stworzona na potrzeby serialu, w tym Silvan elf Arondir, grany przez Ismaela Cruza Cordovę, i krasnoludka Disa, grana przez Sophię Nomvete, dwie aktorki, które były celem nienawistnych listów.)
Członkowie personelu rozmawiali o otrzymanych rasistowskich komentarzach, a teraz mają poparcie oryginalnego Hobbita DrewnoA AstinA Dominik Monaghan i Billy Boyd, który grał odpowiednio Frodo, Samways, Merry i Pippen. Cała czwórka aktorów pojawiła się w ubraniach z napisem w języku elfickim „Wszyscy tu mile widziani”, wraz z kilkoma uszami różnych postaci w różnych odcieniach skóry. (Tolkien został stworzony Różne dialekty elfickiego za swoją pracę.)
The koszule A czapki są wykonane przez Dona Marshalla, użytkownika TikTok, który ma ponad 590 000 obserwujących Zaangażowany „Zatajanie faktów »LOTR«”. Na początku tego miesiąca Marshall, który wyraził swój entuzjazm dla nowego serialu i jego nowych postaci, poprosił fanów, aby pomogli mu zidentyfikować użytkowników, którzy pozostawili rasistowskie komentarze pod jego filmami, mówić Już zablokował około 100 z nich.
JRR Tolkien, który napisał trylogię „Hobbit” i „Władca Pierścieni” między I i II wojną światową oraz w późniejszym okresie, niektórzy czytelnicy oskarżali go o przyjąć rasistowskie idee w jego powieściach, szczególnie w przedstawieniach elfów, krasnoludów i orków. A filmowa trylogia Jacksona „Władca Pierścieni” przedstawia ludzi kolorowych w kluczowych rolach.
„Pierścienie Mocy” Tymczasem w głównych rolach występują ludzie kolorowi, w tym Cordova, Numfit i Nazanin Boniadi, który gra Bronwyn. Brytyjsko-irańska aktorka podziękować „Uparta, odważna i prężna kobieta ze swojej ojczyzny”, która zainspiruje jej postać.
Ale niektórzy fani byli oburzeni nowym Śródziemiem, wysyłając nienawistne komentarze do samych aktorów pośród Raporty z serii jest „przegląd bombowy” (Oznacza to, że zalewa Internet tak wieloma złymi recenzjami, że fałszywie przedstawia prawdziwy odsetek krytyków i widzów, którym to się podobało).
Cordova, afro-latynoska aktorka z Portoryko, jest pierwszą kolorową osobą, która zagrała Tolkiena Elfa, ale w ciągu ostatnich dwóch lat został zasypany „czystą i zaciekłą mową nienawiści” w mediach społecznościowych, powiedział. Szanowany.

„Ciężko walczyłem o tę rolę właśnie z tego powodu” – powiedział. – Czułem, że mogę nieść tę pochodnię. Upewniłem się, że mój elf jest najbardziej elfem, najbardziej uroczym, ponieważ wiedziałem, że to nadchodzi.

Nomvete spodziewała się również nienawistnej reakcji na jej obsadę, zwłaszcza że jest pierwszą kobietą krasnoludką w graficznej adaptacji dzieła Tolkiena. Powiedziała Dzienna bestia Skupiają się głównie na poprawie reprezentacji w świecie fantasy.

„Kolorowi ludzie istnieją na świecie. Dlatego uważam, że to absolutnie szalone, że nie istniejemy lub nie możemy istnieć w świecie fantasy, ze wszystkich miejsc”.

Pozostali członkowie obsady bronili się nawzajem: Morvid powiedział Clarke’owi, który gra krasnoludzkiego bohatera Galadrieli: odwrotność Ten fan twierdzi, że seria, która odbiega od oryginalnych pomysłów Tolkiena, jest bezpodstawna.

„Pomysł, że każdy może dokładnie wiedzieć, czego on (Tolkien) chciał lub chciałby, jest, moim zdaniem, nonsensem” – powiedziała.

READ  Aaron Carter opuścił dziś wieczorem sesję odwykową, zanim znaleziono go martwego

Cordova podziękowała Astinowi i Woodowi za wsparcie zespołu „Rings of Power”.

„Należymy do Śródziemia”, Cordova Napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *