Elon Musk mówi pracownikom Tesli: Wracaj do biura, inaczej

Polityka, która została ujawniona we wtorek w wiadomościach e-mail wysłanych przez Muska do kadry zarządzającej Tesli, została po raz pierwszy ogłoszona przez serwis informacyjny o pojazdach elektrycznych. elektrek.

„Każdy, kto chce pracować zdalnie, musi opuszczać Teslę 40 godzin tygodniowo (czyli * co najmniej *) lub więcej. To mniej, niż prosimy pracowników fabryki” – napisał Musk. Biuro powinno być podstawowym miejscem pracy pracownika, w którym zwykle kontaktuje się on z innymi pracownikami – „nie zdalnym oddziałem niezwiązanym z obowiązkami służbowymi”.

Musk powiedział, że osobiście rozpatrzy każdy wniosek o zwolnienie z tej polityki, ale często powtarzał: „Jeśli nie przyjdziesz, uznamy, że zrezygnowałeś”.

Tesla (DSLA) Nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie zmiany polityki, ale Musk to potwierdził Ćwierkać Zapytany na Twitterze wczesnym rankiem w środę: „Hej Elon… Jakieś dodatkowe komentarze dla ludzi, którzy uważają, że przyjście do pracy to staromodny pomysł?” Musk odpowiedział: „Muszą udawać, że pracują gdzie indziej”.
Jest to całkowicie sprzeczne z polityką innej firmy technologicznej Musk Próbuję kupić, Świergot (TWTR)Ogłoszono, że pracownicy mogą kontynuować pracę z domu „na zawsze”, jeśli zechcą. „Tam, gdzie czujesz się bardziej produktywny i kreatywny, będziesz pracować, co zawsze obejmuje pracę w pełnym wymiarze godzin z domu”. Prezes Barak Agarwal Krótko przed ujawnieniem zainteresowania Muska posiadaniem portalu społecznościowego, napisał w marcu w notatce skierowanej do prawie 100 000 pracowników Twittera.
Jednak w Tesli tak nie będzie. To bardzo ważne, aby być widzianym w biurze wyższej kadry menedżerskiej, powiedział Musk, i to też powiedział, że było to powodem. Zasadniczo mieszkał w fabryce Tesli We Fremont w Kalifornii, kiedy firma była Walczy o zwiększenie produktywności W 2017 i 2018 roku.

„Gdybym tego nie zrobił, Tesla już dawno zbankrutowałby” – napisał. „Oczywiście są firmy, które tego nie potrzebują, ale kiedy ostatni raz wysłali świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu”.

READ  Poświąteczne na żywo: najlepsze oferty na Walmart, Best Buy, Amazon i wiele innych

Dodał: „Tesla tworzy i naprawdę produkuje najbardziej niesamowite i znaczące produkty dla każdej firmy na świecie”. „To się nie stanie tylko dlatego, że to nazwiesz”.

Badania pokazują, że większość pracowników biurowych Wolę pracę w domu. Od ponownego otwarcia biur po strajku Govt-19 wiele firm poza Twitterem ogłosiło większą elastyczność dla pracowników, którzy chcą pracować zdalnie. Zachowaj lub zaimponuj talentowi Zwłaszcza na ciasnym rynku pracy. Ale najbogatszy człowiek na świecie wydaje się nie dbać o tę energię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.