Elon Musk napisał do CEO Twittera wiadomość o prawnikach przed wycofaniem się z umowy: Raport

Twitter pozwał Muska po tym, jak zdecydował się wycofać z przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów. (plik)

Waszyngton:

Spór między dyrektorem generalnym Tesli Elonem Muskiem i Twitterem przybiera wiele zwrotów akcji.

Według nowych doniesień, Elon Musk niedawno, ale przed wycofaniem się z umowy, wysłał 28 czerwca wiadomość tekstową do prezesa Twittera Paraga Agrawala, informując go, że prawnicy firmy próbują „sprawiać kłopoty” po tym, jak szukali informacji o szczegółach finansowych. że Musk planował sfinalizować przejęcie Twittera.

Podobno przeczytał tekst Muska: „Wasi prawnicy wykorzystują te rozmowy do robienia kłopotów. To musi się skończyć”. Musk wysłał prywatną wiadomość po tym, jak Twitter zapytał Muska, jak sfinansuje umowę z Twitterem.

Kilka dni temu Twitter złożył pozew przeciwko Muskowi po tym, jak zdecydował się wycofać z transakcji przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów.

Według The Verge pozew został złożony we wtorek w sądzie hrabstwa Delaware, oskarżając Muska o hipokryzję. „Twitter podejmuje to działanie, aby zmusić Muska do popełnienia dalszych naruszeń, aby zmusić Muska do wypełnienia swoich zobowiązań prawnych i zmusić go do zakończenia fuzji po zadowoleniu” – napisał Twitter w pozwie. Pozew oznacza początek tego, co może być przedłużającą się batalią prawną, ponieważ Twitter stara się zmusić Muska do zapłacenia firmie 54,20 USD za akcję. Twitter, który był reprezentowany przez potężne firmy prawnicze Wachtell, Lipton i Rosen & Katz M&A, twierdził, że Musk szukał ucieczki od umowy, wymagając „istotnego negatywnego skutku” lub naruszenia umowy.

W pozwie stwierdzono, że Musk powinien był spróbować wyczarować jedną z tych rzeczy”. Musk ogłosił zakończenie umowy przejęcia Twittera w wiadomości wysłanej przez zespół Muska na Twittera na początku tego miesiąca.

Musk postanowił zawiesić transakcję z powodu wielokrotnych naruszeń umowy kupna. W kwietniu Musk zawarł umowę przejęcia z Twitterem za 54,20 USD za akcję w transakcji o wartości około 44 mld USD. Jednak Musk zawiesił umowę w maju, aby umożliwić swojemu zespołowi sprawdzenie twierdzenia Twittera, że ​​mniej niż 5 procent kont na platformie to boty lub spam.

READ  Nowa japońska rakieta zawodzi z powodu problemu z silnikiem, co jest ciosem dla ambicji kosmicznych

W czerwcu Musk publicznie oskarżył witrynę mikroblogową o naruszenie umowy o fuzji i zagroził odejściem i anulowaniem przejęcia firmy zajmującej się mediami społecznościowymi za nieudostępnienie żądanych danych dotyczących spamu i fałszywych kont. Musk twierdził, że Twitter „aktywnie opierał się i łamał jego prawa do informacji”, jak określono w umowie, podała CNN, powołując się na list, który wysłał do Vijaya Jade, szefa działu prawnego, politycznego i zaufania Twittera.

Mask poprosił Twittera o przekazanie informacji na temat jego metodologii testowania na poparcie jego twierdzeń, że boty i fałszywe konta stanowią mniej niż 5 procent aktywnej bazy użytkowników platformy, co od lat konsekwentnie podaje firma w standardowych publicznych ujawnieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *