Elon Musk napisał na Twitterze, że skonfrontował się z Billem Gatesem w sprawie krótkiej sprzedaży Tesli

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że skonfrontował się z innym miliarderem Billem Gatesem o tym, czy sprzedaje akcje Tesli. Piżmo pojawia się tutaj na uroczystej ceremonii otwarcia producenta Tesla Giga Texas „Cyber ​​Rodeo” 7 kwietnia 2022 roku.

Susan Cordero | AFP | Obrazy Getty

Elona Muska oskarżać Microsoft wspólnik założycielski Bill Gates krótka sprzedaż Tesla.

W piątek w tweecie dyrektor generalny Tesli przyznał, że zapytał Gatesa, czy zajmuje się krótką sprzedażą akcji producenta samochodów elektrycznych. Kiedy inwestorzy sprzedają akcje, obstawiają, że cena aktywów spadnie.

„Słyszałem od kilku osób w TED, że Gates wciąż ma pół miliarda dolarów na Teslę, dlatego zapytałem go, więc nie jest to takie tajne” – powiedział Musk w tweecie.

Odpowiadał na pytanie od użytkownika Twittera O tym, czy zrzut ekranu z rzekomej rozmowy tekstowej między miliarderami jest prawdziwy.

Odpowiedź szefa Tesli brzmiała: „Tak, ale nie ujawniłem tego New York Timesowi. Musieli zdobyć to przez przyjaciół przyjaciół”.

W rozmowie tekstowej, której nie można niezależnie zweryfikować przez CNBC, zapytał Mask Gates: „Czy nadal masz pół miliarda dolarów krótką pozycję przeciwko Tesli?”

Gates odpowiedział: „Przykro mi, że tego nie zamknąłem. Chciałbym omówić możliwości filantropii”.

Musk odpowiedział: „Przepraszam, nie mogę poważnie traktować twojej filantropii, kiedy masz ogromną krótką pozycję przeciwko Tesli, firmie, która robi wszystko, co w jej mocy, aby rozwiązać problem zmian klimatycznych”.

Rzecznik Billa Gatesa nie był od razu dostępny do komentowania, gdy skontaktował się z CNBC.

Gates powiedział Autorka opinii New York Times, Kara Swisher W zeszłym roku: „Ważne jest, aby powiedzieć, że to, co Elon zrobił z Teslą, jest jednym z największych wkładów w zmiany klimatyczne, jakie ktokolwiek kiedykolwiek wniósł. Wiesz, niedocenianie Elona nie jest dobrym pomysłem”.

READ  W Czarny piątek obserwuje się niski ruch w rankingach sklepów detalicznych

Dodał jednak, że to, co robi Tesla, to „proste rzeczy, jak samochody osobowe”. Gates podkreślił potrzebę wywarcia większego wpływu na zmiany klimatyczne poprzez zajęcie się innymi branżami.

„W zasadzie nie robimy wystarczająco dużo twardych rzeczy: stali, cementu, mięsa” – powiedział wtedy. „I niestety rzeczy, o których ludzie myślą – elektryczność, samochody osobowe – stanowią jedną trzecią problemu. Musimy więc popracować nad dwiema trzecimi”.

„Jeśli wszystko, na czym ci zależy, to te krótkoterminowe wskaźniki, a nie zielone składki na całym świecie, tracisz najdłuższy trop, najtrudniejsze rzeczy”.

To nie pierwszy raz, kiedy ci dwaj mężczyźni publicznie się nie zgadzają.

Kiedy Gates ujawnił w 2020 roku, że kupił sobie całkowicie elektryczne Porsche Taycan, jeden z użytkowników Twittera zapytał: „Zastanawiam się, dlaczego Bill Gates zdecydował się wybrać Taycan zamiast Tesli”.

Musk odpowiedział tweetem: „Moje rozmowy z Gatesem były rozczarowujące [to be honest]. ”

Musk również wcześniej spekulował, że Gates może dokonać krótkiej sprzedaży akcji swojej firmy. Zapytany o te komentarze i czy brakuje mu Tesli, Gates powiedział CNBC w zeszłym roku: „Nie mówię o moich inwestycjach, ale myślę, że powinien być bardzo dumny z tego, co zrobił”.

Również w wywiadzie Bloomberga w lutym 2021 r.Gates powiedział, że chciałby być „po dłuższej stronie” Tesli, gdy zapytano go o twierdzenia Muska.

Todd Haselton i Ryan Brown z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.