Elon Musk prowadzi AMA Town Hall na Twitterze

Twitter planuje zorganizować sesję pytań i odpowiedzi z pracownikami Elona Muska po tygodniu wewnętrznych protestów już czas do rady dyrektorów sieci społecznościowej, zgodnie z listami firm otrzymanymi przez The Washington Post.

Ogłoszenie przez dyrektora generalnego Twittera, Paraga Agrawala, bardzo nietypowej wewnętrznej sesji AMA – co oznacza „Zapytaj mnie o cokolwiek” – było próbą uspokojenia zaniepokojonych pracowników, którzy w ostatnich dniach wyrazili obawy, że Musk może zaszkodzić firmie. kultury, a także utrudniać ludziom wykonywanie pracy.

„Mówimy, że Twitter jest tym, co się dzieje i o czym ludzie teraz rozmawiają. Często my [at] Świergot być Co się dzieje i o czym ludzie mówią. Z pewnością tak było w tym tygodniu, napisał Agrawal w ogólnofirmowym e-mailu w czwartek, zapraszając pracowników na AMA. „Po ogłoszeniu przez zarząd wielu z was miało różnego rodzaju pytania O Elon Musk, zapraszam do zadania tych pytań do dla niego.”

Ratusze, w których pracownicy mogą zadawać bezpośrednie, ukierunkowane pytania kierownictwu wyższego szczebla, to długa tradycja w Dolinie Krzemowej, która jest regularnie przeprowadzana na Facebooku, Google i Twitterze. Ale goszczenie członka zarządu w jednym to rzadkość.

Elon Musk opóźnił przesłanie formularza i zarobił 156 milionów dolarów

Rzecznik Twittera, Brenden Lee, potwierdził AMA i odmówił dalszych komentarzy. Musk nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

„Nie mogę się doczekać współpracy z Radą Parag & Twitter, aby w nadchodzących miesiącach wprowadzić znaczące ulepszenia na Twitterze” – napisał Musk we wtorek, odpowiadając na publiczne powitanie od Agrawal.

Kilka godzin wcześniej Musk przeprowadził ankietę wśród swoich 80 milionów obserwujących na Twitterze, czy chcieliby zobaczyć przycisk edycji — który pozwoliłby im edytować tweety po ich opublikowaniu — jako niejasny wskaźnik dotyczący od dawna żądań funkcji od platformy. potężnych użytkowników. Firma potwierdziła później, że przycisk rzeczywiście był włączony.

READ  Departament Energii odrzuca dotację w wysokości 200 milionów dolarów dla producenta baterii po krytyce ze strony Partii Republikańskiej w związku z rzekomymi powiązaniami z Chinami

Awans Muska – który jest dyrektorem generalnym Tesli i SpaceX – na forum Twittera po tym, jak po cichu kupił ponad 9% firmy, popchnie Twittera do większej liczby wojen politycznych i kulturowych toczących się w Stanach Zjednoczonych.

Twitter, którego siedziba główna znajduje się w liberalnym San Francisco i zatrudnia ponad 5000 pracowników, którzy mogą pracować zdalnie z dowolnego miejsca, znany jest z bardzo otwartej i liberalnej kultury korporacyjnej. Niedawno zmarły dyrektor generalny Jack Dorsey jest wybitnym zwolennikiem Black Lives Matter. Twitter był pierwszą firmą, która podjęła działania przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi w związku z jego tweetami wspierającymi buntowników w Kapitolu 6 stycznia, a także pierwszą, która umożliwiła pracownikom stałą pracę z domu. Zespoły inżynierskie spędziły lata na tworzeniu narzędzi do zwalczania spamu, dezinformacji i mowy nienawiści.

Z drugiej strony Musk wykorzystał swoje szeroko obserwowane konto na Twitterze, aby zakwestionować potrzebę moderowania treści, promując się jako bohater Od wolności słowa i jak kilku pracowników zauważyło w tym tygodniu w wewnętrznych wiadomościach – wydają się kpić z zaimków płciowych. Był również znany jako bezwzględny menedżer, który swoim sposobem myślenia będzie starał się zwalniać ludzi na miejscu, gdy nie są w samolocie.

„Szybkie pytanie: jeśli pracownik tweetnie z niektórymi rzeczami, które pisze Elon, prawdopodobnie jest on przedmiotem dochodzenia HR” – zauważył jeden z pracowników na kanałach firmy Slack. „Czy członków zarządu obowiązuje ten sam standard?”

W innym poście pracownicy mieli problemy z przyjęciem lidera, którego wartości wydawały się kolidować z firmą.

Ten pracownik zapytał: „Wiemy, że wyrządził krzywdę pracownikom, społeczności transpłciowej, kobietom i innym, którzy mają mniejszy wpływ na świat”. „Jak pogodzimy tę decyzję z naszymi wartościami? Czy innowacje przewyższają ludzkość?”

Inny pracownik, który powiedział, że pracował dla Tesli, powiedział, że „był świadkiem strasznych zmian w kulturze firmy, które nastąpiły” po tym, jak Musk objął stanowisko dyrektora generalnego. „Teraz naprawdę się martwię, ponieważ na własne oczy widziałem, co może zrobić” – powiedziała osoba.

READ  FBI i FAA prowadzą śledztwo w sprawie przeniesienia kłopotliwego pasażera z lotu United w Chicago

Przez cały tydzień wyżsi menedżerowie Twittera uczestniczyli w Slacku, aby przypomnieć pracownikom, że kultura firmy pozostała taka sama i że Musk nie będzie odpowiedzialny za ważne decyzje, zauważając, że Agrawal wciąż jest „łamiącym remis”.

Elon Musk dołącza do forum Twittera, obiecuje znaczne ulepszenia

Ale dla osoby, która początkowo określiła się jako „bierny„Inwestor – co oznacza udziałowca, który nie ma na celu wpływania na firmę ani jej zmiany – przed wejściem do zarządu wydawało się, że Musk już odgrywał dużą rolę.

Obawy pracowników Twittera dotyczące potencjalnie ogromnej roli Muska były echem wcześniejszych protestów z ostatnich lat na Facebooku, gdzie pracownicy wielokrotnie zadawali pytania o wpływ kontrowersyjnego, prawicowego członka zarządu, Petera Thiela.

Dorsey napisał na Twitterze, że Agrawal i Musk będą „wspaniałym zespołem”. Zaproszenie do AMA, wraz z dyrektorem generalnym, wydaje się również sugerować, że Musk otrzymał więcej autorytetu.

„Naszą usługę definiuje szeroka gama opinii i głosów” – napisał Agrawal w swoim e-mailu w czwartek. „I to powinno zostać odzwierciedlone i przyjęte również wewnętrznie”.

Fayez Seddiqi przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *