Emigranci wysłani przez gubernatora DeSantisa do Martha’s Vineyard wyruszają do Cape Cod.

Urzędnicy z Massachusetts ogłosili w piątek, że przeniosą około 50 migrantów z Martha’s Vineyard Island do bazy wojskowej na Cape Cod, aby mogli znaleźć schronienie i wytyczyć kolejne kroki. Ruch jest dobrowolny dla migrantów, powiedział rząd.

Gubernator Charlie Baker (R) Powiedział, że migranci otrzymają schronienie i pomoc humanitarną. w pokojach wieloosobowych w Joint Base Cape Cod w Born. Urzędnicy stanowi i lokalni zapewnią imigrantom jedzenie, schronienie i inne usługi. Baker powiedział, że planuje rozmieścić 125 członków Gwardii Narodowej Massachusetts, aby pomóc w akcji humanitarnej.

Gubernator Florydy Ron DeSantis (R) Zaskoczyło to urzędników centralnych i państwowych W środę wysyłając migrantów, którzy niedawno przekroczyli granicę amerykańsko-meksykańską, na zamożną wyspę wypoczynkową. Posunięcie to jest częścią kampanii DeSantis i innych republikańskich gubernatorów w Teksasie i Arizonie, aby wysłać imigrantów do silnie demokratycznych miast, takich jak Waszyngton, Nowy Jork i Chicago.

Wielu imigrantów i tak przybyło do tych stanów, ale nieoczekiwani przybysze chwytają miejscowych i wysyłają ich w poszukiwaniu zapasów i schronienia dla przybyszów. Wielu migrantów pochodzi z południowoamerykańskiego kraju Wenezueli pogrążony w kryzysie politycznym i gospodarczymPrzy braku żywności, wody i prądu.

W przemówieniu w czwartek wieczorem na dorocznej gali Congressional Hispanic Caucus Institute Biden zaatakował Republikanów.

„Zamiast pracować z nami nad rozwiązaniami, Republikanie bawią się w politykę z ludźmi, używając ich jako rekwizytów” – powiedział. „To, co robią, jest po prostu złe, nieamerykańskie, nieodpowiedzialne”.

Ale Republikanie poparli ten środek, mówiąc, że miasta przygraniczne nadal doświadczają dużej liczby infiltracji. Federalni funkcjonariusze straży granicznej dokonali w tym roku podatkowym prawie 2 milionów zatrzymań wzdłuż południowej granicy, czyli więcej niż w zeszłym roku.

„Jeśli jest kryzys humanitarny w Martha’s Vineyard, czy nie jest to przyczyną znacznie bardziej znaczącego kryzysu humanitarnego na granicy południowo-zachodniej?” Republikanie z Izby Reprezentantów w Komitecie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tweeted Piątek.

READ  Graham prosi Sąd Najwyższy o interwencję po orzeczeniu wyborczym

Politycy stanowi i lokalni w Massachusetts pochwalili reakcję na Martha’s Vineyard, oceanicznej wyspie dostępnej tylko drogą powietrzną i morską, gdzie wolontariusze gromadzili się, aby pomóc migrantom, niosąc mapy i niewiele zapasów. Niewielu spodziewało się przybycia do dużego miasta z bliskim dostępem do transportu publicznego, a nie małej wyspy liczącej 20 000 osób.

„Społeczności wyspiarskie nie są wyposażone, aby zapewnić zrównoważone zakwaterowanie” – powiedział rząd.

Baza wojskowa jest już wykorzystywana jako schronienie awaryjne, a urzędnicy powiedzieli, że może zapewnić „bezpieczne tymczasowe schronienie odpowiednie do specyficznych potrzeb rodzin i osób”.

Placówka posiada również dostęp do usług prawnych i placówek służby zdrowia. W przeszłości miejsce to chroniło mieszkańców Luizjany uciekających przed huraganem Katrina i mieszkańców Massachusetts dotkniętych Covid.

„Jesteśmy wdzięczni dostawcom, wolontariuszom i lokalnym urzędnikom, którzy w ciągu ostatnich kilku dni wkroczyli do Martha’s Vineyard, aby zapewnić natychmiastowe usługi tym osobom” – powiedział Baker w oświadczeniu.

„Chociaż środowa wizyta w Martha’s Vineyard była nieoczekiwana, reakcja nie była niezwykła” – powiedział sekretarz ds. bezpieczeństwa publicznego Terrence Reidy. „Praca wielu partnerów państwowych i lokalnych jest przykładem najlepszych wartości naszej wspólnoty, zapewniając bezpieczne schronienie, żywność i opiekę ludziom podczas długiej i wstrząsającej podróży”.

Urzędnicy państwowi powiedzieli, że plan ma pomóc imigrantom, którzy zdecydują się pozostać na parterze, w tym dostęp do schronienia, odzieży, sprzętu higieny osobistej, dobrej i opieki zdrowotnej, zdrowia psychicznego i poradnictwa w ich ojczystym języku. Urzędnicy powiedzieli, że nie mogą przyjąć podstawowych datków.

Molly Hennessy-Fiske z Houston i Joanna Slater z Williamstown przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *