Errol Spence Jr zatrzymuje Yordenisa Ojasa na 10. miejscu, aby skonsolidować tytuły, dzwoni później do Terrence’a Crawforda

ARLINGTON, Teksas — Errol Spence Jr. zakręciło mu się w głowie, gdy rozglądał się po ringu w poszukiwaniu ustnika.

Yordenis Ugas wysłał ją w sobotę po tym, jak nawiązał kontakt z brutalną prawą ręką w rundzie 6, zanim sędzia Laurence Cole powoli przesunął się, by zatrzymać akcję, aby umożliwić Spence’owi odzyskanie jej. Wtedy Ugas podłączył się lewą ręką, a następnie prawą, co spowodowało, że rozproszona Spence wślizgnęła się na liny w czymś, co można by nazwać nokautem.

Łańcuch wydarzeń tylko wydawał się ożywić Spence’a, który walczył przed tłumem swojego rodzinnego miasta na stadionie AT&T po raz trzeci w czterech walkach. Zaczął atakować bardziej agresywnie w następnej rundzie i przejął kontrolę nad meczem po trafieniu Ojas lewym uderzeniem. Systematyczne bicie, którym powoli, ale pewnie strzelił do Ugasa, zamknęło prawe oko kubańskiego boksera, zanim lekarz pierwszego rzędu poradził Cole’owi przerwanie walki na 1:44 dziesiątej rundy.

Ugas (27-5, 22 KO) został przewieziony do szpitala Johna Petera Smitha w Fort Worth w Teksasie na badanie prawego oka. Spence (28-0, 22 KO) wyprzedziła trzy karty wyników w doliczonym czasie gry: 88-82, 88-83 i 88-82. Dwóch sędziów zdobyło ósmą rundę dla Spence 10-8.

Po wygranej Spence dodał tytuł Ugas w wadze półśredniej wraz z tytułami WBC i IBF, które już miał. Teraz Spence potrzebuje tylko tytułu WBO Terence’a Crawforda, aby zostać niekwestionowanym 147-funtowym mistrzem.

„Wszyscy wiedzą, kogo chcę w następnej kolejności; chcę być następnym Terrence’em Crawfordem”, powiedział Spence, bokser numer 6 funtów za funt w ESPN. „To jest walka, której chcę; to jest walka, której wszyscy chcą. Terence, idę po ten pas matki”.

READ  Rams WR Cooper Kupp do operacji stawu skokowego wykona terapię podczerwienią

Spence i Crawford od lat wirują wokół siebie, ale nigdy nie zbliżają się do sfinalizowania umowy, która od dawna jest jedną z największych potencjalnych walk bokserskich. Wygrana Crawforda z Seanem Porterem w listopadzie była ostatnią rundą jego długoterminowej umowy z Top Rank, rzadko prowadzoną firmą promocyjną PBC, która promuje walki Spence’a.

Teraz, gdy Crawford jest wolnym agentem, największa przeszkoda w meczu została usunięta i wygląda na to, że istnieje realna możliwość jeszcze w tym roku.

„Gratulacje, świetna walka, teraz toczy się prawdziwa walka”, Crawford napisał na Twitterze w Spence. „Nigdy więcej rozmów, żadnej strony ulicy, chodźmy!”

Walka z Crawfordem wydawała się wymknąć z pięści Spence’a w połowie meczu. 35-letni Ojas kontynuował odciążanie Spence’a w szóstej rundzie po uderzeniu w liny, gdy kandydat pochłonął karę. Tym razem Cole ostatecznie przerwał mecz, mimo braku przerwy w akcji. Wydaje się, że opóźnienie pozwoliło 32-letniej Spence dojść do siebie. Zaczął strzelać ciosami w Ojas po wznowieniu meczu.

„Myślałem, że sędzia powiedział »stop«, więc się zatrzymałem” – powiedział Spence, który strzelił swój pierwszy przystanek dla mistrza od czasu zdobycia tytułu FIVB z Kell Brook w maju 2017 r. Potem uderzył mnie trzema lub czterema strzałami. To była moja wina. To był mały błąd. Powinieneś się chronić przez cały czas, a ja nie. Nie stanąłem na nogach. Odwróciłem się i spojrzałem na swój język, a on mnie uderzył.

Runda 6 była ostatnim spotkaniem Ojas. Spence, który w pierwszej połowie meczu głównie skręcał tylną nogę, teraz atakował z niesłabnącą presją. Modyfikacja zrobiła różnicę. Druga waga półśrednia ESPN była skierowana na środkową część Ugas i opłaciło się to, gdy jego aktywność spadła.

Według CompuBooks z 216 ciosów, które trafiły Spence’a, 70 spadło na ciało. Spence zadała 110 potężnych ciosów w ognistej 8 rundzie i zadzwoniła do 46.

READ  Antonio Brown zwalnia Toma Brady'ego i Bruce'a Ariane w mediach społecznościowych

Ojas pokłócił się ze Spence’em w środku, ale jego prawe oko nadal wybałuszyło się do tego stopnia, że ​​nie mógł go zobaczyć. Został ponownie kontuzjowany w ósmej rundzie po serii strzałów, zanim Cole przerwał mecz, aby umożliwić lekarzowi zbadanie Ugasa. Po około minucie praca została wznowiona. Tym razem Ugas otrzymał odroczenie.

„Jest mi smutno, ciężko trenowałem do tej walki” – powiedział przez tłumacza trzeci w ESPN w wadze półśredniej, Ojas. „Cały mój szacunek dla Errola Spence’a. Jest świetnym mistrzem. … sędzia przerwał walkę, ale chciałem iść do końca. Zdecydowanie miałem szansę wygrać walkę w szóstej rundzie, ale dobrze wyzdrowiał ”.

W pewnym momencie to lewe oko Spence’a doprowadziło do tego meczu w pierwszej kolejności. 32-latek miał spotkać się z legendą Mannym Pacquiao w sierpniu, ale Spence wycofał się z walki po tym, jak lekarz zdiagnozował u niego odwarstwienie siatkówki.

Spence szybko przeszła operację, gdy Ojas wkroczył z 11-dniowym wyprzedzeniem, by skorzystać z okazji, która zmieniła życie. Ugas był już mistrzem i wcześniej w swojej karierze obalił kontrowersyjną decyzję Portera w meczu o tytuł, ale była to okazja, by stać się jednym z elitarnych bokserów.

Ojas stanął na wysokości zadania, wygrywając z niespodzianką dominującą decyzję i posyłając Pacquiao na emeryturę. Awantura Spence’a z pochodniami zniknęła jak kłębek dymu, ale pojawiła się dla niego kolejna szansa.

Szybko dochodząc do siebie po operacji, Spence pominął rutynowe strojenie i udał się prosto do zjednoczenia tytułu z Ugasem. Walka Spence’a była czwartym z rzędu pay-per-view i trzecim w domu Dallas Cowboys w jego ostatnich czterech walkach (ogłoszono 39 946 uczestników).

„Nie miałem absolutnie żadnych wątpliwości” – powiedział Spence. „Wierzę w siebie w 100%”. „…Nie chciałem walczyć z modami ani walczyć z kimś, kogo wiedziałem, że mogę pokonać. Chciałem kogoś, kto wydobyłby ze mnie to, co najlepsze i wiedziałem, że Ugas zrobi wszystko, co w mojej mocy”.

READ  Według raportu Chris Jones, Chiefs zawarł rekordowy pięcioletni kontrakt o wartości około 160 milionów dolarów z gwarancją 95 milionów dolarów

Po raz kolejny Spence po poważnej kontuzji udowodnił, że nadal jest jednym z najlepszych zawodników w całym boksie. Po pokonaniu Portera w jednej z najlepszych walk akcji 2019 roku, miesiąc później, w październiku, brał udział w jednej niszczycielskiej katastrofie samochodowej.

Po utracie kilku zębów i pobycie w szpitalu Spence powrócił w grudniu 2020 r., wygrywając decyzję o utrzymaniu tytułu nad Dannym Garcią. A teraz odniósł kolejne imponujące zwycięstwo nad jednym z najlepszych ciężarowców na świecie w swojej pierwszej walce po operacji oka.

Jedyne, co pozostaje Spence w wadze półśredniej, to oczywiście długo oczekiwane spotkanie z Crawfordem.