Eskalacja napięć geopolitycznych po uderzeniu rakiety w Polskę

Zarządzający funduszem twierdzi, że inflacja „prawdopodobnie” osiągnęła szczyt

Zdaniem Dana Avigada, partnera i menedżera portfela w Lansdowne Partners, po tym, jak inflacja hurtowa i konsumpcyjna w USA spadła w ubiegłym tygodniu poniżej oczekiwań, mogliśmy być świadkami szczytowego wzrostu cen.

„Inflacja prawdopodobnie osiągnęła szczyt i prawdopodobnie zacznie spadać. Myślę, że prawdziwym pytaniem jest czas, w którym to nastąpi, w porównaniu ze spowolnieniem w realnej gospodarce i wpływem tych dwóch przeciwstawnych sił na giełdy w ciągu najbliższych sześciu lat”, Avigad powiedział Jomana Persic z CNBC na konferencji Sohn London w środę.

„Istnieje argument, że jeśli rynki akcji i obligacji silnie wzrosły, oznacza to złagodzenie warunków finansowych znacznie wcześniej w cyklu, niż chcą tego banki centralne”.

– Elliotta Smitha

Akcje w ruchu: Billerud w dół 6%, Saab w górę 5%

Akcje szwedzkiego producenta celulozy i papieru Billerud spadły o ponad 6% na początku handlu do dna indeksu Stoxx 600 po tym, jak Jefferies obniżył ocenę akcji z „trzymaj” do „słabych”.

Na szczycie indeksu akcje firmy lotniczej i obronnej Citizenship Saab wzrosły o 5%.

Inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła najwyższy od 41 lat poziom 11,1%, ponieważ ceny żywności i energii nadal rosną

Inflacja w Wielkiej Brytanii wzrosła do 41-letniego maksimum na poziomie 11,1% W październiku przewyższył oczekiwania, ponieważ ceny żywności, transportu i energii nadal ciążyły gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom.

„Szacunki typowej inflacji cen towarów i usług konsumpcyjnych wskazują, że wskaźnik CPI był wyższy w październiku 1981 r., kiedy szacunkowa roczna stopa inflacji wynosiła 11,2%” – poinformował Urząd Statystyk Narodowych.

W ujęciu miesięcznym CPI wzrósł w październiku o 2%, dorównując rocznemu wskaźnikowi inflacji CPI w okresie od lipca 2020 do 2021 roku.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Elliotta Smitha

Biden mówi, że jest „mało prawdopodobne”, aby pocisk, który zabił dwie osoby w Polsce, został wystrzelony z Rosji

Tak powiedział prezydent USA Joe Biden „Mało prawdopodobny” pocisk, który w Polsce zabił dwie osoby, został wystrzelony z RosjiPowołując się na trajektorię pocisku.

READ  Stany Zjednoczone: problemy NATO ze Szwecją i Finlandią Turcji zostaną rozwiązane

Zapytany przez reportera, czy pocisk został wystrzelony z Rosji, Biden powiedział: „Istnieją wstępne informacje, które temu zaprzeczają, nie chcę tego mówić, dopóki nie przeprowadzimy pełnego śledztwa”.

Następnie powiedział: „Jest mało prawdopodobne… w umysłach utworu, że został wystrzelony z Rosji. Ale zobaczymy”.

Biden powtórzył, że przywódcy G7 zgodzili się wesprzeć trwające dochodzenie w sprawie Dossier Eksplozja.

„Zgodziliśmy się wesprzeć polskie śledztwo w sprawie wybuchu na obszarach wiejskich w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą. Dopilnuję, aby dowiedzieć się dokładnie, co się stało” – powiedział dziennikarzom na marginesie szczytu G20 na Bali w Indonezji. .

– Jihe Lee

Bank Światowy twierdzi, że Rosja „rujnuje swoją przyszłość” wojną na Ukrainie

Prezes Banku Światowego David Malpass powiedział, że Rosja szkodzi swojej przyszłości, kontynuując wojnę z Ukrainą.

„Osłabia to Rosję, czyni z niej pariasów, aw rzeczywistości niszczy ich przyszłość” – powiedział. Zraniło mnie to, co Rosja robi sobie i swoim obywatelom”.

W odpowiedzi na pytanie o ostatnie wydarzenia związane z rosyjskim pociskiem, który zabił polskich obywateli, Malpass powiedział: „Nie chcę spekulować na temat pocisków, ale w odniesieniu do G20 [goes]Była jedność i szeroka jedność krajów G20 przeciwko wojnie”.

– Jihe Lee

CNBC Pro: Analitycy uważają, że akcje związane z pojazdami elektrycznymi w łańcuchu dostaw litu mogą wygrać

Goldman Sachs mówi, że zbliża się szczyt cen metalu akumulatorowego.

Biorąc pod uwagę to spojrzenie, CNBC Pro sprawdziło dokumentację ETF Global X Lithium & Battery Tech dla akcji związanych z producentami pojazdów elektrycznych, które mogłyby zapewnić możliwości dla inwestorów.

Oczekuje się, że akcje te będą odnotowywać wzrosty przez cały rok 2023, są oceniane jako Kup przez większość analityków, którzy je analizują, i mają średni potencjał wzrostu co najmniej 20% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

READ  Chiny walczą z epidemią COVID-19 w centrach turystycznych Tybetu i Hajnan | Tybet

tutaj .

– Xavier Ong

CNBC Pro: te spółki biotechnologiczne wyglądają tanio — a analitycy dają 2 ponad 100%

Fundstrat powiedział, że niektóre spółki biotechnologiczne są warte uwagi i że podsektor ten jest obecnie najsilniejszy w branży medycznej.

Mark Newton, szef strategii technicznej w firmie badawczej Fundstrat, powiedział, że sektor ten jest „kluczową częścią powodu, dla którego opieka zdrowotna prawdopodobnie stanie się silna w czwartym kwartale”. [fourth quarter] ”, zgodnie z notatką z 14 listopada.

Aby zidentyfikować akcje spółek biotechnologicznych, które wyglądają na tanie i mają wzrosnąć w przyszłości, sprawdziłem CNBC Pro Biotechnologiczny fundusz ETF iShares na zestawie faktów. Oto 8:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

CNBC Pro: „Oś obrotu” Fed nie żyje, mówi strateg, który dzieli się, gdzie teraz inwestować

Pomysł, że jastrzębia postawa Fed przyniesie korzyści giełdom, jest „martwy”, mówi Fidelity.

Salman Ahmed, globalny szef makro- i strategicznej alokacji aktywów w firmie zarządzającej inwestycjami, powiedział, że jest zaniepokojony krótkoterminowymi wynikami akcji i sugeruje, aby zamiast tego inwestor rozważył inną klasę aktywów.

– Ganesh Rao

Rynki europejskie: Poniżej znajdują się zaproszenia do otwarcia

Rynki europejskie mają otworzyć się w środę niżej, ponieważ w regionie panowała niestabilność polityczna po tym, jak pocisk wylądował na polskiej ziemi w środę, co zaostrzyło napięcia między Rosją a NATO.

Oczekuje się, że brytyjski FTSE otworzy się 31 punktów niżej do 7328, niemiecki DAX spadł o 121 punktów do 14 237, francuski CAC spadł o 48 punktów do 6580, a włoski FTSE MIB spadł o 205 punktów do 24 405, wynika z danych IG.

Rynki światowe będą obserwować rozwój wydarzeń na Ukrainie po środowym zmasowanym uderzeniu rakietowym w całym kraju i opad pocisku na polską ziemię, choć Moskwa zaprzecza odpowiedzialności za uderzenie.

READ  Biden przybywa do Korei Południowej z pierwszym przystankiem w Samsung

Zyski, które mają zostać opublikowane, pochodzą z Alstom, Siemens Energy, Premier Foods, SSE, Experian i Man Utd, a publikowane dane obejmują najnowsze dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii za październik.

– Holly Ellytt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *