Euro walczy z presją parytetową przed danymi o inflacji w USA

LONDYN (Reuters) – Akcje spadły w środę, a euro pozostało nieco powyżej parytetu wobec dolara, ponieważ handlowcy czekali, aby zobaczyć, czy dane o inflacji w USA wzmocnią później argumenty za kolejną masową podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym miesiącu.

Obawy o recesję spowodowały, że europejskie rynki akcji ponownie załamały się po stosunkowo stabilnej sesji w regionie Azji i Pacyfiku, a Korea Południowa i Nowa Zelandia ponownie podniosły ceny.

Indeks FTSE w Londynie (.FTSE)niemiecki DAX (.GDAXI) Francuski CAC40 (.fchi) Wszystkie spadły o 0,6-0,8%, podczas gdy euro zdołało przebić nawet 1,0050 USD, mimo że ceny gazu wzrosły o kolejne 4,2% / FRX

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Miedź, zgodnie z globalnym wzrostem, osiągnęła najniższy poziom od 20 miesięcy, po tym, jak spadła o 30% od kwietnia, chociaż kontrakty terminowe na Wall Street wskazywały wyżej.

Dane o wzroście gospodarczym w Wielkiej Brytanii również dostarczyły nieoczekiwanego przyspieszenia, ale inwestorzy byli znacznie bardziej skoncentrowani na tym, czy przyszłe dane o inflacji w USA wskazują, że zbliża się ona do 9%, co byłoby najwyższym wynikiem od 1981 roku. Czytaj więcej

Kate Jukes z Societe Generale powiedziała, wyjaśniając, że im wyższa inflacja w USA, tym wyraźniej Fed podniesie stopy procentowe.

Na ostatnim posiedzeniu zwiększyła go o 75 punktów bazowych, co było pierwszym takim krokiem od 1994 roku.

„Jeżeli (wyższy odczyt inflacji) zdarzy się dzisiaj, może to sprawić, że rynek obligacji znów będzie trochę nerwowy, odwrócić jeszcze bardziej krzywą rentowności w USA i zdecydowanie przesunąć euro przez parytet”, powiedział Jokes.

Podkreślając obawy o globalną inflację, bank centralny Korei Południowej podniósł w środę stopy procentowe o 50 punktów bazowych, największy wzrost od czasu przyjęcia obecnego reżimu polityki w 1999 r., a bank centralny Nowej Zelandii podniósł swoją trzecią z rzędu stopę o 50 punktów bazowych. . Czytaj więcej

READ  Dlaczego USA używają półprzewodników, aby powstrzymać rosyjską inwazję na Ukrainę?

Rynki długu czekały do ​​12:30 GMT na dane o inflacji w USA. Rentowności niemieckich obligacji skarbowych wzrosły do ​​1,15% po gwałtownym dwudniowym spadku, podczas gdy 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe wzrosły do ​​2,97%, ponieważ wchłonęły również ostatnie cięcia prognoz wzrostu w USA opublikowane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Czytaj więcej

Jim Reed z Deutsche Bank powiedział, że sygnały ostrzegawcze o załamaniu się rynku obligacji teraz migają z „rosnącym niepokojem”. Jedną z nich jest w szczególności krzywa 2-letnich/10-letnich obligacji skarbowych, która odwracała się przed każdą z ostatnich 10 recesji w USA i nadal znajduje się w pobliżu ekstremów inwersji w tym cyklu na poziomie -8,5 punktu bazowego.

godzina ojcostwa

Kontrakty terminowe na Wall Street wskazywały na nieco wyższe starty głównych indeksów S&P 500, Nasdaq i Dow Jones po późnym spadku we wtorek.

Z dnia na dzień, najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) Zyskał 0,5%, by odciąć dwa kolejne dni strat i po tym, jak dzień wcześniej spadł do najniższego poziomu od dwóch lat.

Akcje Tajwanu odnotowały wzrosty po tym, jak Ministerstwo Finansów Tajwanu ogłosiło we wtorek wieczorem, że uruchomi Fundusz Stabilizacji Akcji. rynek (.twii) Tego dnia spadł do najniższego poziomu od 19 miesięcy.

Japoński indeks Nikkei (.N225) Kurs zakończył się zwyżką o 0,5% po stracie prawie 2% poprzedniego dnia.

Analitycy ANZ powiedzieli: „Gwałtowne osłabienie cen ropy w lipcu sugeruje, że (inflacja) w czerwcu może oznaczać szczyt.Jeśli tak, to bardziej dynamiczna faza zacieśniania polityki przez Fed może zakończyć się podwyżką stóp procentowych o 75 punktów bazowych 27-go. Lipiec”.

„Jednak oczekujemy, że siła bazowa inflacji bazowej i bardzo ujemne realne stopy procentowe oznaczają, że podwyżka stóp procentowych o 50 punktów bazowych pozostanie odpowiednia po lecie”.

READ  400 000 parasoli tarasowych sprzedanych w Costco wycofanych z powodu ryzyka pożaru

Obawy, że wyższe stopy procentowe mogą zatrzymać światową gospodarkę lub, co gorsza, doprowadzić do recesji, były głównym motorem zarówno 20% spadku światowych akcji w tym roku, jak i gwałtownego wzrostu wartości bezpiecznego dolara amerykańskiego.

Euro, które spadło o ponad 11% od stycznia ubiegłego roku, wyniosło 1,0050 USD, ponieważ inwestorzy czekali, aby zobaczyć, czy spadnie poniżej dolara amerykańskiego po raz pierwszy od 2002 roku.

We wtorek spadł do mojego wzrostu, spadając do 1.00005 $.

Dolar był również mocny w innych rówieśnikach, jego benchmark w stosunku do głównych konkurentów utrzymywał się na poziomie nieco poniżej 108.

Ceny ropy zatrzymały nocne spadki. Ropa Brent niewiele się zmieniła przy cenie 100 USD za baryłkę, a ropa US West Texas Intermediate wyniosła 96,31 USD. Chociaż metale przemysłowe spadły o kolejne 0,75% na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) do 7,310 USD za tonę po spadku do 7202,50 USD.

Tymczasem wiodący bitcoin wzrósł o ponad 2% i jest na dobrej drodze do trzydniowej passy spadków, chociaż jego cena na poziomie 1772 USD nadal znajdowała się poniżej kluczowego psychologicznego poziomu 20 000 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Elona Johna w Hongkongu i Sama Byforda w Tokio. Montaż przez Alison Williams, Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.