EVGA, duży producent kart graficznych, ma niechlujne zerwanie z Nvidią

Na pustej półce sklepowej znajduje się pojedynczy procesor graficzny EVGA.

Czasy były ciężkie.
obrazek: Kotaku / San Francisco Chronicle / Hearst Newspapers (Obrazy Getty)

A teraz coś, czego nikt się nie spodziewał: EVGA, jeden z wiodących zewnętrznych producentów kart graficznych do komputerów PC i preferowana marka wśród graczy komputerowych, oferująca wysokiej jakości części i niezawodne gwarancje poparte solidną obsługą klienta, kończy swoją wieloletnią współpracę z Nvidią. Co więcej, firma podobno oświadczyła, że ​​nie będzie również szukać partnerstwa z konkurencyjnymi gigantami krzemowymi, takimi jak AMD czy Intel. Wygląda na to, że EVGA zostało zrobione tylko z procesorami graficznymi.

Kotaku Sięgnąłem do EVGA o komentarz.

Wiadomość o pozornie zaskakującej decyzji EVGA o zaprzestaniu produkcji procesorów graficznych pojawiła się za pośrednictwem popularnych YouTuberów gracze A Jayztwocenty. Dane z obu kanałów mówią, że zostali zaproszeni na prywatne spotkanie z pracownikami EVGA, w tym CEO Andrew Hahnem. Na spotkaniu EVGA podobno wyraziło chęć i zamiar rozstania się z Nvidią, powołując się na kilka frustracji związanych z partnerstwem.

Te drażliwe punkty odnoszą się głównie do tego, co Han opisuje jako niechęć Nvidii do dzielenia się podstawowymi informacjami o swoich produktach z partnerami, dopóki te same informacje nie zostaną udostępnione opinii publicznej, często na scenie podczas konferencji prasowej; uważa, że ​​Nvidia osłabia partnerów, takich jak EVGA, sprzedając swoje karty „Founders Edition” po niższej cenie; I poczucie wśród partnerów, że Nvidia nie docenia ich opieki.

gracze Zawiera bardzo wyczerpujące szczegóły spotkania i tę wiadomość w formacie jego wideo.

gracze

Kierownictwo wyższego szczebla EVGA podjęło decyzję o oddzieleniu się od Nvidii w kwietniu, ale zachowało ją w ścisłej tajemnicy. Chociaż EVGA, firma często znana i oceniana pod kątem świetnych procesorów graficznych i niezawodnej obsługi klienta, opuszcza rynek GPU, firma zamierza dalej działać. Jednak nowe kategorie produktów nie będą rozszerzane, gracze raporty. I chociaż firma produkuje i sprzedaje inne komponenty do komputerów PC, takie jak płyty główne, obudowy i zasilacze, utrata GPU w swojej działalności może stanowić wyzwanie dla jej 280 pracowników na całym świecie.

GamersNexus’ Steve Burke reports that EVGA is looking to reallocate staff to different projects to keep everyone employed. The company laid off 20 percent of its Taiwan employees earlier this year, and now several people whose jobs solely revolved around GPU manufacturing and development don’t have an obvious job to perform.

While EVGA will continue to sell RTX 30-series cards, it expects to run out of stock by the end of the year, and will be hanging on to an additional stock to service warranties and repairs. EVGA’s pledging to honor warranties for existing customers of those cards.

Today is a bittersweet day for PC gamers, as EVGA’s presence in the GPU arena will be sorely missed. On the flip side, the crypto-mining craze that has plagued the industry by buying up countless cards for mining rigs seems to be coming to an end. The prominent crypto stał się Ethereum Wreszcie wreszcie uciec od Pożerające GPU algorytmy „Proof of Work”, które przyczyniły się do wirtualnego zniszczenia dostępnych zasobów GPU w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak zapewne zauważyłeś, karty graficzne są ponownie dostępne w sprzedaży i cenieg wreszcie zaczął opadać na ziemię. Z kluczem Ethereum mamy nadzieję, że ten trend tylko przyspieszy.

READ  Mamy nadzieję, że Radiant Silvergun wkrótce powróci do północnoamerykańskiego sklepu internetowego Switch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.