Fala upałów w Europie: Wielka Brytania przeżywa trzeci najgorętszy dzień w historii, pożary buszu szaleją we Francji i Hiszpanii

rozprzestrzenić ogień w poprzek Lokalna prefektura poinformowała w poniedziałek wieczorem, że 27 000 akrów we francuskiej prowincji Gironde, zmuszając 32 000 osób do ewakuacji.

Pobliskie miasto Cazaux odnotowało w poniedziałek 42,4 stopnia Celsjusza (108,3 stopnia Fahrenheita), najwyższą temperaturę od czasu otwarcia stacji meteorologicznej po raz pierwszy ponad 100 lat temu w 1921 roku, według francuskiej krajowej służby meteorologicznej Météo France.

Dodała, że ​​duże miasta w zachodniej Francji, takie jak Nantes i Brest, również ustanawiają nowe rekordy temperatur.

W Finistere, na wybrzeżu Atlantyku, pożary zostały po raz pierwszy zgłoszone w poniedziałek po południu. Niecałe osiem godzin później pożar spustoszył ponad 700 akrów ziemi, prowadząc do ewakuacji kilku wiosek.

W Hiszpanii pożary lasów ogarnęły w niedzielę centralny region Kastylii i Leon, a także północny region Galicji, Reuters donosił. Pożar zmusił również państwowe przedsiębiorstwo kolejowe do zawieszenia połączeń między Madrytem a Galicją.

Ponad 70 000 hektarów ziemi zostało zniszczonych w Hiszpanii z powodu pożarów w tym roku, powiedział w poniedziałek hiszpański premier Pedro Sanchez. „Siedemdziesiąt tysięcy hektarów, aby dać ci wyobrażenie, prawie dwukrotnie więcej niż średnia z ostatniej dekady”, powiedział.

Krajowy Instytut Zdrowia Carlosa III w poniedziałek oszacował całkowitą liczbę zgonów na ponad 510 zgonów związanych z falami upałów w kraju, w oparciu o obliczenia statystyczne nadmiernej liczby zgonów.

Setki zmarło również w sąsiedniej Portugalii, gdzie rosnące temperatury zaostrzyły poważną suszę.

W sobotę portugalskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło 659 osób starszych.

Starsze małżeństwo zmarło w poniedziałek po tym, jak ich pojazd przewrócił się podczas ucieczki z pożaru w północnej Portugalii, podała oficjalna stacja RTP w tym kraju.

Uważa się, że w wyniku fali upałów w południowej Europie zmarło w sumie ponad 1100 osób.

intensywność szczytowa

Oczekuje się, że fala upałów wybuchnie szczyt na początku tego tygodnia.

Ponieważ fala upałów przesuwa się po całym kraju, przewiduje się, że we wtorek w stolicy Francji, Paryżu, temperatura osiągnie 39°C (102,2°F).

READ  Aktualizacje na żywo: najnowsze wiadomości z Bidena i Izraela

W Wielkiej Brytanii – gdzie w poniedziałek temperatury w Santon Downham we wschodniej Anglii sięgają 38,1 stopni, co czyni go trzecim najgorętszym dniem w historii – urzędnicy ostrzegali, że sytuacja może się pogorszyć.

Szef brytyjskiego biura Met powiedział, że kraj może zobaczyć „  najcieplejszy dzień & quot;  Poniedziałek.

Według Penelope Endersby, dyrektor naczelnej Met Office, wtorek ma być gorętszy.

„Jutro naprawdę widzimy szansę na 40 stopni wyższą, a temperatury jeszcze wyższe” – powiedział Endersby w poniedziałek dla radia BBC.

„Może wyższy, 41 nie jest poza kartami. Mamy około 43 w formie, ale mamy nadzieję, że nie jest tak wysoki.”

We Francji oczekuje się, że we wtorek fala upałów oddali się od zachodniej części kraju, kierując się w stronę centrum i wschodniej części kraju, w tym Paryża.

Belgijski Królewski Instytut Meteorologiczny (KMI/IRM) wydał we wtorek „kod czerwony” ostrzeżenie pogodowe dotyczące upałów w dwóch prowincjach, przewidując temperatury do 40 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie.

„W bardzo wysokich temperaturach konieczne będą pewne środki: regularnie pij, noś lekką odzież, spędzaj dzień w chłodniejszych pomieszczeniach, regularnie monitoruj stan swojego zdrowia, jedz lekkostrawną żywność (i to w mniejszych porcjach), zamykaj drzwi i okna oraz Mieszkańcy ostrzegali przed tym, że „zwierzęta domowe i zwierzęta również potrzebują dodatkowej opieki”.

W obliczu suszy

Prawie połowa ziem europejskich, w tym Wielka Brytania, jest „zagrożona” suszą, twierdzą naukowcy z Komisji Europejskiej. Powiedział Poniedziałek.

Wspólne Centrum Badawcze podkreśliło, że susza w znacznej części Europy jest „krytyczna”, ponieważ „brak opadów w zimie i na wiosnę… został spotęgowany przez wczesne fale upałów w maju i czerwcu”.

Według raportu w najbliższych miesiącach dostawy wody mogą być „zagrożone”.

W poniedziałek w rozmowie z CNN profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego Myles Allen ostrzegł, że takie fale upałów będą nieuniknione, jeśli ludzkość wkrótce nie zmniejszy emisji dwutlenku węgla.

„To nie jest nowa norma, ponieważ mamy tendencję do wyższych temperatur niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział w poniedziałek Allen w CNN.

READ  Myśliwiec zestrzeliwuje rosyjski pocisk lecący na Ukrainę: Air Force

Powiedział, że rozwiązaniem jest doprowadzenie do całkowitej zmiany w branży energetycznej. Dodał, że poszczególne firmy raczej nie zmienią jednostronnie swoich modeli biznesowych z obawy przed utratą konkurencyjności z konkurencją.

„To musi być regulacja ogólnobranżowa” – powiedział Allen.

Joseph Attaman, Jimmy Hutchion i Xiaofei Shaw zgłosili się z Paryża. Wspominali o tym Zahid Mahmoud i Sana Nour Haq z Londynu. Renee Bertini z CNN, James Frater i Sharon Braithwaite przyczynili się do powstania tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *