Fala upałów w Hiszpanii: w kraju panuje temperatura 40 stopni Celsjusza

W niedzielne popołudnie Agencja Meteorologiczna ostrzegła przed wzrostem temperatur w 17 regionach Hiszpanii.

Według ReutersaMieszkańcy południa kraju „machali fanami, czuli płynącą wodę i spryskiwali się fontannami” w sobotę, gdy na okolicę spadła fala upałów.

Miasto Jaén w Andaluzji na południu Hiszpanii odnotowało w piątek temperaturę 40,3 stopnia Celsjusza.

W tweecie hiszpańska agencja meteorologiczna poinformowała, że ​​w przypadku Jaéna temperatury były o 16°C (60,8°F) powyżej średniej dla tej pory roku.

Termometr miejski na moście Puente del Cachorro wskazuje w Sewilli 42 stopnie.

Temperatury w pozostałej części półwyspu były o co najmniej 7 stopni Celsjusza (44,6 stopnia Fahrenheita) wyższe niż normalne, dodała agencja.

Rzecznik AEMET, Ruben del Campo, powiedział: „Ten epizod jest bardzo niezwykły w połowie maja i może być jednym z najbardziej intensywnych w ciągu ostatnich 20 lat”.

Zmiana klimatu stukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo bezprecedensowych fal upałów w Indiach i Pakistanie

Według AEMET, wczesne godziny sobotniego poranka były „niezwykle ciepłe” o tej porze roku w dużej części środkowej i południowej Hiszpanii.

W wielu miejscach temperatura wcześnie rano nie spadła poniżej 25 stopni Celsjusza (77 stopni Fahrenheita) – coś, co według agencji pogodowej było „niespotykane na półwyspie w maju”.

AEMET powiedział również, że Segovia doświadczyła swojej pierwszej w historii „tropikalnej nocy” w maju, która jest definiowana jako noc, w której temperatury nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza (68 stopni Fahrenheita).

Wiele krajów na całym świecie doświadczyło ostatnio dużych fal upałów, w tym Indie i Pakistan, i części Stanów Zjednoczonych Jak dotknięte suszą równiny i Teksas, gdzie w tym miesiącu temperatury osiągnęły 90 stopni Fahrenheita.
READ  Meksyk ustanawia światowy rekord po wzięciu udziału w 14 299 grupowych sesjach bokserskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.