Fala upałów w USA: niebezpiecznie wysokie temperatury utrzymają się w weekend, gdy miliony Amerykanów przygotowują się na trzycyfrowe upały

W czwartek ponad 100 milionów ludzi jest narażonych na różne alarmy temperaturowe w ponad dwudziestu stanach, od części amerykańskiego Zachodu po Nową Anglię.

„Szeroko wysokie temperatury w połowie lat 90., wzloty i upadki w latach setnych pokryją większość kraju w czwartek i piątek”, National Weather Service ostrzeżony Środa.

Służba Meteorologiczna zauważyła, że ​​obszary najbardziej narażone na ekstremalne temperatury rozciągają się od południowo-zachodniej, środkowej i południowo-środkowej części Stanów Zjednoczonych, a także przybrzeżnego regionu środkowoatlantyckiego i północno-wschodniego.

Dręcząca fala upałów skłoniła przywódców państwowych i lokalnych do wydawania katastrof termicznych i zapewniania mieszkańcom zasobów, aby złagodzić wzrost temperatury.

Filadelfia ogłosiła stan zagrożenia zdrowia z powodu spodziewanego w czwartek intensywnego upału, uruchamiając programy ratunkowe, takie jak specjalne zespoły terenowe przeprowadzające wizyty domowe i docierające do osób doświadczających bezdomności, powiedział Departament Zdrowia w komunikacie prasowym.

Podobnie jak w Nowym Jorku, mieszkańcy są zachęcani do pozostania w domach w nadchodzących dniach, ponieważ upały nadal rozprzestrzeniają się w całym stanie, aby uniknąć „niebezpiecznych warunków, które mogą prowadzić do stresu cieplnego i chorób”, jak twierdzi Jackie Bray, stanowa komisarz do spraw spraw wewnętrznych. Departament Bezpieczeństwa i Służb Ratowniczych.

Oczekuje się, że temperatury powyżej 90 stopni Fahrenheita utrzymają się w Nowym Jorku, Filadelfii i Bostonie przez cały weekend, jeśli nie dłużej.

Tymczasem trzycyfrowy upał będzie nadal piec części Kalifornii, Teksasu, Arkansas, Oklahomy, Kansas, Missouri i Tennessee w czwartek – co oznacza, że ​​1 na 5 Amerykanów będzie znosić niebezpieczne warunki po tym, co już było historycznym tygodniem pod względem doładowań. . Robert Shackleford, meteorolog z CNN, powiedział, że zapisy cieplne.

Oczekuje się, że upały będą się utrzymywać przez cały weekend w wielu miejscach, a ponad 85% populacji – czyli 275 milionów Amerykanów – może zobaczyć temperatury sięgające 90 stopni w ciągu następnego tygodnia. Ponad 60 milionów ludzi mogło zaobserwować wysokie temperatury sięgające lub przekraczające 100 stopni w ciągu następnych siedmiu dni.

Nadmiernemu upałowi w Stanach Zjednoczonych odpowiada Śmiertelne warunki w EuropieRekordy zostały pobite, a Europejski System Informacji o Pożarach Lasów umieścił w 19 krajach europejskich ostrzeżenia o „skrajnym niebezpieczeństwie” pożarów lasów.
Pracownik budowlany pije wodę o temperaturze, która w środę w Palm Springs w Kalifornii wzrosła ponad trzykrotnie.

Trzycyfrowe zapisy temperatury w wielu stanach

Trzycyfrowe rekordy zostały ustanowione we wtorek i środę w wielu lokalizacjach w Teksasie, Arkansas i Oklahomie, a Tulsa EMS zgłosiła, że ​​​​do tej pory w tym roku odpowiedziała na prawie 250 połączeń alarmowych związanych z upałami.

READ  Konserwatywny wyścig przywódców: kto mógłby zastąpić Borisa Johnsona na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii?

„Te liczby są tym, czego spodziewamy się od połowy do końca sierpnia” – powiedział w środę Adam Baluka, rzecznik ratownictwa medycznego. „Jesteśmy więc o cztery do sześciu tygodni przed czasem, w którym normalnie widzimy średnią 200-cyfrową”.

„To bardzo niepokojące, zwłaszcza że liczba przeniesionych pacjentów sugeruje, że niektóre z tych połączeń to udar cieplny, który może być śmiertelny” – dodał.

W Abilene w Teksasie temperatury w środę osiągnęły 110 stopni Celsjusza, bijąc rekord z 1936 r. w tym dniu. Kolejny rekord 104 stopni został ustanowiony w San Antonio w Teksasie, przewyższając 101 stopni ostatnio ustawiony w 1996 roku.

Według Weather Service, we wtorek w rejonie Austin w ciągu 38 z ostatnich 44 dni zanotowano 100 stopni Celsjusza.

„Prosimy ludzi o oszczędzanie energii, aby systemy mogły nadal działać” – powiedział w środę burmistrz Austin Steve Adler. „Prosimy wszystkich o zrobienie tego, abyśmy mogli przejść przez to razem”.

Oto niektóre z amerykańskich miast, które we wtorek ustanowiły rekordy, gdy temperatura wzrosła do 115 stopni

Texas Electrical Reliability Council, który zarządza około 90% sieci elektrycznej Teksasu, powiedział, że w środę ustanowił kolejny rekord pod względem zapotrzebowania na energię – przewyższając rekord ustanowiony dzień wcześniej.

Również w środę rekordowy poziom 103 stopni w Fayetteville w stanie Arkansas przekroczył 102 stopnie w tym dniu w 2012 roku.

Według National Weather Service, w innym mieście Arkansas, Mountain Home, w środę po południu zanotowano 107 stopni Celsjusza.

„To pobiłoby stary rekord 102 osób dla tej daty ustalonej w 2012 roku. Oficjalne rekordy nie są wysyłane przed północą, ale z pewnością wygląda to na nowy rekord”. Książki dotyczące usług pogodowych Środa wieczór.

zmierzyć się z upałem

Aby pomóc mieszkańcom przygotować się na upały, burmistrz Bostonu Michelle Wu ogłosiła, że Co najmniej 12 domów kultury Otworzy się dla każdego, kto chce się wyciszyć. Ponadto, ponad 50 poduszek natryskowych będzie dostępnych w parkach miejskich i na placach zabaw, powiedziała, ogłaszając awarię upałów do czwartku.

Tymczasem niektórzy lokalni urzędnicy podjęli decyzję o mianowaniu wyższych urzędników ds. upałów, aby pomogli radzić sobie z reakcją na ekstremalne upały.

Ekstremalne upały szkodzą zdrowiu wszystkich – i jest coraz gorzej

Dyrektor ds. upałów hrabstwa Miami-Dade, Jane Gilbert, powiedziała we wtorek reporterowi CNN Donowi Lemonowi, że Miami ma teraz prawie dwa razy więcej dni z indeksem upałów – jakim powietrzem Czuć Jak – ponad 90 stopni niż w latach siedemdziesiątych.

READ  Wojska rosyjskie walczą o oblężenie Ukraińców na wschodzie

„Nie chodzi tylko o zdrowie ludzi, ale o ich pieniądze. Nasi pracownicy na zewnątrz nie mogą długo pracować i tracą czas pracy. Ludzi nie stać na klimatyzację i wysokie koszty energii elektrycznej. To kryzys zdrowotny i ekonomiczny ”.

David Hondola, dyrektor Office of Heat Response and Mitigation w Phoenix, powtórzył ten sentyment, mówiąc: „Ciepło może mieć wpływ na każdego, wszyscy jesteśmy zagrożeni”.

Według Kimberly McMahon, kierownika programu publicznych służb meteorologicznych w National Weather Service, wysokie temperatury są jedną z głównych przyczyn zgonów związanych z pogodą w Stanach Zjednoczonych.

Jason Hanna, Christina Maxuris, Mike Sainz, Dave Allsopp, Robert Shackleford i Joe Sutton przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.